rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Patryk1222    136

Hah 2x 10t na 12ha przecież to żałosne xD

Podpowiem ci tylko że celuj w zachodnie marki bo tam masz w dowodzie niższą ładowność o masę przyczepy 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jakie dokumenty będą potrzebne do wniosku na modernizację obory. Głównie rozwalenie ścianek działowych, wykopane szamba i montaż ruszt betonowych oraz drabin paszowych. Wystarczy kosztorys i projekt czy zechcą pozwolenia i decyzji rolnośrodowiskowej. Ma niby tam znajdować się odpajalnia cielaków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
41 minut temu, karolr2 napisał:

Jakie dokumenty będą potrzebne do wniosku na modernizację obory. Głównie rozwalenie ścianek działowych, wykopane szamba i montaż ruszt betonowych oraz drabin paszowych. Wystarczy kosztorys i projekt czy zechcą pozwolenia i decyzji rolnośrodowiskowej. Ma niby tam znajdować się odpajalnia cielaków 

Decyzja powyżej 40djp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
17 godzin temu, krystian000 napisał:

https://www.topagrar. pl/articles/prow-2014-2020/sprawdz-kody-na-fakturze-mozesz-nie-dostac-zwrotu-akcyzy/

Wiem, że nie na temat ale przeczytajcie. To ważne. 

Z tymi kodami to nas niezle wy***hają pisiorki, niech w agrobiznesie o tym powiedza zeby w miescie widzieli jak to rolnikowi pieniadze rozdaja.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    199

Właśnie sprawdzam ostatnią fakturę z Orlenu na której jest kod CN27102011D . Jest to małą faktura bo kupowałem akurat trochę w bańki Ale wg artykułu z farmera ma kod nie uprawniający do zwrotu akcyzy ;d Ale na takich hurtowych fakturach od gościa co mi przywozi  nie ma  żadnego kodu. Więc tylko Orlen winny.  Wątpię że niedopatrzenie. A choćby nawet to niech Ci którzy zawinili naprawia swoje błędy a nie my mamy jeszcze jakieś noty pisać, masakra co się dzieje

Edytowano przez ubogiwladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2213
36 minut temu, damiano12332 napisał:

Z tymi kodami to nas niezle wy***hają pisiorki, niech w agrobiznesie o tym powiedza zeby w miescie widzieli jak to rolnikowi pieniadze rozdaja.

A ten twój TVN nieżle namieszał z cenami bydła platfusiaku..

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

Pismo do Morawieckiego już poszło. Tak, z notą korygującą faktury przejdą. Na fakturze do zwrotu akcyzy nie trzeba tego kodu. Ja już skladałem na akcyzę to nic nie mówili a wszystkie faktury mam z Orlenu z kodem CN27102011.

Edytowano przez krystian000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2213
22 godziny temu, przemek111447 napisał:

mlody ronlnik i 12 ha hm przyczemy 2x10T przejda myslicie??sporo dzierzaw ale umowa ustna wiec jakby ich nie bylo a produkcja roslinna..najblizszy skup 35 km od zagrody wiec da rade jakos to uzasadnic zeby sie nie przyczepili? ciagnik 110 km do tych przyczep i transport tylko utwardzonymi drogami....jesli nie to 2x 8 ostatecznie bo mniejsze to mi nie potrzebne

Brat brał przyczepe na MR i dostał tylko na 6t i to też "z bólem serca"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
7 minut temu, Bercik92 napisał:

A ten twój TVN nieżle namieszał z cenami bydła platfusiaku..

Ja dzbanie nigdy nie bylem za TVN, ale to co wygaduja w TVP to wielka propaganda, ktora ktora kloci wies i miasto 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49
1 godzinę temu, krystian000 napisał:

Pismo do Morawieckiego już poszło. Tak, z notą korygującą faktury przejdą. Na fakturze do zwrotu akcyzy nie trzeba tego kodu. Ja już skladałem na akcyzę to nic nie mówili a wszystkie faktury mam z Orlenu z kodem CN27102011.

Ja tankowałem nie na Orlenie i też mam ten kod coś tak podejrzewam że wszystkie mają ten kod najwidoczniej chodzi im by każdy miał zbiornik na paliwo z atestem bo inaczej sory ale nie będzie zwrotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Nie wszystkie maja ten kod, mi przywozila firma z podlasia i mam wpisany ten zly kod a znajomemu inna firma z tego regionu i ma dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13
2 godziny temu, Mohyl napisał:

Ja tankowałem nie na Orlenie i też mam ten kod coś tak podejrzewam że wszystkie mają ten kod najwidoczniej chodzi im by każdy miał zbiornik na paliwo z atestem bo inaczej sory ale nie będzie zwrotu 

To nie chodzi o zbiorniki z atestem. CN to kody obowiązujące w UE do określania wielkości cła i podatków  w rozliczeniach wewnątrzspólnotowych.

Edytowano przez krystian000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer8244    11

Witam, mam takie pytanie ile czasu mają na rozpatrzenie poprawki ,złożyłem pierwsza poprawke w wrześniu i do tej pory cisza ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285

ale żeś kolego  mich9  pomógł  rozwiałeś wszelkie wątpliwości pytającego 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak uzasadnić zakup włóki przy wzroście gva o jedną sztukę krowy i kilka cielakow? To samo tyczy się przyczepy do bel ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie była wluka i przyczepa do bel zero pytań, a wzrost gva także 2 krowy 2 ha😁


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam włóke, przyczepę, obsypnik i wał posiewny no i się przyczepila żebym uzasadnił jak ta inwestycja wpłynie na wzrost gva skoro mam wzrost wykazany na krowach mleku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085
1 godzinę temu, matek89121 napisał:

ale żeś kolego  mich9  pomógł  rozwiałeś wszelkie wątpliwości pytającego 😀

@Mich9 niestety nie kłamie ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    19

Łódzkie , miejsce 13xx , właśnie przyszły pierwsze poprawki.

Ale jak otworzyłem to się lekko rozczarowałem:

- 8 stron ponumerowanych (ale to jest spokojnie do ogarnięcia)

- Zabójcze a raczej zadziwiające jest to ze: mam 15ha dojdą dzierżawy w roku DOCELOWYM i razem będzie prawie 20ha i osoba prowadząca napisała mi ze należą mi się takie maszyny:

- Ciagnik MAX 85KM cena max 150 000 netto

- Prasa zwijajaca 1,2x1,2 podbieracz 1.80m cena max 60 000netto

- Gruber na 5 łp

- sadzarka do cebuli dymki i tutaj HIT - 2-RZĘDOWA :):):):) To nic ze taka nie istnieje:)

Ja wnioskowałem o takie maszyny:

Ciagnik JD 5090M - 200tys netto

Prasa Case RB - 90tys netto (ona ma podbieracz 2m)

Gruber na 6 łap , 2,6m - 14netto

sadzarka 4 rzędowa - 10netto.

I takie maszyny zdaniem prowadzącego sa za duże i za drogie do gospodarstwa 20ha (12ha orne + 8ha łąk) BEZ ZWIERZAT.

Tylko w Łódzkim mamy takie problemy czy w innych województwach jest lepiej?

 

Edytowano przez Pawelch91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj