Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol091193    874

Kolego Karol już widzą co się dzieje z oziminami i azot nie będzie potrzebny to lepiej sprzedać nawet ze stratą niż trzymać go w nieskończoność.Obstawiam że mocznik za 2 miechy max 1200 t.

nawet jak oziminy wymarzną to trzeba dać azot na jare, z resztą nie same zboża mam w gospodarstwie i pod kukurydzę też trzeba go dobrze sypnąć i zaczynam stosować go na łąki na pierwszy pokos


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Gdybyś tylko w połowie kolego @jurniczek miał rację, to był bym nawet księdzu na mszę skłonny był dać :D  I tak większość (razem ze mną) zacznie kupować nawozy jak dopłaty zaczną spływać na konta, lub towar z naszych magazynów zamieni się na towar na naszych kontach. Czyli nawozy podrożeją końcem lutego- początkiem marca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Jestem na 100% pewny że azot nie podrożeje.Pod jare nigdy nie sieje azotowych.Na moich polach ważniejszy jest potas niż azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

to ciekawe a jak sypie bez azotu?,pieniądze z dopłat bedą w maju a wtedy to nawozy już powinny być 1,5 miesiąca w ziemi,także zostaje sprzedać zboże, a o tym wiedzą podmioty skupujące i cena nie pojdzie do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

czemu coli i fosforu da i rośnie ślome napewno solidną ma i system korzeniowy tematu ziarna lepiej tu nie bede poruszal.......


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Dziś podzwoniłem:

 

saletra 1210

mocznik 1350

saletrosan 1110

sól potasowa 1530

polidap 2160 

 

wszystko podane jako ceny w big bagach. W workach 20-30 zł droższe. Kupować czy czekać? Koleżanka mówiła, że jeśli chcę zaoszczędzić to żebym nie czekał bo cena będzie rosła. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

spytaj jasnowidza ale na poważnie jak ci ktoś nawet doradzi to i tak decyzja należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Po co coś robic jak kasy na środki do produkcji niemasz, dla mnie to śmieszne. Czekac tylko dopłat i konsumkcja jak to w mojej okolicy


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

saletra pulan BB- 1215 zł

salmag BB-1070 zł

RSM 32%- 970 zł

Ceny brutto Agroters Hrubieszów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

wczoraj odwiedzony punt Skłodowskiego i z tego co zauważyłem ceny azotowych średnio o 20 zł w górę i tak 

mocznik 1420 

saletra pulan 1290

to to co pamiętam

a i jeszcze fosforan 2200 to o 50zł więcej jak kupowałem w grudniu. Ale kobieta mówiła że idą w górę, w sumie mnie nie musiała oszukiwać bo i tak już mam kupione u nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

U kogo w powiecie lipskim - Kołton, Borek, Sońta, Kwaśnik, inni? I gdzie - Sienno, Maruszów, Lipsko? Po rabacie czy bez rabatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Bimar Zwoleń

 

Mocznik 1400

Saletra 1290

RSM 32 1040

Saletrzak 1070

Polifoska 6 1770

Sol potasowa 1640

 

ceny brutto, od 3 ton możliwość negocjacji ceny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Ja około 4-5 tygodni temu dzwoniłem do Bicza to chciał (mam zapisane):

Mocznik 1360

Sól 1590

tarnogran PK 104

polifoska 6 1690

To trochę poszalał z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert6166    0

U kogo w powiecie lipskim - Kołton, Borek, Sońta, Kwaśnik, inni? I gdzie - Sienno, Maruszów, Lipsko? Po rabacie czy bez rabatu?

 

Kwaśnik mocznik 1450, polifoska 6 1720,

Kołton mocznik 1420, polifoska 6 1730

Borek Sienno mocznik 1440, polifoska 6 1740

bez rabatu i worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

U Kołtona zawsze idzie zejść z ceną jak jest się stałym klientem. Do tego transport z HDS-em też jak dla mnie się liczy ( dopiero szukam wózka widłowego). A i palety w domu się przydają ;)(niektórzy liczą sobie za nie lub zwrotu żądają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Do mnie z Suscia tez przywozi na paletach i rozładowuje HDSem i palety dla mnie. Ma dobre ceny nawozow chociaz nie zawsze. W lipcu musiałem kupić w niedalekim składzie bo saletre mieli duzo tanszą ale musiałem jechac swoim transportem i znajomy musiał zwalić Dżonem ładowaczem czołowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siał ktoś może saletrę Gruzińską podobno ma więcej azotu od naszej i cena atrakcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj