rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto

galeria
DSV 2014

Wiem ze to pytanie mogło się już tutaj pojawić ale na ostatnich stronach nic nie znalazłem to zapytam . Wie ktoś coś na temat nowej modernizacji do której podobno nabór ma ruszyć jeszcze w tym roku i maja to być takie same kwoty jak z 14-20 ,jeżeli ma ktoś więcej informacji byłbym wdzięczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2903    3

Wczoraj podpisałem umowę woj. Lubelskie prowadzący mój wniosek mówił że w czerwcu ma być nabór na modernizacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Kto prowadził Twój wniosek? Mateusz P.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Można kupić maszyny tydzień przed podpisaniem umowy? 

 


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

Czy Po podpisaniu umowy można złożyć aneks i dopisać maszynę jednocześnie zwiększając kwotę dofinansowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maszyny przed podpisaniem umowy można kupować. Ale kwoty dofinansowania aneksem się nie zwiększy. Dlatego trzeba wnioskować na maxa, zawsze możesz z czegoś zrezygnować. 

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
32 minuty temu, dawidpl napisał:

Można kupić maszyny tydzień przed podpisaniem umowy? 

 

Można już po złożeniu wniosku kupić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

A co z datami we wniosku o płatność? Nikt potem się nie czepnie jak to wygląda że płatności poszły przed podpisaniem umowy? Bo różnych rzeczy po agencji bym się spodziewał już teraz.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

To ozacza że z  panią doradcą z odr kończę współpracę 

 


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał... maszyny mozna kupować po zlozeniu wniosku, czyli juz dobre pół roku. Oczywiście jest tak działanie na własne ryzyko. 

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Czy ja wiem czy ryzyko jak maszyna potrzebna a zwrot to dodatkowy bonus 😎

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
9 godzin temu, john_deere7430 napisał:

Wiem ze to pytanie mogło się już tutaj pojawić ale na ostatnich stronach nic nie znalazłem to zapytam . Wie ktoś coś na temat nowej modernizacji do której podobno nabór ma ruszyć jeszcze w tym roku i maja to być takie same kwoty jak z 14-20 ,jeżeli ma ktoś więcej informacji byłbym wdzięczny 

Kwoty będą takie same, bo to jeszcze stary program z 14-20. Zostały pieniądze to zrobią kolejny nabór jeszcze na starych zasadach. 

Co do maszyn można kupować o ile wiesz że nie czarujesz we wniosku i dobrze się wczytasz w ich wymagania co do wielkości sprzętu, by się nie okazało że kupisz przyczepę 16t a potem Ci powiedzą że należy Ci się max 12 jak im wyjaśnisz. 

Zawsze można na jesień przy poprawkach zadzwonić i się dopytać które maszyny przejdą na sto procent i je kupić wcześniej by nie weszły nowe cenniki z następnego roku. 

 

Edytowano przez Kondominium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2903    3

Mój wniosek prowadzi Pan Mirosław M. Miałem poprawkę  jedną w listopadzie druga w styczniu. Na liście rankingowej tydzień temu byłem na miejsc 23xx. 18.02 dostałem telefon od prowadzącego wniosek żebym przyjechał podpisać umowę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Kondominium napisał:

Kwoty będą takie same, bo to jeszcze stary program z 14-20. Zostały pieniądze to zrobią kolejny nabór jeszcze na starych zasadach. 

Co do maszyn można kupować o ile wiesz że nie czarujesz we wniosku i dobrze się wczytasz w ich wymagania co do wielkości sprzętu, by się nie okazało że kupisz przyczepę 16t a potem Ci powiedzą że należy Ci się max 12 jak im wyjaśnisz. 

Zawsze można na jesień przy poprawkach zadzwonić i się dopytać które maszyny przejdą na sto procent i je kupić wcześniej by nie weszły nowe cenniki z następnego roku. 

 

Dzięki za odpowiedz 🙂 a wie ktoś jak wyglada sprawa z wnioskami łączonymi ? Czyli dwie osoby z gospodarstwa ,tak żeby dało się kupić jedna droga maszynę np kombajn ,wiem ze da się to zrobić ale jak to wyglada w praktyce ciężka sprawa czy raczej jak zwykły pojedynczy wniosek ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Pytanie teoretyczno-praktyczne.. czy w jednym roku można skorzystać z dofinansowania na obszar D oraz z Młodego Rolnika na tych samych działkach, bądź też osobnych ale wchodzących w skład jednego gosp? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john_deere7430 napisał:

56 minut temu, Kondominium napisał:

Kwoty będą takie same, bo to jeszcze stary program z 14-20. Zostały pieniądze to zrobią kolejny nabór jeszcze na starych zasadach. 

Co do maszyn można kupować o ile wiesz że nie czarujesz we wniosku i dobrze się wczytasz w ich wymagania co do wielkości sprzętu, by się nie okazało że kupisz przyczepę 16t a potem Ci powiedzą że należy Ci się max 12 jak im wyjaśnisz. 

Zawsze można na jesień przy poprawkach zadzwonić i się dopytać które maszyny przejdą na sto procent i je kupić wcześniej by nie weszły nowe cenniki z następnego roku. 

 

Dzięki za odpowiedz 🙂 a wie ktoś jak wyglada sprawa z wnioskami łączonymi ? Czyli dwie osoby z gospodarstwa ,tak żeby dało się kupić jedna droga maszynę np kombajn ,wiem ze da się to zrobić ale jak to wyglada w praktyce ciężka sprawa czy raczej jak zwykły pojedynczy wniosek ? 

Prosta sprawa. Agencja nie robi z tego żadnego problemu i najlepiej jakby dwie osoby miały zbliżona powierzchnię gospodarstwa bo wyliczają procentowy udział w maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

pytanie do osób które rozliczały modernizację na maszyny.
W biznesplanie wycena poszczególnych maszyn wynosi np. maszyna X - 118 tys, maszyna Y - 31 tys , maszyna Z - 16 tys. Kupuje takie same maszyny jak uwzględnione w specyfikacji lecz innych producentów: Maszyna X 128, maszyna Y-5, maszyna Z 32.

Kwota końcowa dofinansowania się nie zmieni bo tak czy siak wyczerpię ja cała.
Czy Agencja będzie stwarzać problemy jeśli nagle na fakturach drastycznie zmienią się kwoty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

osobiście uważam że w każdej sprawie dotyczącej realizacji biznesplanu powinno się zadzwonić do arimr do osoby prowadzącej i podpytać, 

A większośc tu zadaje pytania czy to przejdzie , czy moge zmienic czy coś tam itd.

Każdy oddzial może interpretować inaczej. Ktos odpisze na forum że u mnie pszeszlo ale to nie znaczy że u Ciebie przejdzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Ceny maszyn zmieniają się dynamicznie, więc nie powinno być problemu z tego tytułu. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2

Otrzymałem informację od Pani prowadzącej o kolejnym naborze w czerwcu . Ale to tylko nie potwierdzona informacja. Zamiast wzrostu 60 procent dostałem 50 . Załamany z tego powodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj