Polecane posty

Mariusz15    1

witam od nie dawna stałem się posiadaczem rozsiewacza rcw 3 taśma gumowa napęd talerzy od wałka przekaźnika mocy kupiłem go do siania wapna ale zastanawiam się jak by się nim siało nawóz na ile metrów precyzyjnie da rade rzucić? do tej pory nawozy siałem zwykłym lejkiem jedno tarczowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

próbowałem nim kiedyś siać nawóz ale bez rewelacji. Wąsko i nierówno także nie polecam. plus taki że ładowałem po 2,5 tony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Kolego nie polecam takich prób kiedyś jak mój tatko miał nowy rozsiewacz do wapna(nie pamiętam modelu-był na łańcuchy) próbował rozsiewać nim nawóz ale po pierwsze nie był to zbyt dokładny rozsiew a po drugie to chyba lepiej jest siać zawieszanym niż ciąganym a zwłaszcza mokrą wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBizonBS    1

Też nie polecam.U mnie w byłym PGR jest RCW3 i tylko nim wapno sieją też kiedyś próbowali siać nawóz narzekają,że nie równo wysiewa i jeszcze czasami jak mokrzej to się łatwo idzie zakopać ;[. Dodam ze PGR ma teraz ponad 180ha(w latach swojej świetności miał około 1000)nawozy rozsiewają lejkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijasek88    1

Witam Panowie :) myślę własnie nad zakupem takiego rozsiewacza. Służył by jedynie do wapna, ostatecznie jakichś nawozów pylistych, pół-granulatów. Nie mam bladego pojęcia jakiego szukać. Ten z napędem od wałka przekaźnika mocy jest oki? Widziałem jeszcze hydrauliczne i posiadające napęd z kół.Jaki byście doradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ja bym nie radzil kupna hydraulicznego, po jakims czasie to zaczynie sie lac, wedlug mnie najlepsze byly napedy mechaniczne


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Napewno z łańcuchem do posuwu będzie lepszy niż na taśmie,a jeśli chodzi o napęd to kwestia gustu dla mnie osobiście lepiej odpowiada ten o napędzie hydraulicznym talerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijasek88    1

ok dzięki za informację :) jak się pokaże coś ciekawego w ogłoszeniach to będziemy analizować :)do rozsiewania jeszcze jest trochę czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

nie powiedziałbym że na łańcuchach jest lepszy, przy rozsiewaniu np.kredy jest z tym problem, przynajmniej u mnie był,podobnie jak z hydraulicznymi talerzami,jeżeli dostała się duża twarda bryła wysadzało uszczelniacz i lał się olej, zresztą wytrzymałość tych uszczelniaczy wg mnie jest bardzo słaba i problematyczna przy intensywnym rozsiewaniu. ... ostatnio kupiłem rcw3 na gumowej taśmie i mechanicznym napędzie, jestem w trakcie remontowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijasek88    1

te mechaniczne posiadają dość łatwą budowę z tego co widziałem na fotkach. Piertas892 a jak jest z częściami? są dostępne?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

my mieliśmy od nowości rozsiewacz na łańcuchach i hydraulicznych talerzach i sprawował się doskonale ale musiał ustąpić miejsca rozsiewaczowi do nawozu....jesienią kupiłem rozsiewacz o mechanicznym napędzie i na taśmie ale to nie to jak mokre wapno jest tragedia,jeżeli chodzi o kredę to nie wiem nigdy nie siałem :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12
Napisano (edytowany)

Ja właśnie zamierzam kupić rozsiewacz do wapna używany o przesuwie łańcuchowym taki do 5000l i znajduje takie tylko na napęd hydrauliczny nie wie mco to dokładnie znaczy ten napęd hydrauliczny jeżeli mógłbym prosić to prosze o wyjaśnienie na czym to polega jak sie uruchamia napęd talerzy i otwarcie pokrywy wapna aby rozpocząć sianie i czy bede musiał mieć włączony przepływ oleju non stop?? Dodam że będe ciągał taki rozsiewacz c-360 ostatecznie mtz 82

Edytowano przez lukaczmarek
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Witam Panowie smile.gif myślę własnie nad zakupem takiego rozsiewacza. Służył by jedynie do wapna, ostatecznie jakichś nawozów pylistych, pół-granulatów. Nie mam bladego pojęcia jakiego szukać. Ten z napędem od wałka przekaźnika mocy jest oki? Widziałem jeszcze hydrauliczne i posiadające napęd z kół.Jaki byście doradzili?

Z napędem hydraulicznym to bardziej się nadaje do sypania na drogi soli, lub do siania wapna ale do nawozów to odpada. Polecam RCW3 z napędem od przekaźnika WOM nadaje się do wapna a do nawozów też w miarę się nada ale dalej jak na 12m to nie ma co liczyć tylko ciężko wyczuć ilość wysiewu. Zależy co kolega chce kupić czy RNP1, RCW2, RCW3 czy RCW5 największy model . Z częściami jakby co to nie jest aż tak ciężko. Jeśli chodzi o RCW3 z napędem hydraulicznym lub z kół w obu przypadkach koła gniazdowe i łańcuchy są dostępne w przypadku na taśmę (najlepsza wersja) też jest ok części do przekładni itd, jest dostępna ale jedynym szkopułem jest to że nigdzie nie da się zdobyć rolek podtrzymującą taśmę, ale zdecydowanie na taśmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam takiego 3 tony, na łańcuchy. I to jest RNW dokładnie, a wszyscy mówią i piszą RCW.

Napęd ma hydrauliczny. 2 silniki z przekładniami, i posuw pociska siłownik do koła przekładnie.

Do nawozów super się sprawdza.

360 spokojnie daje rady, ja MF 255 zawsze nim robię a przy MTZ to spokojnie 18 metrów rzuci NPK. Chodzi o wydatek oleju. I jest dokładny.

Do wapna to tak sobie się nadaje. Na hektar 2-3 tony wysieje, ale więcej to problem, i jak mokre wapno to trza kogoś na rozrzutniku posadzić, bo zawiesza się na środku, na tym kątowniku. Ja mojego przerobiłem że nie mam tego kątownika na środku i płaskowniki mam przez całą podłogę, od łańcucha do łańcucha. Taśma była by lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

To jest RCW3 z napędem z silników hydraulicznych. Przesów taśmy ma z łańcuchów i kół gniazdowych. także prawie że standard.Takie coś jak RNW TO NIE WYPRODUKOWANO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

RCW-3 jak wygląda każdy wie . Ten z linku Kolegi Tomek 73 to Rozsiewacz wapna i nawozów N035 mam taki , rcw-3 też miałem i nie jest to to samo . Nie każdy rozsiewacz na kołach to RCW-3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Mam problem z RCW-3 , przy mokrym wapnie, drabinka która jest wewnątrz rozsiewacz zatrzymuje wapno, co 100 metrów muszę się zatrzymywać i popychać łopatą. Czy ma ktoś może jakiś patent na zapychanie się rozsiewacza lube ewentualnie czy może ktoś próbował "odchudzić" drabinkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Przy mokrym wapnie, jedyny patent to człowiek z łopatą na rozsiewaczu. Ja już to przerabiałem i teraz podstawa to przykrywać wapno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ociec82    1

ja bym polecił z napędem hydraulicznym (posiadam RCW 5)i jestem bardzo zadowolony

1.Bardzo szeeeeroko rozrzuca

2.Im szybciej jedziesz tym szybciej łańcuch sie posuwa (w rcw na przekaźnik taśma idzie jednakową szybkością i jeśli się kopiesz możesz bardzo łatwo wysiać dużo wapna w tym miejscu a w napędzie hydraulicznym jeśli sie kopiesz łańcuch wolniej idzie i razem z tym jest wysiewana dawka do dpowiedniej szybkośći i NIE zrobisz tego co w rcw na wałek)

3.ŁAŃCUCHY NIE ZAPYCHAJĄ SIĘ

Siałem rcw 3(na walek)pozyczonym i sieje rcw 5 i w porównaniu DZIEŃ DO NOCY :mellow:

Edytowano przez ociec82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

U mnie jest N033, czyli napęd hydrauliczy i taśma gumowa z napędem za pomocą koła ostrogowego od koła.Na oko prawie taki sam jak N035. Ładownośc 3 tony. Jedyny problem jaki był, to przy naładowaniu pełno z czubkiem wapna czasami ślizgała się taśma (nie mogła ruszyc) poza tym lepszy niż RCW3, bo sieje szeżej i dokładniej niezależnie od prędkości co ma znaczenie zwłaszcza przy słabszym ciągnik (C360). U mnie zwykle pracuje z c385. Jeszcze jedno, jak mam dużo do obsiania npk przedsiewnie to też sieję właśnie nim bo idzie szybko, można sporo załadowac, jedynie uważac przy pierwszym przejeździe od miedzy, żeby za dużo sąsiadowi nie nasiac. Ogólnie sprzęt dobry, jeszcze ze mną zostanie, wcześniej miałem RCW3 i rzeczywiście nadaje się tylko do wapna gdzie nie ma znaczenia czy wysiejemy 3 czy 5 ton na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek6630
      Witam, mam zamiar kupić rozsiewacz do nawozów. Zależałoby mi żeby miał hydraulicznie otwierany i zamykany wysyp, pojemność ok. 1t , cena, powiedzmy do 5000zł.Rozsiewacz której firmy będzie najlepszy, proszę o opinie.
    • Przez Mikesz1404
      Witam. Czy posiada ktoś z Was polską tabelę wysiewu nawozów do Sulky dpx 1155?
    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







    • Przez szymek
      Sprzedam rozsiewacz do nawozu Lely centerliner o ładowności 2,5t rozrzuca na 15 metrów hydraulika pionowanie na hydraulice. Małopolska cena 4800zł zdjecia dodam wieczorem. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj