rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

Dodatkowy pieniądz tylko na co??? :huh: w co zainwestujesz???? Nowy budynek czy traktor z osprzetem???? I kiedy ci się to zwróci?????? :huh: :huh: :huh:

 

@Michalmeer głupotą to byłoby wspierać takie gospodarstwa. A co do bezrobocia to napewno by nie wzrosło aż tak mocno jak mówisz. Bo wielu rolników z małych gospodarstw pracuje na boku -_-

Nie mówię, żeby te gospodarstwa niszczyć niech sobie bedą ale skoro pula PROW jest mała to trzeba wspierać te które mają szanse przetrwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

pawelol111 ale może jest kilka takich ( ja do nich należę) Obrabiam 12h pracuje zawodowo żona również na etacie i chcemy unowocześnić nasze gospodarstwo. Taki prow to dlanas dodatkowy pieniądz.

 

To teraz umotywuj że dzięki inwestycji dochodowość Twojego gospodarstwa wzrośnie o 20%. Skończyło się rozdawanie ciągników na prawo i lewo... A jak chcesz komfortu to nie widzę problemu. za 70-80tys używany ciągnik jak laleczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tego 20% to takie ślizganie na cyferkach np:

-obecnie mam 10 opasów - modernizacja parku maszynowego pozwoli mi zaoszczędzić czas dzięki czemu będę mógł dostawić 2 a nawet 3 sztuki niech stracę.

Chcesz mi powiedzieć żer taki rolnik który na 24 h jest lepszy i on powinien otrzymać wsparcie, porobi w polu szybciej i będzie miał więcej czasu na narzekanie jak to on ma ciężko> SZANUJMY SIĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

za karzdym razem piszecie maja szanse przetrwać ? a małe nie mają czy średnie ? jeśli pieniądze są dla wszystkich to dla wszystkich a ci co dostali juz nie powinni dostac .. żdziwił bys sie ilu ludzi utrzymuje sie z do 15 ha .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoko żyć na 12 h można ale co to za życie

trochę pracy na wiosnę tydzień żniw trochę na jesień a między zrywami pracy picie kawy i narzekanie jak to jest ciężko, kiedyś było inaczej, polityka itp

W mojej pracy spotykam ludzi którzy mają po 50lat pracują po 12h na dobę odbierają 1500zł i sie cieszą.

powiedz mi dlaczego rolnik który żyje tylko z gospodarki ma być lepszy niż ja który zrobię co mam zrobić na roli i zasuwam do roboty. Nie kupuje tego że wsparcie powinno być tylko dla tych co żyją tylko z gospodarki

 

zgadzam się z Michalmeer wszystko zależy czy komuś wystarczy życie z tego co mu daje 12h a czy ktoś chcę czegoś więcej np dodatkowej wypłaty za czas spędzony w pracy a nie przy kawie na marudzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

widać że duże gospodarstwa traktują małe jak ludzie z miasta poco pomagać małym jak można ich wykończyć fakt jest taki że kiedyś małe dawały rade i jeśli rolnik jest tradycjonalista i ma zamiłowanie do ziemi to czy mu ktoś pomoże czy nie to i tak będzie to uprawiać .Wsparcia unijne są dla wszystkich a zwłaszcza dla odważnych ,każdy polak jest równy.zawsze myślałam że mieszczuchy są tacy okropni i nie rozumieją rolników a tu rozczarowanie w waszych słowach to mały powinien zniknąć bo duży jest silniejszy chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

za karzdym razem piszecie maja szanse przetrwać ? a małe nie mają czy średnie ? jeśli pieniądze są dla wszystkich to dla wszystkich a ci co dostali juz nie powinni dostac .. żdziwił bys sie ilu ludzi utrzymuje sie z do 15 ha .

 

A co się zmieni w małym gospodarstwie które nie dostanie dofinansowania? Nic. Traktor nie podwyższa dochodowości. Tak samo w średnim i dużym. Teraz jak chcesz maszynę to udowodnij że da Ci dochód. Nie ja to wymyśliłem. Na gospodarstwo 12ha nowy ciągnik za 150tys + sprzęt to samobójstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a8185 traktor z osprzętem nastawiam się głównie na produkcje roślinną , ale nie wykluczam chowu świniaków na głębokiej ściółce myślę że jestem w stanie pogodzić pracę na gospodarstwie z etatem. Kiedy mi się zwróci nie mam pojęcia, dzięki dodatkowej pracy stać mnie na to aby dołożyć do zakupów z własnej kieszeni. nie rozumiem dlaczego głupotą jest według ciebie pomoc dla takich gospodarstw

 

pawello111 to według ciebie ile trzeba posiadać h aby nie popełnić samobójstwa, a ile aby opłacało sie zakupić nowy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego dofinansowywać tych którzy utrzymują się jedynie z rolnictwa - bo nie mają dodatkowej pracy z której mogą "dołożyć".

 

Sam sobie policz ile trzeba czasu aby zamortyzował się ciągnik na 12ha. Rocznie zrobisz 100mth - razem z podróżami do kościoła. Przez 20 lat może 5 tys nabijesz więc jaki sens ciułać kilkanaście lat na ciągnik który po owych kilkunastu latach będzie wart 1/10 swej ceny początkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Pawelo ja pisałem o 3 ha ziemniaka x 30 ton handlowego daje 90 ton , więc to się równa plus minus 100 ton pszenżyta , 70 netto cała wanna z dostawą do domu . I dlaczego piszesz bzdurne obliczenia ?? tak to wygląda w tym roku , ja sprzedaję 24t ziemniaków i za tą kasę zboże więc wiem jak to przeliczyć .

 

Kiedyś każdy był mały z tym gospodarstwem , podobnie wszyscy zaczynali , dziadek miał głowę na karku , nie stał pod sklepem , ojciec tak samo to i syn teraz zaczyna konkretniej . Są ludzie i ludziska , jak dwa lata temu sprzedałem 150 ton pyry po 10-12 gr to połowa wsi się śmiała za plecami a jak w tym roku tyle sprzedam po 60-80 gr to już nikt nic nie powie . Tak jest ze wszystkim , z każdą produkcją .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

No rolnicy przeginacie trochę jak w latach 90tych likwidowano PGR to się wszyscy bili sie o ziemię i nie szkoda bylo dużych gospodarstw ,a teraz jak się trafi wielkoobszarowiec to patrzy tylko do siebie ,bo niby przyszłościowy a i tak do grobu nie zabierze .Wszyscy powinni być traktowani równo ,począwszy od podatków kończąc na KRUSie ;[ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Vicia - zwracam honor, umknęło mi.

 

Tomasz78 - wg Ciebie ten co zarabia 1mln zł powinien płacić taki sam podatek jak ten co zarabia 15tys rocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

he he twoje rozumowanie jest ..... jesteś rolnikiem bo trzymasz kurkę świnkę i czas wolny spędzasz na gwizdaniu na gołąbki, a nie można cie nazwać rolnikiem bo starasz podnieś swój standard życia ciężką pracą, praca na 12h do takich nie należy. To że nie mają z czego dołożyć to jest ich wybór. Widzisz kolego ja potrzebuje dofinansowania aby praca na roli była szybsza i bardziej przyjemna dla mnie. Dla czego ja mam zostać skreślony z listy bo mi się chce a ktoś kto woli sobie wegetować ma być promowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pawelol nie dokładnie odwtotnie, podatek od dochodu i tak samo Krus .Bo niby dlaczego ten co ma 3ha ma płacić te same składki co 100 hektarowiec .Gdzie tu sprawiedliwość?

piotrze praca na 12 ha jest często cięższa niż na wielkim zmechanizowanym gospodarstwie.

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nikogo urazić

mam 30 lat i w pracy spotykam ludzi którzy naprawdę ciężko pracują za głodowe pensje w wieku 50+ . A na mojej wsi 40 latek żyje z renty mamusi ma 14hkoła sobie sam nie zmieni....

a porównywałem moją prace na 12h z moją na etacie. Wierz mi że spokojniejsza jest ta praca na roli niema tego szefa nad głową który krzywo patrzy bo masz telefon przy uchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

Kiedy mi się zwróci nie mam pojęcia, dzięki dodatkowej pracy stać mnie na to aby dołożyć do zakupów z własnej kieszeni. nie rozumiem dlaczego głupotą jest według ciebie pomoc dla takich gospodarstw

przeciez to jest niepowazne! Postaw sie na miejscu osoby, ktory finansuje takie wsparcie. Udzielilbys 50% pomocy w inwestycji komus, kto nawet nie potrafi policzyc kiedy mu sie ona zwroci? To jedna wielka sciema, jak to, ze ludzie chca nowy traktor i motywuja to tym, ze wzrosnie im od tego wynik ekonomiczny gospodarstwa. Niby jak? Dlatego, ze kilka godzin szybciej zaorasz, albo zbelujesz slome, zostanie Ci 20% kasy na koncie wiecej? PROW powinien (i dobrze, ze w konu bedzie), byc przeznaczony na rozwijanie efektywnosci i modernizacje, na poprawianie dochodu wsi. I dlatego dobrze robia, ze wiecej kasy pojdzie na nieruchomosci, ktore wygeneruja naprawde przychod, a nie beda tylko swiecily nowa farba na placu. A jak ktos chce dla picu nowy traktor, to niech kupi za swoje, ktore zarobi wlasnie z tego zmodernizowanego gospodarstwa (albo z wyplaty z drugiej pracy, jesli taka wola :) ).

ps. moderator moglby posegregowac informacje nt. PROWu z opiniami, ktore moglyby sie znalezc w hyde parku. Lepiej by sie czytalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grgoj pewnie masz trochę racji. Ale powiedz dlaczego mam zrezygnować z pomocy unijnej skoro wcześniej możnabyło dostać na to na co się napisało. Niech to będzie uczciwie przydzielana pomoc a nie tak jak z rentami. Mam ten luksus że byłem sprytniejszy i zrobiłem sobie zaplecze. Dziwne jest to że typowy rolnik na 15h ma pretensje że stać mnie na to aby w moim gospodarstwie bardziej zależało mi na przyjemności z pracy niż za wszelką cenę na super zysk z h sory że mam inaczej niż wy. pewnie czulibyście czuli się lepiej jeśli było by mnie stać na t25

 

a co do tego kiedy się zwróci to spoko potrafię liczyć :P Pomyśl że mam pensje zysk z gospodary zostają na inwestycje w gospodarce. taki rodzaj gospodarowania jest naprawdę przyjemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

Jesli spelniasz kryteria i przydziela Ci PROW, nie mam nic przeciwko. Fajnie, ze mozesz pozwolic sobie, zeby pracowac dla przyjemnosci, ale nie wymagaj, zeby spoleczenstwo Ci to sponsorowalo. Wsparcie nie jest dla przyjemnosci pracy, tylko dla podniesienia wyniku finansowego gospodarstwa (i innych celi wymienionych w PROWie).

A to, ze kiedys mozna bylo dostac pieniadze na to i tamto, a teraz juz nie, albo ze renty rozdawali na lewo i prawo, to nie jest zadnym argumentem.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że praca w dzisiejszych czasach jest mało pewna to przez to że "bawię się" w gospodarz może po spłaceniu maszyn będę mógł godnie życ z gospodarki mając dobre maszyny będę mógł dzierżawę a może dokupić kilka arów zobaczymy Na razie traktuję gospodarkę niejako główne źródło dochodu bo nim nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Lukasz222 odpowiadam jak nie rozumiesz –nie mam zamiaru ograbiać Ciebie z dotacji chcę wziąć raz a dobrze i nie mieć interesu z agęcją przez kolejne długie lata. Zrobili tak co sprytniejsi przy poprzedniej edycji. Kupili maszyny na wyrost a teraz tak jak pisałem potęcjał jest mają czym robić gospodarstwa idą na przód. Ci co się szklili wyciągają rączkę kolejny raz bo kupili prasę bez noży bez rotora a okazuje się że u sąsiada zobaczyli jak robi prawdziwa maszyna i teraz są niezadowoleni bo jest nie wydajnie, slaba jakość a dotego taka bela z prasy bez noży nie da się tak łatwo rozdać czy nawet pociąć w paszo wozie.

Kolego Pawelol mam krone 1016 wiem czym to pachnie i modernizacja w kierunku prasy tej samej klasy nie interesuje mnie bo poco. Ja już to mam chcę czegoś lepszego szybszego musi to być praso owijarka. Naprawdę nie mam czasu prasować a potem nie wiadomo kiedy to owijać może w nocy o północy – a gdzie jakość paszy jak przypadkiem owijanie wyjdzie kolejnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@leszekd mnie z dotacji nie ograbisz, bo narazie nawet nie myślę o PROWie. Chodziło mi jedynie o to, że sformułowałeś zdanie tak, jakbyś chciał zmieniać maszyny na wydajniejsze z każdym nowym hektarem. Czy zwrot za prase i zgrabiarke z PROW jest mały, biorąc pod uwagę, że sprzedajesz te sprzęty które nie będą Ci potrzebne i masz dodatkowe pieniądze? Jak dla mnie nie. Jeśli dostaniesz się na program i kupisz wydajniejsze sprzęty, to Ci pogratuluje i 'pożyczę' bezawaryjności, na pewno nie będę szaleć z zazdrości bo to nie w moim stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Panowie nikogo nie che obrażać ale chwilami ujadacie na siebie jak psy na łańcuchu ;[ po co te nerwy. Każdy ma swój rozum i robi jak uważa, co do PROW nigdy u mnie nie był brany pod uwagę bo wymagania bo to bo tamto. Gospodarstwo ma 18ha dla jednego mało dla drugiego dużo dla mnie w sam raz, możliwe że kiedyś zachce się więcej. Co do samych inwestycji chce spróbować jeśli tylko się uda. Produkcja roślinna- zboże, warzywa. Pojawił się pomysł 2 lata temu przynosi dobry zysk daje możliwości a ograniczają właśnie maszyny, wcale nie potrzebował bym aż 200 bo i 100 to aż za dużo przynajmniej dla mnie. Co do tych 20% w moim przypadku śmiem twierdzić, że najpóźniej po 3 latach osiągnął bym minimum 30% mogąc zainwestować w sprzęt. Jeżeli w ciągu roku nie uda się z PROW będzie kredyt. Powinno być tak, że pomogą ci zakupić "wędkę" a nie stale będą dawać "ryby" ;)

@piotr123456789 ma racje nigdy nie wiesz co z taka pracą może się stać, moim zdaniem dobrze robisz działając na "dwa fronty" tylko takie podejście trzeba rozpatrywać indywidualnie nie uogólniać. Każdy przypadek jest inny, na ten areał mam 2 ciągniki 47 i 117KM czy to za dużo? co z tego, że większy robi w sezonie 80-100mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

grgoj pewnie masz trochę racji. Ale powiedz dlaczego mam zrezygnować z pomocy unijnej skoro wcześniej możnabyło dostać na to na co się napisało. Niech to będzie uczciwie przydzielana pomoc a nie tak jak z rentami. Mam ten luksus że byłem sprytniejszy i zrobiłem sobie zaplecze. Dziwne jest to że typowy rolnik na 15h ma pretensje że stać mnie na to aby w moim gospodarstwie bardziej zależało mi na przyjemności z pracy niż za wszelką cenę na super zysk z h sory że mam inaczej niż wy. pewnie czulibyście czuli się lepiej jeśli było by mnie stać na t25

 

a co do tego kiedy się zwróci to spoko potrafię liczyć :P Pomyśl że mam pensje zysk z gospodary zostają na inwestycje w gospodarce. taki rodzaj gospodarowania jest naprawdę przyjemne

 

Jak wczesniej mozna było dostać to trzeba było brać. A skoro jest to dla ciebie hobby to PROW nie jest od tego. I juz nie wiem jak Cię przekonać, że nie masz racji. Może przeczytaj sobei przypowieść o talentach :lol: :lol: :lol: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przypowieść_o_talentach#Przypowie.C5.9B.C4.87_o_talentach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

a8185 a ty przeczytaj interpretacje, to co żeś przytoczył jest w dobrym kierunku dla każdego w życiu człowieka życze powodzenia i pogłębiania wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj