Karol12

[Ursus C-330] Zalety i wady!

Polecane posty

ansu    392

C330 to najgorszy ciągnik z jakim miałem ............

Silnik muł (pach-Pach) pali dużo jak na swoje możliwości .................

Skrzynia biegów źle ze stopniowana (albo za szybko albo za wolno ).

Hydraulika, rozdzielacz pod siedzeniem ............

Układ kierowniczy dla osiłka, przy wjechaniu na np kamień, burak uwaga na palce.

Kabina ha ha bardzo komfortowa, leży na masce i ...

 

30 lat temu był to całkiem niezły ciągnik był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

30 lat temu byl i za 20lat tez bedzie.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2
C330 to najgorszy ciągnik z jakim miałem ............

Silnik muł (pach-Pach) pali dużo jak na swoje możliwości .................

Skrzynia biegów źle ze stopniowana (albo za szybko albo za wolno ).

Hydraulika, rozdzielacz pod siedzeniem ............

Układ kierowniczy dla osiłka, przy wjechaniu na np kamień, burak uwaga na palce.

Kabina ha ha bardzo komfortowa, leży na masce i ...

 

30 lat temu był to całkiem niezły ciągnik był

 

Chyba trochę przesadzasz :lol: I chyba mi ani nikomu nie wmówisz że C-330 dużo pali :lol: I co z tego że rozdzielacz jest po siedzeniem? Chyba się nie zastanowiłeś gdy pisałeś tego posta, ale nie chce się z tobą kłócić :D


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

trzydziestka to najlepszy traktor na świecie mi się lżej nią kręci niż 4011 tam trza się nakrecić a tu 180 stopni to już prawie pól skrętu osi ale teraz nowy zakup to tam palcem się kręci ale i tak wole 330 przyzwyczajenie robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Jest dosyć zwrotnym ciągnikiem.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jak wyczytałem w instrukcji wydajność pompy to 20l/min a wydajność na rozdzielaczu hydrauliki zewnętrznej to tylko 10l/min. Podłączyłem ją kiedyś do owijarki i wolno kręciła. Wychodzi że traci ona przez tłumienie na rozdzielaczu. Szkoda ciągnik by sie nadawal do owijarki - malo spali, a tak to d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

sąsiad 330 owija ale czy wolno czy szybko to niewiem. A może pompa ci siadła i nie ma ciśnienia odpowiedniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
25 belek

:) :) :) :) :) :)

ale jazda

chyba z przepaści

Ty wiesz ile waży 25 bel siana??????????

Ja ciągałem 18 bel kiszonki i co ?

 

@macin87 spróbuj dorobić wejście bezpośrednio od rozdzielacza pod siedzeniem a drugi wąż podłącz do tego na błotniku tylko ustaw na pływające położenie.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Dorobić???

Chyba wkręcić szybkozłącze

A jeżeli chodzi o te bele z sianem

Nie pisałem że nie uciągnie

Ale z takim ładunkiem napewno da się wyprzedzić c 360 z ładunkiem o 3 bele większym ???

A jeżeli tak to napewno c 360 nie szedł na pełnym gazie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

co wy od ciapka chcecie to niajlepszy ciagnik niema znim problemów mały zwrotny wszędzie sie zmieści co do silnika to kolega niech tam kapitalke zrobi jak mu mułowato chodzi albo naleje normalnego paliwa to mułowato chodzić niebedzie. Co do skrzyni to niesynchronizacja winna kolego tylko sprzęgło wymień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlopak wez nie rób sobie jaj. Jak masz tak pisac to sie nei odzywaj w ogóle


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0

dobrze napisane, ten traktor nie nadaje się do niczego

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu sie nie zgodze. Na kilka ha to ten ciagnik to dobra rzecz. Prosta budowa, czesci tanie i latwo dostepne, spalanie w grabnicach rozsadku. A komfort??? no cóz.... na kilku ha mozna wytrzymac :(


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek19    2

C - 330 jest bardzo dobrym ciągniczkiem, jak na te lata produkcji to im się udał :(


Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzx    0

te lata już minęły i czas przyznać że to przeżytek tak jak tryb tekstowy dla komputera ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nadchodzi nowe pokolenie; ruski , ciapki , bara chudy(c 360 )nasze pokolenie przechodzi do historii( do lamusa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek919rr    0

no to i ja dodam swoje piec groszy,a mianowicie 30stka to super ciagnik i piszcie co chcecie. ja mam taka kombinowana z 60roku chyba .czesc 28 silnik i przod c330. zwolnice maja taki luz ze szok a o oleju w nich mozna zapomiec,hamulcow niema wogule od kilku lat i skrzynia trzeba go spowalniac,wyglada jak szrot ale jest nie do zajechania. robi u mnie jako jedyny na 7ha do tego po dewno do lasu itd.. inny dawno by padl a temu nic nie zaszkodzi,dzis jade po c360 bo prase sipme kostke mam no i troche jest on moze nie zamaly ale za bardzo roswalony,tzn zero hamulców itd nieoplaca sie naprawiac,a drugi do pomocy sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ko0mfortu zero

hehe OK

ale jak ktoś ma 10 ha to nie kupi ciągnika za 50 tysięcy z bajerami

bo ciągnik taki w zestawie z pługiem 5 skibowym

będzie może niewiele krótszy od pola na jakim pracuje

Nie karzdy ma po 50 ha panowie

Nie ma sensu przechwalanie

Ale wyszydzanie jest jeszcze gorsze!!!!!!


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Bez przesady 10ha to już nie tak mało a ze z takiego areału nie wyżyje to większosc osób pracuje a jesli pracuje i chce sie wszystko zrobic dobrze i na czas to C-330 jest za mały na tyle ha tak jest u mnie.

Komfort jest wazny bo KOMFORT= ZDROWIE kierowcy.

Ciapek jest dobry na areał do ok.5ha albo jako pomocniczy takie jest moje zdanie. Wiekszym ciągnikiem spali w polu mniej na ha niż Ciapkiem i do tego zrobi takie rzeczy których Ciapek nie ma szans wykonac(np: agregat podorywkowy, głebosz, uprawowo-siewny)

No i bede myslał nad wymiana ciapka na wiekszy bo szkoda zdrowia i po co po nocach robic?

 

A z tym pługiem i ciągnikiem to przesadziłes troche... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ja pracuje i do tej pory miałem tylko c 330

i mam 10 ha swojego

teraz wziolem 4 ha dzierżawy

i wyrabiałem się

w ciężkich maszynaqch jak głebosz to fakt

ale zrobisz tym ciągnikiem prawie wszystko


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja tez się wyrabiałem ale juz było ciagle kończenie pracy w nocy na swiatłach a to nie robota.( a mam C-330 i T-25) No ale orke robilem tylko T-25.

Jedna z największych wad Ciapka to jest brak komfortu wszedzie wieje i zimno jak cholera w srodku(dlatego wole Władkiem jeżdzic)

Tak C-330 zrobi prawie wszystko ale pola już tak się nie da doprawic jak większym ciągnikiem.

Brakuje wyrażnie biegu między 4 a 5.

Słaby podosnik

Troszke wolny na szosie.

 

Ale za to mało awaryjny

Trwały (chociaz w jesieni pojechałem za strodole robic glebogryzarka bez wody ale w pore zobaczyłem i sie nic nie stało)

Dobry uciag

Dobry do 2 osiowych przyczep bo ma dosc cięzki tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

to sprzedaj capka i kupuj perkinsa ????


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ciapka sprzedam ale jeszcze nie teraz w każdym badz razie niedługo i jesli bedzie kasa to bedzie ciagnik z silnikiem Perkinsa ale nie ok 50km tylko duzo wiekszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj