Polecane posty

Florczan    2

Siałem LG 32.32-i byłem z niej zadowolony :) :) dokładnie nie powiem ci ile dała ale było na prawdę dobrze na glebie ciężkiej klasy 4 :)

Edytowano przez Florczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonardo1    1

Bardzo dobra jeśli zamierzasz dokarmiać dziki. :Dhttp://www.wodr.pozn...mponent&print=1

Teraz na poważnie. Sialiście kiedyś u siebie kukurydzę z centrali nasiennej Środa Śląska. Mają zbliżoną ofertę co Smolice, jednak pewnego roku miałem od nich chyba Redutę, nasiona większe i była znacznie lepsza jak rosła od tej ze Smolic. Ma to jakieś znaczenie czy to przypadek?

 

 

Ja jestem z Podhala u mnie nie ma dzików, albo i może są ale nie spotkałem się nigdy z dzikami w moich stronach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

W tym roku miałem LG3258 , N86 i A79 Pioneera jednak lepsze. Lepiej oddały wodę, nie wylegały, no i dziki wolą jednak flinty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Miałem nieco lg32.16. Wigor początkowy szalony. klasa 4 5 6 14 ton/ha 36% jeszcze we wrześniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma tego dużo, ale orientacyjną cenę każdy będzie znał.

dc336cadce3a4a93m.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Tourana już nie ma... zaproponowali mi filipo za 240. co o nim myślicie?

 

A co do takiego sposobu siania to ja zawsze tak robię... w Niemczech wielu rolników sieje w taki sposób 3-4odmiany. Ja też tak robię, zawsze sieję 1 słabszą jedną lepszą.

W tym roku pójdzie silvestre z filipo, bo tourana już nie ma:/

no i na wcześniajszą kiszonkę posieje też 3 ha Mas 11F z maisadouru ( w tamtym roku była wykoszona na ziarno i dała plon o 2t wyższą niż ronaldhinio

Edytowano przez akernolat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

do fachowców którzy mieli do czynienia z poniższymi odmianami...

mam możliwość zakupienia qq:

 

LG 30229

LG AVVITO

LG LAUREEN

RAVELLO (syngenta)

COOKY (syngenta)

 

z Polskich:

Smolitop

Jawor

 

Którą polecacie ???

dodam, że qq ma być na ziarko a sprzedawana ma być na mokro więc wilgotność ma duże znaczenie


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Ravello sieje u siebie. Lubi bardziej gleby lepsze, na glebach słabych słabiej się udaje, w końcu to odmiana wczesna. Poza tym bardzo dobra odmiana.

Cooky kosiłem na usłudze, lepiej plonuje od ravello, przy dobrym nawożeniu potrafi zaskoczyć nawet na słabszych ziemiach.

O LG brak wiedzy, ale to firma zagraniczna to powinny być ok. Smolice siać tylko w wyjątkowych wypadkach, nie maja startu do odmian zagranicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas raczej na każdej działce zazwyczaj sieje się inna odmianę, zeby chociaz teoretycznie dopasować jej własciwosci do stanowiska, piach piachowi nie równy ;). Pozatym mam przykre doswiadczenia co do jakosci krajowych nasion, takze jak juz zaorać i przesiewac to całość a nie co drugi rzadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9

Jest jeszcze możliwość zamówienia gdzieś odmiany KWS 5133 ECO?

Jestem z województwa podlaskiego. Byłem u pobliskiego dystrybutora to w ogóle nie ma tej odmiany w swojej ofercie.

Edytowano przez adam18212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Firma Elmarpro handluje na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9

Firma Elmarpro handluje na tym terenie

 

Masz jakiś nr tel do przedstawiciela? Możesz podać nawet na priv

 

 

 

 

edit/ Już znalazłem ten nr

Edytowano przez adam18212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Po ugorze kukurydza nie za dobrze. Problemem będą szkodniki. Ale gdybys z opryskami przypilnował to może i nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Zapraw przeciw szkodnikom i po problemie. Zaprawy są skuteczniejsze od oprysków i nie ma dodatkowych oprysków przed siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Panowie która kukurydza lepsza na kiszonke KWS SILVESTRE czy KWS AGRO YOKO z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Na drutowca np. Nuprid , w tym roku nie będzie miał rejestracji na kukurydzę , koszt ok. 100 zł/ha . Ja to stosuję i jestem zadowolony z efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj