Polecane posty

komodo    277

czlowiek myslacy juz jak tak okreslamy zasieje Subito osobno i skosi na osobna pryzme dla jalowizny i bedzie super bo masy duzo a mniej energi

@konrad to sa akurat odmiany raczej na lepsza ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja pod kukurydze w tym roku mam 3 kl. Te odmiany co podałeś bedą dobre?

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

z kws na cienkie gleby na wysoką energię i strawność co polecacie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Panowie siałem kilka odmian tansze typu nimba.san...bosman od paru lat...ułan w tamtym roku..ronaldinio.belavluee i powiem tak każda kukurydza wyrośnie i bedzie miała słabszy stosunek ziarna jesli tylko bedzie miała dostęp do wody.u mnie akurat nie ma z tym problemu bo pola sa nawadniane. a po drugie jeśli nie da sie odpowiedniej jakości sianokiszonki plus dodatki to o mleku nie ma mowy nawet jakby same kolby dostawały.w tym roku myśle zeby z jeden ha przeznaczyć na ziarno i zakisić.słyszałem ze niektórzy w big bagi kiszą.ciekawe jak to by wyszło może robił ktoś coś takiego to mógłby sie podzielić jak mu to wyszło ;) a w tym roku ronaldinio,na dokładke z subito i sumaris.zobaczymy co wyjdzie z tego połączenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mój znajomy w tamtym roku zakisił w bigbakach , mówił że dobra sprawa . Tylko te ziarno trzeba przemielić, wiesz o tym?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Chyba do zakiszania nie musi być przemielone można póżniej przed samym spasaniem...ale wygodniej by było zrobić to od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Panowie siałem kilka odmian tansze typu nimba.san...bosman od paru lat...ułan w tamtym roku..ronaldinio.belavluee i powiem tak każda kukurydza wyrośnie i bedzie miała słabszy stosunek ziarna jesli tylko bedzie miała dostęp do wody.u mnie akurat nie ma z tym problemu bo pola sa nawadniane. a po drugie jeśli nie da sie odpowiedniej jakości sianokiszonki plus dodatki to o mleku nie ma mowy nawet jakby same kolby dostawały.w tym roku myśle zeby z jeden ha przeznaczyć na ziarno i zakisić.słyszałem ze niektórzy w big bagi kiszą.ciekawe jak to by wyszło może robił ktoś coś takiego to mógłby sie podzielić jak mu to wyszło ;) a w tym roku ronaldinio,na dokładke z subito i sumaris.zobaczymy co wyjdzie z tego połączenia

sztuką jest dobrać odmianę do swojego pola i albo się źle rozumiemy albo rozmawiamy tu o kiszonce z kukurydzy czyli paszy objętościowej a nie o kiszonym ziarnie, zbyt duzy udział kolb też nie jest dobry bo potrzebne jest włókno no i SM. ale jak kuż rozmawiamy o odmianach i paszy objętościowej to nie wmawiajcie że kukurydza kukurydzy równa bo wiele czynników uzaleznia przydatnośc każdej domiany do różnej gleby.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To prawda, każda odmiana jest inna i ma inne wymagania glebowe, jeżeli mówimy o ziemi.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

a ja z uporem maniaka będę pytać o Ronaldinio. Jest jakaś lepsza od niej skoro z tego co wiem nigdzie jej nie ma żeby kupić. Ostatecznie udało mi się kupić ale i tak chciałbym zapytać Was jaka jest najlepsza qq na kiszonkę. Klasa II i III ?

 

@atomik zależy mi na dobrej qq czyli nie najdroższa ale bogata w energie i ilość (masa). Pewnie to dużo co wymagam ale być może jest coś takiego idealnego albo chociaż zbliżonego do ideału :)

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kolego aster ja tam takiej fantazji w niej nie widze poza ceną - 300 zl za porcję to efekt też grubej kasy co idzie na reklamę wszędzie tv,czsopisma, foldery itd. zależy czy jakaś firmę chcesz konkretną i odpiwoiednią sumę kasy czy nie ma znaczenia to dla Ciebie ? ... i "żeby nie było że nikt Państwu nie powiedział" dla mnie lepsza już jest odmiana z KWS Touran lub Amadeo


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

atomik a nie wiesz ile kosztuje BELLEVUE???? i Silvestra? z KWS


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Ja tylko wyrazam swoje zdanie na temat odmian ze w moim wypadku sialem rózne w tych samych warunkach i ogólnie za dużej różnicy nie ma chyba ze na papierze u producenta :D ....a to ze akurat taka sieje to nie znaczy ze tyle za nia płace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

a badales kazda ze nie widzisz roznicy?bo wielkosc to nie jedyny parametr ktory sie porownuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Nie badałem...moim skromnym zdaniem najlepszym badaniem(najtanszym a przedewszystkim wymiernym) to wynik waszych krów a nie labolatorium bo z tego co się orientije to nie jest takie proste pobrac pasze i wysłac do analizy bo mogą wyjść bzdety i tylko strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Kolego bardzo się mylisz pisząc to. Jak chcesz mieć wyniki układając dawkę na oko? To trochę nie poważne. A kukurydze różnią się między sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

I to by sie zgadzało teraz po Ronaldinio i jakimś badziewiu krowy mi gorzej doją jak w tamtym roku gdy była ronaldionio i Ricardinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no napewno nie ma na to wpływu sama kukurydza w dodatku wymieszana z niby tą dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

skoro tak mowisz ale mi się wydaje ze coś ma zresztą w tym roku znowu się przekonam bo sieje samą ronaldinio, zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Nie przekreślajcie tak do końca tych "zapchaj dziurę odmian", sporo hodowców dysponuje jedynie bardzo słabymi glebami i przy niekorzystnym suchym roku napewno wiele razy takie odmiany ratowały bilans paszowy w niejednym gospodarstwie. Przy korzystnych warunkach i dużej ilości paszy można skosić je tuz pod kolbą i udział ziarna w kiszonce się poprawi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Panowie co byście doradzili domieszać za odmianę do gat SAN bo u mnie bardzo dobrze plonuje na słabszych ziemiach. Ma po 2-3 kolby tylko że nie jest za wysoka i ma mniej masy a potrzebuję kiszonkę dla opasów. Jaką byście mi poradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djlolo921    0

a czy ktoś coś może powiedzieć o kukurydzy FABELL w prospekcie jest że ma tkie duże kolby i sporo masy z niej.Ziemie jaki planuje przeznaczyć to IVa-b czy ona się nadaje na nie.Zakupiłem już odmianę Suanito i zastanawiam się nad Ffablem bądz ułanem na dokładkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja siałem Fabell 4-6 klasa mozaika przeważnie piach, zadowolony byłem skrobia 31 w SM miała przy SM 33% ph 3,8 więcej na mojej glebie ciężko wyciągnąć kukurydza miała 2,8 - 3,2 m


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj