rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

To jest całkiem co innego, beczki bez aplikatora nie ma punktowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11
9 godzin temu, Artur432 napisał:

 

Wie ktoś może jaka jest decyzja agencji na ten temat? 

Podobno w piątek mieli się ustosunkować do takiej możliwości.

(Nie zorientowanych proszę się nie wypowiadać że nie ma takich możliwości, jedna z firm certyfikujacych wyszła z inicjatywą wydania certyfikatu tymczasowego)

Podasz nazwy firm, które wydają taki certyfikat? Miałem taka firmę ale nieoficjalnie wiem, ze wycofują się z zaocznej certyfikacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
33 minuty temu, fulton napisał:

"Zestaw pompowo-transportowy do napełniania i opróżniania zbiornika na gnojowice" to jest normalna beczka nawet bez apliktora?

Nie. Z tego co mi diler powiedział to są te takie pompy "stacjonarne". To jest to coś w co się wklada ramię wozu asenizacyjnego a zbiornik to zbiornik na gnojowice.

Zdjęcie 4 z 12 

https://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-do-nawozenia/napelnianie-wozow-asenizacyjnych,85,3.html#18dad

 

Wpisz agropolska

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwo222    1

freetaxi

Jeśli biorę wóz paszowy 'inwestycję w ochronę środowiska' to w WoPP wpisuję kwotę zwrotu 500 tyś. ? I jak to będzie liczone tzn. wóz paszowy pod 500 tyś., a reszta maszyn pod 200 tyś? Dobrze myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

W młodym rolniku nie ma GVA. A jest to inne pojęcie niż wzrost wielkości ekonomicznej. 

Czyli nie można tego ze sobą łączyć? Bo jest to co innego?  Do MR musimy mieć osobny wzrost i do MGR osobny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

GVA a zwiększenie wielkości ekonomicznej gospodarstwa to co innego. 

@Sylwo222 200 tyś zł.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728
7 godzin temu, martinezo napisał:

zastanawiam się, czy po zmianie przepisów odnośnie przetargów jest możliwość wycofania postępowania ofertowego złożonego już w ARiMR ??

Podbijam pytanie

@freetaxi miałeś taką sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2204

Jest sens składać wniosek na maszyny osobie która nie ma wyksztalcenia ani nie jest ubezpieczona w krus ? Ale ma numer gospodarstwa i Wiek poniżej 40lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Pany jest szansa moj doradca nalzbieral mi 7 pkt Warminsko Mazurskie ?

Edytowano przez kocur666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10
13 minut temu, Bercik92 napisał:

Jest sens składać wniosek na maszyny osobie która nie ma wyksztalcenia ani nie jest ubezpieczona w krus ? Ale ma numer gospodarstwa i Wiek poniżej 40lat 

Ani wykształcenie ani krus w tym działaniu nie są niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
3 godziny temu, freetaxi napisał:

GVA a zwiększenie wielkości ekonomicznej gospodarstwa to co innego. 

@Sylwo222 200 tyś zł.

Jesteś pewien że nie z puli z budowlanki? Przerabiales taki wniosek? My zamierzamy pisać na 330tys na maszyny i 160tys na wyposażenie obory. nie przejdzie? Odpowiedzi z agencji jeszcze nie ma. Wyposażenie wóz, zgarniacz obornika z formowaniem pryzmy od dołu, dojarka, mieszalnik z gniotownikiem. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42
9 godzin temu, soltys48 napisał:

Podbijam pytanie

@freetaxi miałeś taką sytuacje

dziś zadzwonię do OR Poznań i zapytam o taką sytuację. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
12 godzin temu, kocur666 napisał:

Pany jest szansa moj doradca nalzbieral mi 7 pkt Warminsko Mazurskie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

W części V wniosku MGR (zestawienie RF) chcę wpisać wóz paszowy i dojarkę przewodową.

Jest tam kolumna 'Wpływ na cel przekrojowy' i w tym: innowacyjność, środowisko, klimat

Przy wozie paszowym na 'tak' dałem: środowisko (w  sumie klimat chyba też można dać na tak?)

Przy dojarce wszystko na 'Nie' musi być? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ventura94    3

Mam do was pytanie. Zadajecie takie szczegolowe pytania, to sami robicie te wnioski bez doradcy?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Witam. Chciałbym zasięgnąć porady gdyż nigdy nie korzystałem  z tego programu a teraz chce spróbować. Mam 24 ha GO i 21 ha łąk i chciałbym wziąść  opryskiwacz  i z tego co sie dowiadywałem max to 1200 dla mnie bo nie licza się łaki na których tez chciałbym uzywac opryskiwacz do pryskania odżywką lub Rsm  , czy jest mozliwosc jakoś to uzasadnić abym mógł wziasc 1500 l  bo produkuje taką pojemnosc wiele  firm i tańszych niz akurat ten 1200 na ktory mam oferte. Druga maszyna to pasa zwijająca z rotorem i nozamiczy przejdzie na te 21 ha traw i ok 15 ha zbóz. Bele  robi 1,22 na 1,25. Dodam ze mam prase  10 letnią ale nie ma noży a że robie tylko sianokiszonke  z traw  dlatego ta zmiana  czy to bedzie jakiś kłopot i powiedz a ze mam juz prase wiec nie dostane? Da sie to jakoś uzasadnić?

Czy jesli teraz podam oferte na maszyne na konkretny model to potem muze wziaść akurat ten model czy mogę potem wziasc inny model, np teraz podam rozrzutnik obornika 9 ton na jednej osi a potem bede chciał 8 ton na tandemie czy bede mógł to zmienić? 

I ile wołaja od Was za zrobienie wniosku bo u mnie teraz 2% od sumy zwrotu a potem po podpisaniu umowy jeszcze 1%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur432    1

Pytanie odnośnie Ekologii 

Jeśli się robi 50% gospodarstwa w ekologii to 4pkt. 

Czy to prawda że jeśli jest mniej niż 50% to też są pkt ale mniejsze? (Ktoś powiedział że za mniej niż 50% jest 2pkt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@slawekr6 spokojnie da się uzasadnić zakup takich maszyn do Twojego gospodarstwa.

@Artur432 nieprawda. Musi być co najmniej 50 %.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25
"78. Agregaty nawozowo-siewne z nawożeniem okołonasiennym (doglebowym) - 9 punktów" - czy w to zalicza sie taki siewnik do kukurydzy mechaniczny z meprozetu ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi17    0

Wieprzowina PQS ktoś posiada ten certyfikat i startuje z modernizacją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwo222    1

ventura94  

Tak ja robię sam. Najlepiej jak byś miał już jakiś wniosek który był składany w 2016r i wg niego robił to byś miał dużo prościej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@Lukasz93 jak wskazuje na to nazwa agregat czyli zestaw co najmniej 2 urządzeń w tym przypadku siewnika i rozsiewacza nawozu z nawożeniem doglebowym.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
4 minuty temu, freetaxi napisał:

@Lukasz93 jak wskazuje na to nazwa agregat czyli zestaw co najmniej 2 urządzeń w tym przypadku siewnika i rozsiewacza nawozu z nawożeniem doglebowym.

Freetaxi jak myślisz przejdzie to moje wyposażenie obory pod zwrot 300? Poniekąd będzie modernizacja budynku bo mam zgarniacz linowy, a teraz chce hydrauliczny co wymaga przeróbek na płycie obornika,  trzeba dostawic murki oporowe ale to na zgłoszenie zrobię


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj