rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

masa24    2348

Jak to na czym ?mozes podać człowiekowi lepsze uzasadnienie 

logiczne ze nowy sprzęt jest dokładniejszy niż stary rozrzutnik 

 

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
6 godzin temu, adamn999 napisał:

jak w biznesplanie w tabelkach w arkuszu Cele > wiersz klimat oraz środowisko opisać zakup rozrzutnika obornika? podpowie ktoś coś?

nic nie opisywać, wystarczy kliknąć "Tak inw. z załącznika" i samo się wypełni 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Co die samo wypełni ? Należy opisać w jaki sposób wpłynie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

wyskakuje automatycznie zdanie "W zakres operacji wchodzą inwestycje wymienione w załączniku do rozporządzenia wykonawczego dla operacji typu 'Modernizacja gospodarstw rolnych'. " i nic więcej nie trzeba pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Budowa silosów to żadna filozofia

Mam na myśli budowę kompleksu składającego się z silosów zbożowych wraz z całą infrastrukturą do załadunku i do tego wiata na maszyny. Wniosek złożymy, może się uda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Pytanko. Mam ciągnik 80km. Wniosek piszę na pług z zapotrzebowaniem na 120km. W przyszlym roku kupuje ciagnik 150 km uzywany czy to przejdzie? Mieliscie taką sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, adimajkel napisał:

wyskakuje automatycznie zdanie "W zakres operacji wchodzą inwestycje wymienione w załączniku do rozporządzenia wykonawczego dla operacji typu 'Modernizacja gospodarstw rolnych'. " i nic więcej nie trzeba pisać

Faktycznie , nie widzialem tego,  chyba jakas nowosc:)

ale problem jest jak inwestycja nie obejmuje maszyn z zalacznika i wtedy juz trzeba cos uzasadnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

w naborze 2019 już to było, jeśli nie jest z załącznika i nie ma za to punktów to zaznaczyć na NIE i po temacie

45 minut temu, forterra11441 napisał:

Mam na myśli budowę kompleksu składającego się z silosów zbożowych wraz z całą infrastrukturą do załadunku i do tego wiata na maszyny. Wniosek złożymy, może się uda. 

jak napiszesz że wiata na maszyny to od razu będziesz miał ucięte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
6 minut temu, adimajkel napisał:

w naborze 2019 już to było, jeśli nie jest z załącznika i nie ma za to punktów to zaznaczyć na NIE i po temacie

jak napiszesz że wiata na maszyny to od razu będziesz miał ucięte ;)

Teoretycznie tak tylko ze niby inwestycja ma się wpisywać z któryś tych celów . Bałbym się wszystkie zaznaczać na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to jak to jest z budynkami , co trzeba mieć żeby złożyć wniosek ??

Pozwolenie jak rozumiem można później , a projekt pewnie też 

Ale kosztorys trzeba odrazu dołączyć ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
adimajkel napisał:

wyskakuje automatycznie zdanie "W zakres operacji wchodzą inwestycje wymienione w załączniku do rozporządzenia wykonawczego dla operacji typu 'Modernizacja gospodarstw rolnych'. " i nic więcej nie trzeba pisać

dziękować 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76
23 godziny temu, forterra11441 napisał:

Mówicie, że jest aż tak źle z budowlanką? Kurcze, a chcemy złożyć na budowę silosów... 

Ja właśnie jestem w trakcie budowy obory z naboru 2018 i u mnie były jedne poprawki oficjalne listownie i po odeslaniu ich jeden telefon z paroma pytaniami prowadzącej wniosek. A od otrzymania pierwszych poprawek do podpisania umowy minęło chyba coś około 25 dni. Prowadzącą mówiła że jak pracuje w arimr 8 lat to był to pierwszy wniosek w którym praktycznie nie miała do czego się przyczepić. 

Ciekawe tylko czy na koniec wniosek o płatność też tak gładko przejdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109
16 godzin temu, adimajkel napisał:

w naborze 2019 już to było, jeśli nie jest z załącznika i nie ma za to punktów to zaznaczyć na NIE i po temacie

jak napiszesz że wiata na maszyny to od razu będziesz miał ucięte ;)

Co będę miał ucięte, bo nie rozumiem? Będzie też we wniosku punktowana maszyna. Lepiej wpisać jako magazyn zbóż i nawozów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
1 godzinę temu, forterra11441 napisał:

Co będę miał ucięte, bo nie rozumiem? Będzie też we wniosku punktowana maszyna. Lepiej wpisać jako magazyn zbóż i nawozów? 

Wiata na maszyny jest kosztem niekwalifikowalnym. Jeśli nie masz zwierząt i masz limit 200 tys. to jak najbardziej może być magazyn zbóż i nawozów.

44 minuty temu, ursus219 napisał:

Kupował ktoś z Was sam kombajn na modernizację? Ciężko go przepchnąć?

Zależy jaki kombajn - parametry podaj lub model, no i ile ha masz pod ten kombajn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, adimajkel napisał:

Wiata na maszyny jest kosztem niekwalifikowalnym. Jeśli nie masz zwierząt i masz limit 200 tys. to jak najbardziej może być magazyn zbóż i nawozów.

Zależy jaki kombajn - parametry podaj lub model, no i ile ha masz pod ten kombajn?

Owszem wiata na maszyny nie przejdzie, ale wiata na siano , słomę może przejść jeżeli zaznaczymy ze będziemy ja sprzedawać jeżeli nie mamy produkcji zwierzęcej .  A ze słomy nie będziemy tam trzymać ro już inna sprawa
staszek co o tym myslisz bo widzę ze się znasz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam składam teraz wniosek na modernizację i mam do was pytanie , chciałbym wpisać manitou 737-130 , ale aby ją dostać trzeba mieć 200 ha lub 100 DS , czy ktoś składam na podobną ładowarkę i ile musiał mnieć minimalnie aby agencia przyznała mu ? Obecnie mam 50 ha i 45 ds , jest to część dużego gospodarstwa które liczy 250 ha i 300 DS , rodzice nie mogą dać cmi więceh sztuk lub ha bo mają zabowiązania na prow . Proszę o radę , z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Nabór MGR 2018 obszar. D (po 2 latach podpisana umowa a teraz zakupy). Kiedy zostaje wypłacana pomoc? Ile to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jak w 2019 składałem wniosek na młodego rolnika i w lutym 2020 dostałem pozytywną decyzję to czy mogę teraz Składać wniosek na modernizacje obszar d? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Mozesz

11 godzin temu, Polski_rolnik_arczi napisał:

Witam składam teraz wniosek na modernizację i mam do was pytanie , chciałbym wpisać manitou 737-130 , ale aby ją dostać trzeba mieć 200 ha lub 100 DS , czy ktoś składam na podobną ładowarkę i ile musiał mnieć minimalnie aby agencia przyznała mu ? Obecnie mam 50 ha i 45 ds , jest to część dużego gospodarstwa które liczy 250 ha i 300 DS , rodzice nie mogą dać cmi więceh sztuk lub ha bo mają zabowiązania na prow . Proszę o radę , z góry dziękuję

Próbować możesz . Dobre uzasadnienie to podsfawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Czy przy maszynach do produkcji zwierzęcej jedyną możliwością zwiększenia GVA jest zwiększenie pogłowia ?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Ładowarka przegubowa (8 lat temu brany był ładowacz więc ładowarka chyba tylko do używania w budynkach) beczkowóz, kosiarka zgrabiarka plus ewentualnie opryskiwacz i brona talerzowa do obornika. Znajomy twierdził że biorąc mieszalnik pasz można jakoś uzasadnić wzrost GVA produkcją własnej paszy.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

moznaby poglowkowac troche 

w roku wyjsciowym duzo pasz z zakupu, w docelowym duzo mniej 

wzrost sprzedazy siana  w porownaniu do wyjsciowego

nie wiem, to temat do analizy i do grubszego pomyslenia ale moze cos by sie dalo rade wymyslec

nie latwiej zrobic wzrost poglowia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

W teorii łatwiej, jednak budynki mocno pełne już. Dodatkowo mam 3 grupy zwierzą a wzrost wolałbym tylko w jednej co powiększy mi pewnie produkcje dwukrotnie. Dziękuje za pomoc, muszę zapytać w biurze czy da się to jakoś sensownie rozegrać, ale czasy gdy nie brało się na siebie żadnych wieloletnich zobowiązań dawno minęły.

Edytowano przez EppS

NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj