rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomekpiehu    5

orientuje się ktoś ile jest złożonych wniosków na modernizacje w łódzkim na obecną chwile?

czy po złożeniu wniosku i ogłoszeniu listy rankingowej można zmienić maszyny które chce się kupić i uprawy które są w biznesplanie na inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Panowie z Wielkopolski jak stoicie z punktami?

7,2pkt powinno wystarczyc?

 


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7255

Po co byłby ten biznesplan jeśli można by sobie zmieniać podstawowe zobowiązania?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188
Panowie jeszcze takie pytanie na szybko. Czy jak wziąłem ciągnik na młodego rolnika przy produkcji roślinnej. To czy teraz przy zmianie produkcji na zwierzęca są jakieś szanse dostać mały ciągnik z ładowaczem? Czy w ogóle nie ma sensu wpisywać ciągnika żeby nie odrzucili wniosku. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
31 minut temu, pedro2 napisał:

Po co byłby ten biznesplan jeśli można by sobie zmieniać podstawowe zobowiązania?

tzn zle to napisalem ja mam np tak . chce zasiac cebule i ziemniaki zeby miec punkty za zmiane profilu produkcji ale byc moze bedzie mi to krzyzowac plany i wtedy nie siał bym ani cebuli ani ziemniaka i jednoczesnie zrezygnował bym z jednej maszyny ktora jest do ziemniakow. tak slyszalem ze zmniejszenie zobowiazan mozna zrobic po ogloszeniu listy rankingowej ale przed podpisaniem umowy. No i rzecz jasna ze wtedy jak bedzie punkt mniej to sie spadnie ze 300 miejsc na liście rankingowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Cichy nie możesz wziąć, nawet jakbyś wcześniej złożył o 50km ciągnik i go dostał , a teraz doszło Ci 500ha i chciał wziać 200km to go nie dostaniesz. U mnie jest taka sytuacja, że kupiłem talerzówkę. Przez to nie mogę wziąć : grubera, zestawu uprawowo siewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

A propos talerzowki. 

Czy obornika można zastąpić gnojowica? W końcu ja też trzeba szybko wymieszać z glebą ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tworek788    2
10 godzin temu, Majsteroo7 napisał:

witam, czy na modernizacje idzie kupić minikoparkę (dałbym argumenty agencji ,ze do załadunku obornika czy też odwodnienia  pola)

jeżeli ktoś się orientuje to proszę o informacje

pozdrawiam

 

mam jeszcze jedno pytanko czy jak została przyznana mi premia MR 2017((obecnie ubiegam się o 1 cześć  dofinansowania)) i nie mam wykształcenia rolniczego ani nie jestem na krusie 

to czy w modernizacji będę miał wzrotu   60%? 

będziesz miał zwrot 50% ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7255
1 godzinę temu, tomekpiehu napisał:

tzn zle to napisalem ja mam np tak . chce zasiac cebule i ziemniaki zeby miec punkty za zmiane profilu produkcji ale byc moze bedzie mi to krzyzowac plany i wtedy nie siał bym ani cebuli ani ziemniaka i jednoczesnie zrezygnował bym z jednej maszyny ktora jest do ziemniakow. tak slyszalem ze zmniejszenie zobowiazan mozna zrobic po ogloszeniu listy rankingowej ale przed podpisaniem umowy. No i rzecz jasna ze wtedy jak bedzie punkt mniej to sie spadnie ze 300 miejsc na liście rankingowej.

He he skoro tak słyszałeś to próbuj :) powodzenia życzyć tylko :)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5

dowiadywałem ze od dwóch doradców i mozna tak zrobic jak mówie. zrezygnować z jakiejs maszyny zawsze można i z danej uprawy równiez. tylko tak jak pisalem wczesniej trzeba liczyc sie z tym ze bedzie spadek na liscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7255

Ja słyszałem że zestawienie RF jest nie do ruszenia, tylko na wezwanie agencji. Nie wiem próbuj ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5

 

4 minuty temu, pedro2 napisał:

Ja słyszałem że zestawienie RF jest nie do ruszenia, tylko na wezwanie agencji. Nie wiem próbuj ;)

zestawienie rzeczowo finansowe, tak jak mowisz nie mozna zmieniac maszyny z jednej na druga ale mozna zrezygnować z jej zakupu i tyle. nie wiem kto ci powiedział ze przed podpisaniem umowy nie mozna z czegos zrezygnowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomekpiehu napisał:

dowiadywałem ze od dwóch doradców i mozna tak zrobic jak mówie. zrezygnować z jakiejs maszyny zawsze można i z danej uprawy równiez. tylko tak jak pisalem wczesniej trzeba liczyc sie z tym ze bedzie spadek na liscie

Co do maszyn to nie wiem ale uprawy mogą się różnić tylko w 30 procentach do całości powierzchni upraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
7 minut temu, matias941211 napisał:

Co do maszyn to nie wiem ale uprawy mogą się różnić tylko w 30 procentach do całości powierzchni upraw

ty mowisz o zakresie w jakim sie miesci areał uprawy a ja mowie o tym ze przed podpisaniem umowy zmienia sie uprawy w roku docelowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale dla mnie było by nie logiczne gdyby pozwalali zmieniać podstawowe uprawy w roku docelowym bo na ich podstawie określa się dochody gospodarstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzic95    2

W przypadku młodego rolnika nie ma problemu ze zmianą powierzchni upraw w biznesplanie, więc na modernizacji też nie powinno być problemów. Ciężko przewidzieć pogodę na kilka lat do przodu. Chciałbym spytać czy przejdzie ładowacz czołowy z udźwigiem 1600kg na 15 ha + 3 jałówki (na ten areał przypada 850)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Załóżmy, że zostanie mi trochę kasy (limitu) to czy mogę później dobrać jeszcze jakąś maszynę, która nie została uwzględniona we wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5
7 godzin temu, tomekpiehu napisał:

orientuje się ktoś ile jest złożonych wniosków na modernizacje w łódzkim na obecną chwile?

czy po złożeniu wniosku i ogłoszeniu listy rankingowej można zmienić maszyny które chce się kupić i uprawy które są w biznesplanie na inne?

Ja tez z lodzkie Ile kolego miales punktow ja 5'20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7255

Zmiana upraw w jakimś stopniu może i przejdzie, ale ty kolego chcesz zmienić całkowicie glowne założenia biznesplanu. Składasz na zmianę profilu produkcji, a potem chcesz się kompletnie wycofać z uprawą i maszynami... podejrzane. Ja jak będę na bezpiecznym miejscu to będę próbował aneksowac niektóre pierdoły z wyposażenia, które do niczego oprócz punktów za ochronę nie są potrzebne


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@Fugeo poniekąd  - jeśli graty bierzesz od jednego  dilera, oferty masz katalogowe a po drodze nie będzie za dużej podwyzki :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
7 godzin temu, tomekpiehu napisał:

tzn zle to napisalem ja mam np tak . chce zasiac cebule i ziemniaki zeby miec punkty za zmiane profilu produkcji ale byc moze bedzie mi to krzyzowac plany i wtedy nie siał bym ani cebuli ani ziemniaka i jednoczesnie zrezygnował bym z jednej maszyny ktora jest do ziemniakow. tak slyszalem ze zmniejszenie zobowiazan mozna zrobic po ogloszeniu listy rankingowej ale przed podpisaniem umowy. No i rzecz jasna ze wtedy jak bedzie punkt mniej to sie spadnie ze 300 miejsc na liście rankingowej.

W takim przypadku zmienia Ci się całkowicie cel operacji. Na 99% nie da się.

Wszelkie istotne zmiany na wezwanie agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136
10 godzin temu, asmodan28 napisał:

Agencja u mnie patrzy na to co jest wpisane w dowód. Ja musze kombinować z wydziałem komunikacji. 

Patryk1222 jak u Ciebie było ?

Prosto do agencji i spokój w dowodzie nawet nie wiem która mam wpisaną... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj