Polecane posty

macin87    71
27 minut temu, Krzysiek3110 napisał:

saletra kędzierzyńska 1170zł/t

polifoska 8 1530zł/t

wap-mag 480 zł/t 

rajpol olesno

Ale droga polifoska żałuje że nie kupiłem w 2017

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
34 minuty temu, soltys48 napisał:

czyli nie dostęne w sprzedaży dla zwykłych zjadaczy chleba

Tak .Już wszytko jest sprzedane .To był towar prosto z portu .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Panowie pisałem w przeliczeniu na czysty składnik. W tym roku postanowiłem sobie, że takie cuda drogawe jak kizeryt trzeba zastąpić czym innym. Wapno albo magnezowe albo defekacyjne. A dalmag daje również dobry efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
13 godzin temu, ekozar napisał:

stary co ty Dolomag czy siarkopol do kizerytu porównujesz

Z siarkpolu ma 21 MgO i 36 S03 z czego 16MgO rozpuszczalnego w wodzie a siarka w całości 

Kizeryt z 25 MgO i 50 SO3 w całości wszystko rozpuszczalne. 
Przeliczając na zawartość magnezu rozpuszczalnego Siarkopol wychodzi podobnie co i kizeryt (20zł taniej (25/16)*820=1281 ) i mamy więcej siarki (56%). Gdy weźmiemy całość magnezu to siarkopol jeszcze lepiej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

a ten dolomag ? opłaca się to kupić ? bo w okolicy kizerytu nie moge namierzyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
23 godziny temu, RafaKdziela napisał:

Mam propozycję ultra 8 za 1260zł netto.

Koledzy po ile u was stoi saletra Włocławska ?

nie odpowiem nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

testowałem przez ostatnie 15 lat kizeryt k-k i zamienniki i działanie o wiele lepsze kali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

A u mnie (podkarpackie):

Polifoska 8 - 1600zł

Polifoska 6 - 1550zł

Ultra 8 - 1500zł

Saletrzak 27 - 1000zł

Saletra amonowa - 1200zł

Saletra wapniowa - 1250zł

Saletrosan 26 - 1150zł

Mocznik 46 - 1350zł

Unifoska 02 - 880zł

Wap-Mag - 450zł

Ceny za tonę nie wiem czy drogo czy tanio.?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ekozar rozwiń myśl dotyczącą korn kali, bo ciekawi mnie Twoja opinia na temat stosowania tego nawozu w burakach, qq i pszenicy. Dajesz pogłównie czy przedsiewnie?

Płd opolskiego, polidap 1750, Sól potasowa 1290, korn kali 1180. Ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
1 godzinę temu, MalyRolnik18 napisał:

A u mnie (podkarpackie):

Polifoska 8 - 1600zł

Polifoska 6 - 1550zł

Ultra 8 - 1500zł

Saletrzak 27 - 1000zł

Saletra amonowa - 1200zł

Saletra wapniowa - 1250zł

Saletrosan 26 - 1150zł

Mocznik 46 - 1350zł

Unifoska 02 - 880zł

Wap-Mag - 450zł

Ceny za tonę nie wiem czy drogo czy tanio.?

 

no drogo, ceny jak u mnie, szukaj gdzieś taniej, jak nie to dzwoń gdzieś np do agroloku bo moze byc nawet taniej z dowozem po kilka ton niz tutaj gdzie podajesz. A jak nie bedzie taniej to radziłbym brać bo ceny pojda w góre


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Rolserwis bigbagi Saleta anwil i pulan 1110 a zaksan 1090 brutto wg cennika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
1 minutę temu, Matey napisał:

no drogo, ceny jak u mnie, szukaj gdzieś taniej, jak nie to dzwoń gdzieś np do agroloku bo moze byc nawet taniej z dowozem po kilka ton niz tutaj gdzie podajesz. A jak nie bedzie taniej to radziłbym brać bo ceny pojda w góre

Bez żartów Agrolok ma tanio ???


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

no jak ja Wam zazdroszcze, u mnie na 11.12 zaksan był po 1180 brutto w małym składzie

 

@RafaKdziela ja tam nie wnikam bo nie handlowałem z nimi ale nie zdziwilbym sie gdyby ceny u nich były pare zł tansze niz u kolegi wyzej. Niektorzy w wojewodztwie maja kilka skladów i teraz tak, ci mniejsi zeby zyc musza miec wyzsze ceny niz wieksi jak np agrolok czy osadkowski, ci wieksi wiedzac o tym robia ceny ultry 8 na poziomie 1500 brutto gdzie w innych rejonach wezmiesz po ~1350 przy malej ilosci. Jak ktos bierze cale auta to pal licho, ale te maluszki jak ja to przepłacaja momentami i to dużo


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, RafaKdziela napisał:

Bez żartów Agrolok ma tanio ???

Agrolok to w cenach numer 1 ;)

 

24 minuty temu, JozB napisał:

Ekozar rozwiń myśl dotyczącą korn kali, bo ciekawi mnie Twoja opinia na temat stosowania tego nawozu w burakach, qq i pszenicy. Dajesz pogłównie czy przedsiewnie?

Płd opolskiego, polidap 1750, Sól potasowa 1290, korn kali 1180. Ceny brutto

Myślę że taniej wyjdzie sól i Kizeryt dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Agrolok ma drogo w99% przypadków.  Ale czasem brakuje do składu itp itd i idzie kupić w dobrej cenie, także warto dzwonić ale bez dużej nadziei na zakup.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

@Matey Nawozy juz zakupione zostało jeszcze 1500kg Wap-Mag(u) kupić. Przy ilosci 4-5 ton to tam wielkiej różnicy nie robi a mam na miejscu.

Dobrze mówisz jak ktoś bierze ilości cało samochodowe ma taniej a mniejsi zawsze drożej.

Edytowano przez MalyRolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj