rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

zetorr6441    365

bedziesz mogl zamienic te podworko na ciagnik w trakcie poprawek chyba ze prowadzacy sie uprze to dopiero po podpisaniu umowy aneksem.

A kto by nie byl zadowolony jak jakby za stare kupil sobie nowe maszyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12
Napisano (edytowany)
Dnia 19.05.2018 o 08:06, Bartek72511 napisał:

Doradca twierdzil ze jak byl prog do 20 tys to wystarczyla tylko oferta z data przed faktura. Potem prog wzrosl i mialo to tak samo wygladac. Jedyny wymog byl taki ze nie moglem kupic maszyny od tego dealera co ciagnik i kombajn bo wtedy bym musial na portal. A ostatecznie wyszlo tak ze skoro ciagnik i kombajn szly na portal to to tez powinno.

 

Pewne info.

 

Ogólna zasada jest taka, że czy to wcześniej - 20tys zł czy teraz 30tys euro kupując maszyny jednego przeznaczenia czyli ciągnik, kombajn, pług, opryskiwacz, agregaty itd trzeba robić postępowanie albo portal dla wszystkich maszyn. Nawet mimo tego, że jedna z nich może kosztować 10tys zł. Maszyny są z jednej puli więc się sumują. Przypadek gdzie nie musimy dla "czegoś" robić postępowanie/portalu jest: kupujemy maszyny rolnicze i robimy przetarg/portal, a do tego mamy zakup blachy, fotowoltaiki w dofinansowaniu wtedy jeśli nie przekroczy danego progu wtedy kupujemy co nam pasuje(oczywiście tylko blacha i fotowoltaika, maszyny do przetargu/portalu) bez zbędnych papierków. Sam miałem taki przypadek więc jestem w 100% pewny, ale co pracownik agencji to inne zdanie.

 

Tak jak wcześniej kolega pisał, że na pług nie musiał robić postępowania/portalu bo pług  nie przekraczał progu. Całkowita głupota bo brał inne maszyny rolniczy, gdzie ten próg przekroczył i ma problem.

Edytowano przez rafalo6200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

całe szzcęście wszystkie moje maszyny  nie prezkraczają 30 tys^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

W polszy jak zwykle wszystko muszą skomplikować. Pal licho to, aby tylko się załapać w pierwszym rzucie 😋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grande44    2
12 godzin temu, rafalo6200 napisał:

 

Pewne info.

 

Ogólna zasada jest taka, że czy to wcześniej - 20tys zł czy teraz 30tys euro kupując maszyny jednego przeznaczenia czyli ciągnik, kombajn, pług, opryskiwacz, agregaty itd trzeba robić postępowanie albo portal dla wszystkich maszyn. Nawet mimo tego, że jedna z nich może kosztować 10tys zł. Maszyny są z jednej puli więc się sumują. Przypadek gdzie nie musimy dla "czegoś" robić postępowanie/portalu jest: kupujemy maszyny rolnicze i robimy przetarg/portal, a do tego mamy zakup blachy, fotowoltaiki w dofinansowaniu wtedy jeśli nie przekroczy danego progu wtedy kupujemy co nam pasuje(oczywiście tylko blacha i fotowoltaika, maszyny do przetargu/portalu) bez zbędnych papierków. Sam miałem taki przypadek więc jestem w 100% pewny, ale co pracownik agencji to inne zdanie.

 

Tak jak wcześniej kolega pisał, że na pług nie musiał robić postępowania/portalu bo pług  nie przekraczał progu. Całkowita głupota bo brał inne maszyny rolniczy, gdzie ten próg przekroczył i ma problem.

Przypadkiem nie orientujesz się czy w trybie ofertowym można wpisać wymóg dostawy grupy wszystkich maszyn przez jednego dilera? Byłoby to logiczne, skoro limit 30tys dotyczy całej grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno13354    0

Witam, 
orientuje się ktoś czy można wprowadzać zmiany w biznesplanie? Uprawiam tytoń i hoduję bydło opasowe. Chciałbym zrezygnować z bydła i zwiększyć tytoń. Składałem na maszyny do tytoniu. Ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12
18 godzin temu, Grande44 napisał:

Przypadkiem nie orientujesz się czy w trybie ofertowym można wpisać wymóg dostawy grupy wszystkich maszyn przez jednego dilera? Byłoby to logiczne, skoro limit 30tys dotyczy całej grupy.

No pewnie, możesz zrobić ofertę dla całego zestawu maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W granicach 20 czerwca.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27
wielkopolska ci co zlozyli w styczniu postępowanie ofertowe i jak tam macie juz dezycje czy nadal cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie , Złożyłem w naborze na opryskiwacz 1000l bez komputera ale chciałbym zmienić na 1500l z komputerem. Kiedy sie za to wziac? Po ogłoszeniu listy? Jak to wplynie na moja punktacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To wiem ale kiedy robić ta zmiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, michal_xs napisał:

Panowie , Złożyłem w naborze na opryskiwacz 1000l bez komputera ale chciałbym zmienić na 1500l z komputerem. Kiedy sie za to wziac? Po ogłoszeniu listy? Jak to wplynie na moja punktacje?

Wg mnie, to już nic się nie da zrobić, ale to niech ktoś bardziej biegły w temacie się wypowie.

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
Napisano (edytowany)
28 minut temu, soltys48 napisał:

da sie ale na etapie poprawek

Ale poprawki raczej po liście, także skoku punktowego tym nie zrobi.

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
Napisano (edytowany)
18 minut temu, soltys48 napisał:

nie zostaje tak jak był z punktami

O to mi chodzi właśnie, tak to byłoby za prosto i każdy by tak robił, a lista punktowo podbijała by się pod niebiosa. Zmiany wyposażenia tak, ale wzrost punktów już nie.

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Koledzy wiem ze byl pewnie poruszany temat ale ile sie czeka na wyplate zwrotu od zlozenia wniosku o platnosc? Jestem juz z miesiac po kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj