rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

seba836    20
23 godziny temu, Okisz napisał:

Ja też podpisałem umowę przedwstępna z NH jeszcze w styczniu. Z zapisem ze jak nie wypali umowa to zwrócą zaliczke. Teraz czekam na mojego t6 160:)

Powinien być na albo po żniwach 

jaką cenę dałeś za T6 160 bo też się rozglądałem za nią na DC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
Napisano (edytowany)
5 minut temu, seba836 napisał:

jaką cenę dałeś za T6 160 bo też się rozglądałem za nią na DC

330 netto tylko że EC. Taki był dostępny w krótszym terminie. Ale mam miękka os i kabinę. Przedni tuz

Edytowano przez Okisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
11 godzin temu, Slavo napisał:

Prowadzenie równoległe wg Arimr min 50 ha

 Ja dostałem do 30 Ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majudym    2
Napisano (edytowany)
Dnia 29.05.2022 o 11:39, zxzx napisał:

Podpisałem kilka dni temu umowę na ciągnik + rozsiewacz nawozów, będę robił aneks. Chcę zmienić na tańszy ciągnik o takiej samej mocy, nawigacja rolnicza rtk z kierownicą i rozsiewacz. Mam 30 hektarów, nigdzie nie widziałem jakiś wytycznych na jaki obszar można kupić taką nawigację do jazdy równoległej. Jak chwilę rozmawiałem z babeczka to powiedziała że może się nie zgodzić na zakup takiejże nawigacji. Planuje wszystko uzasadnić, że aktualnie są wysokie koszty produkcji i takie rozwiązanie korzystnie wpłynie na ich obniżenie. Ceny takich rozwiązań spadły i i mogą one być wykorzystywane przez mniejszych rolników. Co myślicie na ten temat? mi się wydaję, że tylko tak straszy i nie powinno być problemu.

Wpisz wszystkie prace jakie będziesz wykonywał przy użyciu prowadzenia równoległego i 30 ha.  zrobi się 150 ha. Przejdzie na 100%

Edytowano przez majudym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
17 godzin temu, odrion napisał:

A jesteś na VAT?  Słyszałem różne głosy czy dla vatowcow wystarczy rejestr czy jednak m trzeba mieć coś odrębnego. 

Jestem na VAT od 2009r. Niby nie muszę (biuro prowadzi mi rachunkowość) , ale sam dla siebie prowadzę bo nawet łatwiej mi coś sprawdzić jak potrzebuję i nie muszę dzwonić do biura żeby mi sprawdzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sołtysT5    0

Orientuje się ktoś czy jest możliwość zwiększenia kwoty dofinansowania na te same maszyny jeśli nie była brana pełna pula dofinansowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, Okisz napisał:

330 netto tylko że EC. Taki był dostępny w krótszym terminie. Ale mam miękka os i kabinę. Przedni tuz

też miałem podobną ofertę 333 netto na EC ciągnik już zamówiony  ale zrezygnowałem z NH, teraz nowo zamówiony t160 400 netto na EC/DC, ale poszedłem w Masseya

Edytowano przez seba836

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
5 minut temu, seba836 napisał:

też miałem podobną ofertę 333 netto na EC ciągnik już zamówiony  ale zrezygnowałem z NH, teraz nowo zamówiony t160 400 netto na EC/DC, ale poszedłem w Masseya

Możesz powiedzieć w jakiego?  Też 6 garów i jaka moc?

Ja wstępnie też o masseyu myślałem,  ale nawet na 4 garach wychodził dużo drożej niż nh. Fakt inne wykonanie itp. 

Nh mam na miejscu. 20km od domu. Trochę tym się też sugerowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
48 minut temu, Okisz napisał:

Możesz powiedzieć w jakiego?  Też 6 garów i jaka moc?

Ja wstępnie też o masseyu myślałem,  ale nawet na 4 garach wychodził dużo drożej niż nh. Fakt inne wykonanie itp. 

Nh mam na miejscu. 20km od domu. Trochę tym się też sugerowalem

nie odpuściłem 6 garów bo mam jelonka na 6 garach   Masey 6713 S w bardzo fajnym wyposażeniu, jeździłem tym i tym i Masey mnie bardziej przekonał też mam bliżej do serwisu NH. Jesteś na Vacie czy ryczałt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1
Napisano (edytowany)

Widzieliście artykuł w tygodniku rolniczym, że w tym naborze mają zwiększyć zwrot do 250 tys na maszyny oraz 300 tys na resztę? Zmiany mają odbywać się poprzez aneks.

Edytowano przez arti17cf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
7 godzin temu, seba836 napisał:

nie odpuściłem 6 garów bo mam jelonka na 6 garach   Masey 6713 S w bardzo fajnym wyposażeniu, jeździłem tym i tym i Masey mnie bardziej przekonał też mam bliżej do serwisu NH. Jesteś na Vacie czy ryczałt ?

Na vat jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
arti17cf napisał:

Widzieliście artykuł w tygodniku rolniczym, że w tym naborze mają zwiększyć zwrot do 300 tys? Zmiany mają odbywać się poprzez aneks.

Daj link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
1 godzinę temu, arti17cf napisał:

Dzwoniłem do mojej opiekunki z agencji. Nic na ten temat nie wie jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro    1

Czy ktoś dołączał do wniosku o płatność końcową dodatkowe Sprawozdanie z realizacji operacji? Oprócz tego z wniosku z sytemu e-WOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Na razie chyba na wszystkich większych portalach pisali o zwiększeniu kwoty, ale na chwilę obecną nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia kiedy i jak miało by się to odbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
6 godzin temu, Okisz napisał:

Na vat jestem.

ja myślę czy przejść przed zakupem ciągnika 

12 godzin temu, arti17cf napisał:

Widzieliście artykuł w tygodniku rolniczym, że w tym naborze mają zwiększyć zwrot do 250 tys na maszyny oraz 300 tys na resztę? Zmiany mają odbywać się poprzez aneks.

dobrze by było ale raczej nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
20 minut temu, seba836 napisał:

ja myślę czy przejść przed zakupem ciągnika

Ja jestem zadowolony z tego rozwiązania.  Trochę roboty papierkowej jest bo sam się rozliczam.  Ale wszystko do ogarnięcia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

@Okisz Jakiej platformy używasz do rozliczania? Co w momencie kiedy popełnisz jakiś błąd? Pytam, bo stoję przed przejściem na VAT i zastanawiam się nad księgowym.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
18 minut temu, Hubert10624 napisał:

@Okisz Jakiej platformy używasz do rozliczania? Co w momencie kiedy popełnisz jakiś błąd? Pytam, bo stoję przed przejściem na VAT i zastanawiam się nad księgowym.

dołączam się do pytania czy łatwo się rozliczać samemu od początku czy najpierw lepiej z księgową? Prowadzisz większe gospodarstwo niż 40 hektarów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
4 minuty temu, seba836 napisał:

dołączam się do pytania czy łatwo się rozliczać samemu od początku czy najpierw lepiej z księgową? Prowadzisz większe gospodarstwo niż 40 hektarów ?

Wszystko na portalu rządowym emikrofirma. Kiedyś robiliśmy to excelowo przez jpkvat a teraz na portalu. Raczej jest to proste do ogarniania.  Wiadomo na początku najlepiej jak ktoś pokaże.  Co kwartał robię deklaracje gdzie muszę rozliczyć vat (dopłata lub wypłata jeśli chce).

Każda fakturę wpisujesz  oddzielnie. I zakupową i sprzedażowa.  Zawsze można zrobić korektę.  A jak nie zrobisz to US się upomni :)

25ha gospodarstwo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
Napisano (edytowany)
15 minut temu, Okisz napisał:

Wszystko na portalu rządowym emikrofirma. Kiedyś robiliśmy to excelowo przez jpkvat a teraz na portalu. Raczej jest to proste do ogarniania.  Wiadomo na początku najlepiej jak ktoś pokaże.  Co kwartał robię deklaracje gdzie muszę rozliczyć vat (dopłata lub wypłata jeśli chce).

Każda fakturę wpisujesz  oddzielnie. I zakupową i sprzedażowa.  Zawsze można zrobić korektę.  A jak nie zrobisz to US się upomni :)

25ha gospodarstwo 

mam około 40h i mam straszny dylemat czy iść na ten VAT czy nie bo potem już nie można zrezygnować nie ? a jak masz z kontrolami ?

Edytowano przez seba836

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

20 ha swojego, od 2018 na VAT, około 200k zł do przodu w tym czasie. Księgowa bierze 300 zł (w zeszłym roku było jeszcze 200) na miesiąc, rzucam faktury i wychodzę.

Różnica jest przede wszystkim w podejściu. Wcześniej tanio kupić używane, teraz bierzesz nowe, dostajesz zwrot z VAT i już jest w cenie kilkuletniej maszyny, a masz nowe na gwarancji. Ja przy większym obszarze wcale bym się nie zastanawiał. Na samo paliwo to u mnie rocznie ponad 5000 zł VATu wychodziło, teraz jest to w kieszeni na inne wydatki.

  • Like 2

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
25 minut temu, dzikidaniel napisał:

20 ha swojego, od 2018 na VAT, około 200k zł do przodu w tym czasie. Księgowa bierze 300 zł (w zeszłym roku było jeszcze 200) na miesiąc, rzucam faktury i wychodzę.

Różnica jest przede wszystkim w podejściu. Wcześniej tanio kupić używane, teraz bierzesz nowe, dostajesz zwrot z VAT i już jest w cenie kilkuletniej maszyny, a masz nowe na gwarancji. Ja przy większym obszarze wcale bym się nie zastanawiał. Na samo paliwo to u mnie rocznie ponad 5000 zł VATu wychodziło, teraz jest to w kieszeni na inne wydatki.

Potwierdzam. 

 

1 godzinę temu, seba836 napisał:

mam około 40h i mam straszny dylemat czy iść na ten VAT czy nie bo potem już nie można zrezygnować nie ? a jak masz z kontrolami ?

Nie miałem jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25
7 godzin temu, seba836 napisał:

mam około 40h i mam straszny dylemat czy iść na ten VAT czy nie bo potem już nie można zrezygnować nie ? a jak masz z kontrolami ?

Ja jak przeszedłem na Vat od 1 stycznia 2021 i po kilku dniach kupiłem ciągnik to od razu kontrola była z kąt tyle kasy miałem. Trzeba było pokazać faktury sprzedaży, decyzję o wysokości dopłat, umowę kredytową. Księgowa to wszystko fajnie ogarnęła, 120 miesięcznie płacę, jeszcze ani razu nie oddawałem vatu, także polecam, tylko trzeba brać na wszystko faktury. kupowałem nawet pralkę, telefon, komputer, środki czystości, czy nawet wodę w butelkach do picia na fakturę i przechodzi. Nawet pałki do uszu można rozliczyć 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj