Skocz do zawartości
Piotrek6630

Używany rozsiewacz nawozu.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrek6630    0

Witam, mam zamiar kupić rozsiewacz do nawozów. Zależałoby mi żeby miał hydraulicznie otwierany i zamykany wysyp, pojemność ok. 1t , cena, powiedzmy do 5000zł.Rozsiewacz której firmy będzie najlepszy, proszę o opinie.

przemek277    6

ale też zależy jaki nawóz będziesz miał czy w granulkach czy w miale ?

rozważ to że jak w miale to może ci się zapychać syp

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polecam Sulky DPX ja mam tonowy oznaczenie 1003. Denka z kwasówki mieszadełka na mimośrodzie mocna rama jak i skrzynia zasypowa i to co najważniejsze ustawianie szerokości bez przekładania łopatek itp wystarczy przesuwać dźwignię w zakresie 0-5 podobnie z dawką ustawiasz ile chcesz blokujesz plastik motylkiem i będzie ci otwieral tylko do tego miejsca nie ma nic prostszego. Ważnym elementem jest też fakt ze w skrzyni nie zostanie ani jedno ziarenko nawozu. Dałem 3tyś zł otwierany na linki lewa i prawa strona osobnie. Polecam Sulky :P

AgroTuning    5

Bogballe zdecydowanie :) Mam nowszy model ale znajomi mają starsze i też są bardzo zadowoleni. Bardzo duża precyzja rozrzutu.

demon17    1

MDS 921 ;) rama przystosowana do prawie 2t ;) Wolno obrotowe mieszadło uważaj jako dużą zaletę. Tabele wysiewu zgodnie niemal co do kg i przede wszystkim precyzja wysiewu. Przy wysiewie na 24m nie jesteś wstanie dostrzec gdzie nawozy się nakładają. Dwa siłowniki pozwalają Ci zamknąć i otworzyć poszczególną stronę ;) Dno rozsiewacza ,talerze jak i obudowa są zrobione z kwasówki i ani gramka nawozu nie znajdziesz na ciągniku ;p Jedynym minusem może być to że do wysiewu 10-18m masz tarcz M1 a od 20-24 M1X która różni się jedną łopatką, ale jeśli przy tarczy M1X chcesz siać na 12m to ustawiasz na 24m i otwierasz jedną stronę ;p Sorka że tak chaotycznie, ale pisałem to co mi przyszło do głowy ;p

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kopojno
      Jaki ciągnik Waszym zdaniem bardziej opłaca się kupić: nowy, czy używany?
    • Przez in2dex
      Witam.
      Zastanawiam się nad kupnem ciągnika który przejął by część prac którą wykonuje U914turbo bo nie wykorzystana jest w pełni moc, a nie są wstanie podołać c360siątki. Zapiął bym go do JD550, rotacyjnej 1.65, a może nawet do nie dużej samozbierającej Pottinger. Dodatkowo ciągał by przyczepy z belkami, zbożem; brony itp.
      Najważniejsze według kolejności :
      Przedni napęd
      Tani (jak najtaniej)
      Nie awaryjny
      ekonomiczny
      Z góry dziękuje!
    • Przez simsinek
      Witam
      zwracam się do was z zapytaniem jaki rozsiewacz wybrać?? Napewno AMAZONE tylko zastanawiam się nad modelem ZA-M z komputerem dozującym nawóz do prędkości czy ZA-V z systemem ważenia i GPS. Chciałbym zapoznać się z opinią na temat obu modeli. Z góry dziękuje za pomoc   Zdjęcie dla uwagi 
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Zabrałem się za naprawę przekładni w rozsiewaczu Amazone Zaf 400, i teraz nie wiem co zrobić z tym luzem pokazanym na filmiku, nie wygląda to na zużyte łożysko, po prostu tak stuka, czy da się to jakoś naprawić? 
      film:

• Przez hydroplast
      Witam

Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.

Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.

Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.

Waga cały czas pokazuje 0,000kg.

Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.

Załączam zdjęcia.

Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.