Polecane posty

co skupuje po 1200 pszenice ?

W tym roku w czerwcu skup brał  pszenice po 900 zł/ tona a kukurydze po 1200 zł/ tona

Teraz jest kukurydza po 800 zł/ tona a pszenica po 750 z tym że Oni głównie kukurydze chcą, pszenicy mało

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

800zł za kukurydze? Gdzie?

Pomagam rodzicom w gospodarstwie i pracuje w skupie zbóż jednocześnie, także mam pewne porównanie.

Aktualnie mokra przy 30% wilgotności 400 brutto i za każdy kolejny % 10zł +/-, Sucha 600 brutto. Teoretycznie plon 10t. po te 400zł to 4000zł, przy kosztach na poziomie ok 3000 tys to tysiak zostaje Ci na czysto. I na te 10t to naprawdę musi jej podpasować. A w praktyce to w tamtym roku średnia gdzieś koło tej dychy wychodziła i wilgotność ok 24-27%. W tym plon średni jak na razie 12-13t ale wilgotność 33-37%. A są też lata jak dwa i trzy wstecz co plonowała po 3 do 6t/ha. Reasumując u rodziców w tamtym roku średnio z ha na czystko z kukurydzy zostało 620zł, a dwa i trzy lata temu było na minusie. W tym roku jeszcze stoi na polu.

Generalnie jak ktoś nie musi to niech się nie pcha w kukurydzę. Jest to prosta w uprawie roślina, ale kokosów z niej nie ma. Dużo lepiej się wychodzi na pszenicy czy rzepaku a nawet na życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HRSMOLICE    3
Dnia 13.10.2017 o 07:41, HRSMOLICE napisał:

Masz zdjęcia swojej kukurydzy? Pochwal się nimi i zdobądź fajne nagrody. Szczegóły pod poniższym linkiem:

https://www.facebook.com/BIGAGROpl/photos/a.980481965404578.1073741828.974166972702744/1479482992171137/?type=3&theater

Zapraszamy!
 

[sharedmedia=gallery:images:707435]

 

dziś ostatni dzień konkursu, a więc ostatnia szansa na narody w konkursie. zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witajcie jak w tym roku sypia wam kukurydze polskie na ziarno i jaka wilgotnosc . bo pioniera strasznie drogie kukurydze sa niby na najlepszej glebie mi sypnela ok 16 ton mokrej 38 % . ale reszta kukurydzy stoi ale sporo polamanej .ponoc te kukurydze pionierowskie mialy nie wylegac i nie lamac sie a sporo jest takich niewiem jak to wyglada na polskich kukurydzach bo cena w nasionach jest bardzo duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polskie podobnie plonują w tym roku tam gdzie pogoda dopisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Odmiana Polska Rosomak najbardziej poległa po wichurach a pozostałe odmiany zachodnie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ile moze postac mokra kukurydza i czy nabierze wlgotnosci? Ciezko zeby kombajn przyjechal od rana i wykosil skup jest do 15 a jescze jest godzina drogi. Czy jakby mi wykosili po poludniu a na skup bym pojechal nastepnego dnia z rana to sie zagrzeje? Sąsiad mowi ze naciagnie wilgotnosci nawet 3-4%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic nie naciągnie chyba że na deszczu postawisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Wykosiłem kukurydzę w sb około godziny 21, stało na Starze  7t  27% wilgotności i nawet nie zaczęła się grzać, w skupie bez problemu przyjeli.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Taka wilgotność to nie wilgotność w tym roku. :) U mnie rzadko w tym roku było ponizej 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

u  nas to nawet powyżej 40 bo wilgotmościomierz nie wskazuje ponad 40 ale siana po 20 maja

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

a jak u was z mykotoksynami w kukurydzy bo u mnie już kilka aut wróciło DON ponad 3500 i co z nią robić tak porażona i to z wczesnego koszenia aż strach pomyśleć o tej z końcowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

Kolega który handluje kukurydza mowil ze teraz jedynie to gorzelni szukać i sprzedawać bo na pasze to sie nie nadaje :/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

tak czuję ze połowa kukurydzy zebranej w Polsce to nadaje się tylko do gorzelni ze względu na mykotoksyny zawarte w niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtekagro    0
Dnia 14.10.2007 o 23:26, benek79 napisał:

witam. mam zamiar na wiosne zasiac pierwszy raz kukurydze na ziarno. nigdy wczesniej nie interesowałem sie ta uprawa i chciałbym sie dowiedziec co ile i czego musze zastosowac zeby wszystko było oki.kukurydza bedzie zasiana na 3 klasie gleby{2ha} pozdrawiam.

Skupić się nad dużo ilością azotu, fosforu, potasu oraz wapnia, a także przede wszystkim dobraniem  dobrej odmiany. Ja także stosuje odżywki ale najważniejszy jest cynk w płynie  i to dobry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HRSMOLICE    3

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wiosennych zasiewów kukurydzy w Ośrodku Hodowli Zarodowej w Garzynie. Dowiecie się, jaką odmianę wybrali do uprawy a swoich polach...
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam wszystkich.Jakie zboża polecacie zasiać wiosną po kukurydzy,jakie najlepiej plonują?Miałem jakąś przewódkę siać teraz ale warunki ciężkie i znając życie to wjadę dopiero kolo kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj