Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KoNiU4718    10

atomik a nie wiesz ile kosztuje BELLEVUE???? i Silvestra? z KWS

 

 

Mi zaproponowano z Silvestre (50 tyś. nasion) ~ 209 zł, za belleuve (50 tyś nasion) ~ 229 zł i się zastanawiam czy jest sens brać na glebę klasy IV i V?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a comyślicie o kukurydzy z firmy KWS bo w piątek jadę na jakieś wyłady z firmą Kws i Sano i pewnie będą chcieli wciskać swoje ,,najlepsze'' produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co sądzicie o odmianie Sunboy z saanten union. Jestem z podlaskiego wiec z praktyki wiem ze fao musi być niskie. a może jakieś inne odmiany zaproponujecie, gleba klasy gł 4a i b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Ja też jestem z podlasia i sieję kukurydzę fao 250-260 i jest malina .W tamtym roku miałem 5 odmian od 240-260 fao i powiem że Vitras z Bellevue wypadło najlepiej no i subito w miarę ale kolby u subito to już nie ma takiej jak w tamtych .W tym roku stawiam na polskie odmiany typu vitras i ułan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Panowie co byście doradzili domieszać za odmianę do gat SAN bo u mnie bardzo dobrze plonuje na słabszych ziemiach. Ma po 2-3 kolby tylko że nie jest za wysoka i ma mniej masy a potrzebuję kiszonkę dla opasów. Jaką byście mi poradzili.

Nie radził bym mieszać dwóch rożnych odmian w jednej sekcji siewnika, nawet w rożnych sekcjach inne odmiany to tez ryzyko (co zrobić gdy jakaś porcja nasion jednej odmiany nie powschodzi, a obok będzie rosła normalnie). Co do jeszcze jednej odmiany to zasiej coś podobnego do Sana (FAO 230-240) , zeby w miarę równo obie odmiany dojrzały. Może Redute zazwyczaj to taki standard na polach razem z Sanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

koledzy co byście poradzili mi przy takim problemie bo zabrano mi troche gruntów na których wysiewałem qq i musiałem troche łąki doorać na ten rok, troche ugorów od dobrych kolegów dostałem. podobno na takich stanowiskach występują jakieś "agrofagi" nie wiem jakie i jak je zwalczyć pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Siał moze ktoś odmianę Kresowiak?

 

Ja miałem w tamtym roku była wysoka i kolby także ok ale niestety głownia była.

 

W tym roku zamówiłem Smolitop, Touran i może tego Kresowiaka też wezmę.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Nie radził bym mieszać dwóch rożnych odmian w jednej sekcji siewnika, nawet w rożnych sekcjach inne odmiany to tez ryzyko (co zrobić gdy jakaś porcja nasion jednej odmiany nie powschodzi, a obok będzie rosła normalnie). Co do jeszcze jednej odmiany to zasiej coś podobnego do Sana (FAO 230-240) , zeby w miarę równo obie odmiany dojrzały. Może Redute zazwyczaj to taki standard na polach razem z Sanem.

 

 

 

Znajomy mieszał na kiszonkę dla krów chyba trzy odmiany 2 kiszonkowe i jedną na biogaz. Po testach wykonanych przez żywieńowca wyszło że bardzo dobra była ale konkretnych parametrów nie podam bo nie pamiętam. Na polu nie było specjalnie widać różnicy.

Dziękuję za podpowiedz w sprawie doboru odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też jestem z podlasia i sieję kukurydzę fao 250-260 i jest malina .W tamtym roku miałem 5 odmian od 240-260 fao i powiem że Vitras z Bellevue wypadło najlepiej no i subito w miarę ale kolby u subito to już nie ma takiej jak w tamtych .W tym roku stawiam na polskie odmiany typu vitras i ułan .

 

 

 

3 lata siałem SUBIOTO i BREDERO. i Powiem że mają dwie świetnie wykształcone kolby i tylko ziaro jest zbyt miekkie, chociaz zbieram pod koniec wrzesnia. a to wg mnie za duże straty energii. Dlatego chce spróbować czegoś z nizszym FAO do 220 bo na podlaskie to jest chyba max

 

Nawet w subito mozna osiągnąc dobre kolby jezeli posiane jest troche rzadziej i oczywiscie dobrze nawiezione, głównie obornikiem

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

co do bellevue z KWS miałem na cięzkiej zimnej i kwaśnej ziemii ale to nie wina odmiany że mi się średnio udała tylko poprostu zbyt niskiego pH


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

koledzy co byście poradzili mi przy takim problemie bo zabrano mi troche gruntów na których wysiewałem qq i musiałem troche łąki doorać na ten rok, troche ugorów od dobrych kolegów dostałem. podobno na takich stanowiskach występują jakieś "agrofagi" nie wiem jakie i jak je zwalczyć pomocy!

kolego mozesz poleciec Dusbanem przed siewem i zmieszac z gleba chyba najlepszy sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dursban do gazowania literówka jest


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

No nic ja zamówiłem Silvestre z KWS'u na ziarno... Może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami co do tej odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

witam nigdy nie sialem kukurydzy, okreslenia: wczesna, sredniowczesna itd. odnosza sie do regionow w ktorych pewne odmianhy maja racje bytu? Interesuje mnie odmiana ktora mozna siac w polowie kwietnia koncu kwietnia, a wszyscy polecaja Bosmana ktory jest odmiana pozna, chodzi tu o kres wegetacji, w sensie srednopozna ma ten sam okres wysiewu ale pozniej sie zbiera? jest tez kwestia rejonow uprawy u mnie pasuje strefa 2 czyli moga byc tylko odmiany miedzy 230-260

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

A na co chcesz przeznaczyć tę kukurydzę? bosman to kukurydza która się nadaje na ziarno i na kiszonkę (z większym przeznaczeniem na kiszonkę)

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

Witam. Zamówiłem wczoraj qq. Jednak nie taka jak chciałem. Niestety Ricardinho już nie było, chyba trochę zaspałem z zamawianiem. Wybrałem Amadeo z Kws, zapłaciłem 284zł netto za jednostkęm 50tys nasion. Czy ktoś z was uprawiał już Amadeo i mógłby się podzielić swoją opinią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Witam ,mam siewnik do kukurydzy ale sieje w rzędzie co 16cm ,a rozstaw co 72 cm, na kiszonkę było oki ale teraz chcę zasiać na ziarno,siewnika nie mogę inaczej ustawić bo nie mam więcej kół zębatych (trzeba by je dorabiać). Jeśli zrobię rozstaw co 80 cm ,byłoby dobrze ? czy nadal będzie za gęsto? i przy koszeniu kombajnem nie było by problemów? .Taki rozstaw byłby mi na rękę bo akurat wchodziłby by mi ciągnik

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Kolego nie ten temat. Na ziarno tylko 75 cm, bo rzadko spotyka się inne rozstawy. 16 cm w rzędzie też będzie ok.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

kukurydza na kiszonke dla bykow, tylko nie wiem w jakich grupach jej szukac, ktora mozna najwczesniej siac w danym regionie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Subito plonuje świetnie. Rośnie naprawdę olbrzymia (większa od sieczkarni) i kolbe wykształca dobrą ;) . A zadziwiające jest, że to wszytsko dzieje się na VI klasie dosłownie na żółtym piasku. :o :o :o Ale jak już ktoś powiedział wszystkiego mieć nie można tak i w tym przypadku zastrzezenia są co do strawności. jest ona słabsza :rolleyes: Pomino wszystko domiana godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

dzięki za odpowiedź , uciekam z pytaniem w bardziej stosowny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Panowie czy warto zainwestować w takie odmiany jak Ronaldinio czy Ricardinio na kiszonkę, czy one są lepsze jakościowo i obiętościowo? Zawsze siałem stare odmiany . Na jaką kl ziemi te dwie odmiany bo u mnie 4 i 5 kl, co o tym myślicie, doradzcie bo zakupy się zbliżają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Z tego co pamiętam hodujesz opasy, także tu nie ma co aż tak szastać kasą, z krajowej hodowli Vitras, albo cosa innego z wysokim FAO da sporo masy a, jak chcesz więcej ziarna w kiszonce to wyżej skosisz. Cena nie jest powalająca tak jak odmian, które zaproponowałeś, za 300zł spokojnie obsiejesz dobry 1 ha a nie pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj