rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

asica698    3

Pytanie do ludzi z województwa wielkopolskiego, dostajecie już odmowy przyznania pomocy? Moje miejsce to 17xx i nie wiem czego mogę spodziewać się, agencja milczy.

 

Pozdrawiam

miejsce około 1600 dostali poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

na pewno nie, w mazowieckim około 1825 tylko nie wiem czemu nie którym ci są wyżej przysłali odmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris85    0

Ja jestem w tej chwili na miejscu 188. i cisza. Wniosek po poprawkach, kompletny. Nie wiem czy jest szansa, czy rozglądać się za używkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Ile czasu czekaliscie od złożenia postępowania ofertowego do zakupów? Woj lubelskie. Pytam bo nie wiem czy kupować teraz pług do nowego konia czy Starym orac i siać pszenicę i nie czekać. Dodam że sprzęt stoi ze 2 miesiące na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2555    0

witam mam takie pytanie wie ktos moze z lubelskiego ile wnioskow sie zalapie na modernizacje prosze o kontakt osoby ktore wiedza cos na temat miejsce  141x i cisza jak makiem zasial pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

tymi miejscami to nie pisać kto dostał odmowę bo różnie jest to wszystko zależy kto złożył w terminie poprawki lub wogole poprawiał i tylko cierpliwie czekać.ja miejsce 13xx Wielkopolska po drugich poprawkach jestem i czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica698    3

tymi miejscami to nie pisać kto dostał odmowę bo różnie jest to wszystko zależy kto złożył w terminie poprawki lub wogole poprawiał i tylko cierpliwie czekać.ja miejsce 13xx Wielkopolska po drugich poprawkach jestem i czekam

ja też Wlkp, miejsce 12XX , też po drugich poprawkach i też czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groove    1

tymi miejscami to nie pisać kto dostał odmowę bo różnie jest to wszystko zależy kto złożył w terminie poprawki lub wogole poprawiał i tylko cierpliwie czekać.ja miejsce 13xx Wielkopolska po drugich poprawkach jestem i czekam

 

 

ja też Wlkp, miejsce 12XX , też po drugich poprawkach i też czekam

 

U nas cisza, żadnych informacji o poprawkach oraz odmowie przyznania pomocy (wielkopolska)

Edytowano przez groove

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepokorny    3

W kujawsko pomorskim czas oczekiwania na zatwierdzenie postępowania wynosi zależnie od sprawdzającego, może to być 2 tyg i więcej ja czekam miesiąc i na razie cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A przepraszam bardzo bo nie rozumiem do końca. Z tego co wiem ii widzę w małopolsce została odrzucona  tylko 1 osoba która miała mniej niż 1,5 pkt Nie wiem czy jest to pan, ale wiem że ta osoba jak i ci którzy się teraz nie załapali uczestniczyli aktywnie we wszystkich wcześniejszych pomocach PROW. Ja z małopolski znam ponad stu wnioskodawców MGR 2016  i zazwyczaj są to stali bywalcy na łatwą kasę,  Przykład Pomoc klęskowa  nabór 2017 styczeń , 150 ludzi w całym  kraju,  w czym 27 osób z mojej gminy :) a gradu czy nawałnic od 2010 roku nie widziałem ani nie słyszałem jakoś choć mieszkam przy sporej  rzece między łąkami.......  Ale raczej po zmianie przepisów skończy się  szpan gospodarzy  pod kościołem że kupili nowy ciągnik 100 koni  za 15 tyś na gradówkę....

kolego ale żeby dostać chyba te na odtwarzanie to muszą być starty w budynku i uprawie jak się nie mylę bo jak by się dało od tak w samych uprawach   to bym sam sobie taki prezent zrobił 

a teraz moje pytanie 

ile trzeba ha żeby przeszło takie coś  zbiornik 100t i 50t ,podajnik  kosz i jakaś wiat i jak by się dało jakaś mała suszarnia do tego produkcja roślina tylko u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Pytanie do ludzi z województwa wielkopolskiego, dostajecie już odmowy przyznania pomocy?  Moje miejsce to 17xx i nie wiem czego mogę spodziewać się, agencja milczy.

 

Pozdrawiam

 

Ja jestem 15** i nie dostałem takiego pisma, jakoś miesiąc temu przysłali mi poprawki

Jakieś wieści dla wielkopolski lub ogólnie o zwiększeniu limitów?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

maniek.a widzisz wczesniej sie tak dalo.... pisalo sie we wniosku ze odtwarzanie produkcji bedzie poprzez głębsze przeoranie zmuliska nowym ciagnikiem z nowym plugiem i to przechodzilo.przy wlasnym wkladzie 50 tys mozna bylo 300 kola zwrotu dostac. Teraz po zmianach się juz nie da tak robic.ale pewien pan tutaj na forum ma jakies pretensje do rzadu ze nie chca mu dac juz któryś raz pomocy np.na Nową kostke przed domem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

maniek.a widzisz wczesniej sie tak dalo.... pisalo sie we wniosku ze odtwarzanie produkcji bedzie poprzez głębsze przeoranie zmuliska nowym ciagnikiem z nowym plugiem i to przechodzilo.przy wlasnym wkladzie 50 tys mozna bylo 300 kola zwrotu dostac. Teraz po zmianach się juz nie da tak robic.ale pewien pan tutaj na forum ma jakies pretensje do rzadu ze nie chca mu dac juz któryś raz pomocy np.na Nową kostke przed domem.

a z tym że wcześniej się dało to i ja wiem teraz już tak dobrze niema niestety co dobre szybko się kończy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Wielkopolska  miejsce 18xx przyszła wczoraj odmowa :-(  a miało starczyć do wszystkich chcących....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krysek    0

witaj

lukasagro111 nie wiem gdzie to sprawdziłeś  ale z małopolski dostały odmowę już osoby które był 600 któreś więc nie przesadzaj. myślisz jeśli raz ktoś brał modernizację nie powinien startować kolejny raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwo222    1

Mi prowadząca powiedziała że minął termin 11 miesięcy od daty złożenia wniosku i też się nie załapię ale ostatnio na liście nawet awansowałem na 173x w Mazowieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris85    0

Mi prowadząca powiedziała że minął termin 11 miesięcy od daty złożenia wniosku i też się nie załapię ale ostatnio na liście nawet awansowałem na 173x w Mazowieckim.

Ja też jestem z powiatu mławskiego. Mi prowadząca powiedziała, żeby się nie przejmować bo w przyszłym roku będzie nabór. Od nowa zbieraj dokumenty, zaświadczenie o dobrostanie, o kasie za wniosek nie wspomnę. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Opolskie postepowania tragedia.... mojego z poczatku maja ani nie ruszyli i gdzie te niby 30 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupeq    0

No to adijos. Baka mowi ze jakies nowe rozporzadzenie wyszlo... Nie wyrobiles w 2 poprawkach to aut. Co za k**wa banda debili. Malo tego że wniosek przelezal rok i mało kto go dotykał bo a to urlop macierzyński a to chorobowy a to oddali jakims s-synom spoza agencji kosztorys do sprawdzenia ktorym oczywiscie się nie spieszy i jasna sprawa nikogo nie obchodzi ze już wszystko dawno powinno być załatwione bo przecież szanowny panie miejsce na liscie to kolejność przysługiwania pomocy a tu 1 sza trzydziestka a zostales na koniec. Nikogo nie obchodzi ze wniosek skomplikowany, instrukcji do wszystkiego nie ma. Ja pierd. Kupa kasy poszla na jego obsluge. 

Kto mi to teraz zwróci, cofnie  czas? I jeszcze menda jedna szyderczo " co mnie to obchodzi, w następnym roku nabor " Suka blyat! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

 

witaj

lukasagro111 nie wiem gdzie to sprawdziłeś  ale z małopolski dostały odmowę już osoby które był 600 któreś więc nie przesadzaj. myślisz jeśli raz ktoś brał modernizację nie powinien startować kolejny raz?

 

 

Cytuję  Krysek: "złożyłem wniosek z modernizacji w 2016r został odrzucony z braku wystarczającej ilości punktów,,

 

Logicznie myślący polak zrozumie to tak że miałeś mniej niz 1,5 pkt które było potrzebne aby się załapać na program. Oczywiście ja też tak to zrozumiałem stąd moja odp ale okazuje się że  dostałeś normalną odmowę z powodu braku kasy!!! Nikt cię nie odrzucił tylko kasy na ciebie brakło a to zasadnicza różnica. w polsce 17 tyś ludzi nie dostanie pomocy  również ci co pierwszy raz składali z powodu braku dla nich kasy. Każdy ma głowę na karku i musi sobie sam obliczyć co i jak zanim wyda tysiące na doradce. Żeby cie pocieszyć trochę to znam kilka osób z małopolski co są w pierwszej setce i mają lepiej jak 50 lat więc da sie? no oczywiście że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj