rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

asmodan28    47
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

Z wypisów wpisujemy powierzchnie ewidencyjne, etc. Aczkolwiek nie są one załącznikiem do wniosku. 

Wrzuciłem Ci pytanie na priv mógłbyś zerknąć i odpowiedzieć będę bardzo wdzięczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ventura94    3

Panowie powiedzcie mi czy dobrze licze. Za wiek 3pkt, za zwieksze produkcji ( nasadzwnia sadu) 1pkt + za opryskiwacz ( ochrona srodowiska) 0,6pkt i patrzac w tabele to za zakup sadzonek drzewek tez jest inwestycja ochrony srodowiska to mialbym jeszcze 0,6pkt . Dobrze licze? 

P.S. do wzoru obliczajac u biore kwoty netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubbxyz    1
Napisano (edytowany)

Witam, planuje złożyć wniosek MGR i chce zapytać czy mam jakieś szanse jeśli posiadam ok 30 ha. Produkcja tylko roślinna i  żadnych maszyn wszystko na użyczenie. Na wniosek chce złożyć ciągnik ok 130-150 km cena ok 300 tys. netto , agregat do uprawy bezorkowej z siewnikiem do poplonów ok 70-80 tys. netto, do tego ciągnik będzie wyposażony w GPS i pełen komputer pokładowy. dodam że jestem młodym rolnikiem. Czy GPS będzie się liczył w pkt z wykazu? Ktoś może podpowiedzieć jak można jeszcze zyskać pkt? Wniosek był by składany z woj. lubelskiego.

 

Edytowano przez jakubbxyz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na górze masz link do kalkulatora. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40
12 godzin temu, jacek1296 napisał:

Piszę kolejny raz: w poprzednim naborze NIE BYŁO PKT ZA BRONĘ WIRNIKOWĄ CZY KULTYWATOR WIRNIKOWY.

Skąd takie informacje? Póki co gdziekolwiek się pytam to mówią że za cały zestaw, brona wirnikowa + siewnik są punkty za zestaw do uprawy bezorkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubbxyz    1
36 minut temu, jakubbxyz napisał:

Witam, planuje złożyć wniosek MGR i chce zapytać czy mam jakieś szanse jeśli posiadam ok 30 ha. Produkcja tylko roślinna i  żadnych maszyn wszystko na użyczenie. Na wniosek chce złożyć ciągnik ok 130-150 km cena ok 300 tys. netto , agregat do uprawy bezorkowej z siewnikiem do poplonów ok 70-80 tys. netto, do tego ciągnik będzie wyposażony w GPS i pełen komputer pokładowy. dodam że jestem młodym rolnikiem. Czy GPS będzie się liczył w pkt z wykazu? Ktoś może podpowiedzieć jak można jeszcze zyskać pkt? Wniosek był by składany z woj. lubelskiego.

 

Z zestawienia wychodzi około 3,6 pkt więc krucho, czy za innowacyjność są pkt? jeśli tak to czy można podciągnąć gps i komputer w ciągniku pod innowacyjność? W zestawieniu jest dodatkowy punkt za zwiększenie produkcji czy można go brać pod uwagę skoro w każdym wniosku trzeba zwiększyć skale produkcji o 10% GVA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
26 minut temu, IGL napisał:

Skąd takie informacje? Póki co gdziekolwiek się pytam to mówią że za cały zestaw, brona wirnikowa + siewnik są punkty za zestaw do uprawy bezorkowej.

Z doświadczenia własnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4081
43 minuty temu, jakubbxyz napisał:

Witam, planuje złożyć wniosek MGR i chce zapytać czy mam jakieś szanse jeśli posiadam ok 30 ha. Produkcja tylko roślinna i  żadnych maszyn wszystko na użyczenie. Na wniosek chce złożyć ciągnik ok 130-150 km cena ok 300 tys. netto , agregat do uprawy bezorkowej z siewnikiem do poplonów ok 70-80 tys. netto, do tego ciągnik będzie wyposażony w GPS i pełen komputer pokładowy. dodam że jestem młodym rolnikiem. Czy GPS będzie się liczył w pkt z wykazu? Ktoś może podpowiedzieć jak można jeszcze zyskać pkt? Wniosek był by składany z woj. lubelskiego.

 

Jaki GPS ? czy będzie mapowanie i automatyczne prowadzenie ? myślę że zbraknie Ci pieniędzy na to a za sam GPS punktów nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubbxyz    1
8 minut temu, Wicherek napisał:

Jaki GPS ? czy będzie mapowanie i automatyczne prowadzenie ? myślę że zbraknie Ci pieniędzy na to a za sam GPS punktów nie dają

Dzięki za dokładniejsze wyjaśnienie chociaż tego;) Wygląda na to że ciężko będzie z tą modernizacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Witam

Jak jest z tą integrowana produkcją co trzeba posiadać aby zdobyć te 2 punkty ? 

Ile będę miał punktów jeżeli planuje opryskiwacz za 70 a ciągnik za 320 ?? Czy każdy inna maszyna dodana z tytułu ochrony środowiska będzie zmieniała punktacje do dołu ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

W jaki sposób uzyskać taki certyfikat? Trzeba odbyć jakieś szkolenie, zdać jakiś egzamin czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poszukaj jednostki certyfikującej na początek. Podzwoń, popytaj. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KowaQ    0

Ok przepraszam w poprzednim temacie pomylilem watki.

mam

3 pkt za wiek

1 pkt za zwiększenie produkcji

1,3821 za ochronę środowiska

 

To jest dużo , malo ? Jst szansa sie zalapac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Panowie gdzieś słyszałem że nabór na budowę ma być też w maju? Ktoś coś wie? Jaki sektor? Jakie zasady?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KowaQ    0
2 minuty temu, Wicherek napisał:

b dużo 

5,38 to bardzo duzo pktow , czy jak ? serio pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Żeby uzbierać więcej punktów myślę nad doborem prostego siewnika do poplonów takie do 3 - 4 tysięcy brutto ale mam pytanie, czy jeśli się na niego zdecyduję to będę musiał napisać taki prost plan wysiewu poplonów na okres 5 lat, co na jakiej działce czy jak to ma wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Czy ilość uzyskanych punktów ma wpływ na to kiedy agencja zechce z nami podpisać umowę? :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
2 godziny temu, jakubbxyz napisał:

Witam, planuje złożyć wniosek MGR i chce zapytać czy mam jakieś szanse jeśli posiadam ok 30 ha. Produkcja tylko roślinna i  żadnych maszyn wszystko na użyczenie. Na wniosek chce złożyć ciągnik ok 130-150 km cena ok 300 tys. netto , agregat do uprawy bezorkowej z siewnikiem do poplonów ok 70-80 tys. netto, do tego ciągnik będzie wyposażony w GPS i pełen komputer pokładowy. dodam że jestem młodym rolnikiem. Czy GPS będzie się liczył w pkt z wykazu? Ktoś może podpowiedzieć jak można jeszcze zyskać pkt? Wniosek był by składany z woj. lubelskiego.

 

Według doboru maszyn GPS od co najmniej 60 ha, o ile dobrze pamiętam. A tak poza tym to masz szanse.

1 godzinę temu, jakubbxyz napisał:

Z zestawienia wychodzi około 3,6 pkt więc krucho, czy za innowacyjność są pkt? jeśli tak to czy można podciągnąć gps i komputer w ciągniku pod innowacyjność? W zestawieniu jest dodatkowy punkt za zwiększenie produkcji czy można go brać pod uwagę skoro w każdym wniosku trzeba zwiększyć skale produkcji o 10% GVA?

SO i GVA to 2 różne rzeczy.

35 minut temu, KowaQ napisał:

5,38 to bardzo duzo pktow , czy jak ? serio pytam

Ja miałem 5,07 w kujawsko-pomorskim i dostałem modernizację 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj