rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

pabloblue    7
adimajkel napisał:

200 tys, dzisiaj rozmawiałem z doradcą że zmieniło się i tylko 140. jeszcze jutro zadzwonię do agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Da się teraz na MGR obszar D wziąć TYLKO zwrot do fotowoltaiki? Niczego poza tym, żadnej innej maszyny czy budowy, bym nie kupował.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Trzeba jakiś kosztorys do tej fotowoltaiki? Narazie chciałbym złożyć wniosek, a jak załapałbym się to wtedy w poprawkach doniósł bym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
12 godzin temu, pabloblue napisał:

dzisiaj rozmawiałem z doradcą że zmieniło się i tylko 140. jeszcze jutro zadzwonię do agencji

Na forum było przerabiane to już z 3x, jest 200 tys. i koniec, tak jest w rozporządzeniu i instrukcji. Te 60 tysi jest odejmowane od 500 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

mam takie szybie pytanie: z powodów rodzinnych nie mogłem złożyć wniosku na mgr(wiem 3mies) i czy jest jeszcze szansa żeby to zrobić czy za dużo papierologii lub czy można złożyć niekompletny wniosek i później go uzupełnic? dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób na pusto aby się punkty naliczyły. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355


Złóż prawie pusty wniosek. Zrób to tak aby miał wymagane 1.5 punkta a resztę olej. Resztę poprawisz na etapie weryfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Kolejne pytanie. Chyba nie umiem czytać ze zrozumieniem, bo do tej pory żyłem w przekonaniu,że muszę mieć jako tytuł prawny  do gosp, umowe na co najmniej jeszcze 7 lat. Mam zawarta 10-letnia do końca której pozostaje jeszcze trochę ponad 5. Ten 7 letni okres dotyczy tylko inwestycji trwale związanych z gruntem, tak?

 Ja mam tylko maszyny. Miałem aneksować o 2 lata umowę ale chyba nie ma sensu. Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

3.6 tysięcy wniosków na obszar D to dużo czy mało na stronie arimr są takie dane ze do 23 czerwca było tyle złożonych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11
czy we wniosku można zadeklarowac zakup kosiarki traktorka? produkcja zwierzęca - pszczoły. więc to ułatwiłoby koszenie trawy w pasiece. Przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerr96    8

Czy plan sprzedaży można póżniej zmienić we wniosku na modernizacje np jak mam wpisane opasy a zmienić na odsadki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
15 godzin temu, farmerr96 napisał:

Czy plan sprzedaży można póżniej zmienić we wniosku na modernizacje np jak mam wpisane opasy a zmienić na odsadki ?

Plan sprzedaży chyba nie obowiązuje teraz . Umowa przedstwstepna o ile podmiot jest w jej posiadaniu. Coś takiego jest w rozporządzeniu . Nie wiem czy ma to być czy nie na dobra sprWe

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Plan sprzedaży jest wymagany jeśli nie posiadasz umowy przedwstępnej. Dotyczy jeśli zwiększasz produkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
1 minutę temu, farmerr96 napisał:

Dzisiaj wysłany wniosek jak nie dojdzie do wtorku a mam potwierdzenie nadania to przyjmą?

Liczy się data stempla pocztowego, także na pewno przyjmą :)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Dzisiaj byłemu doradcy po odbiór wniosku z MGR, mówię mu niech się dowie przy okazji jak tam wniosek na Naturę 2000 bo wysyłaliśmy poprawki i we wniosku był podany termin 30 dni na uzupełnienie poprawek. A osoba prowadząca mówi że już wysłali pismo że nie dostarczyłem w terminie 14 dni poprawek i z tego powodu odrzucają mój wniosek. W poprawkach pisze wyraźnie o 30 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid515    2

Panowie mam pytanko, jestem świeżo upieczonym młodym rolnikiem. Na koncie już 120tysi. Jako że  obecna modernizacja obszaru D ma być ostatnią chciałem na szybko sprobować i złożyć wniosek. W trakcie robienia go okazuje się że muszę mieć fakturę sprzedazy na 5 tysięcy netto z ostatnich 12 miesięcy. Jako że jestem świeżo upieczonym rolnikiem i mam hodowlę to nie sprzedałem jeszcze łącznie za 5 tysiecy przez ostatnie 12 miesięcy. Czy jeśli np moi rodzice vatowcy wystawili by mi fakturę VAT rr że kupili w maju ode mnie zboże za 5 tysięcy spełniło by to warunek? Jak myślicie ? Bardzo mnie zasmucił fakt, że jednak być może nie będę mógł spróbować w naborze prawdopodobnie ostatnim :(

Edytowano przez dawid515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj