Polecane posty

Rolnik7343    5859
Dnia 3.11.2018 o 17:54, KrowieBieszczady napisał:

Załóżmy, że przez cały okres żywienia byk uśredniając zje około 3,5kg paszy dziennie. Kilogram tej paszy kosztuje 1,30zł, więc dając taką dawke to 4,55zł za samą paszę. Przyjmując aktualną cenę jakieś 7,50zł za mieszańca i przy przyrostach 1,5kg dziennie zostaje nam 11,25-4,55=6,70zł. Z tego idzie kasa na kiszonke z qq, sianokiszonke, słomę, woda, prąd, wywalanie obornika i codzienne zadanie paszy plus własna dniówka. Jakoś tego nie widzę, chyba że ktoś ma tak jak teraz przy aktualnych cenach kupować całe zboże i śruty, no to może wtedy dla tych 2 stówek oszczędności nie warto się bawić, ale jak dla mnie na dużą skale to rozwiązanie ODPADA.

Gdyby tak dawać ile producent  na worku podaje to żadna hodowla by się nie opłacała ... To może być jak dodatek kilkanaście % a nie pasza główna 

@bobienko od kiedy spaliła im się fabryka wszystko poszło strasznie do góry w samo ... Sanbull na worku poszedł około 10zł do góry ... Także teraz nie ma co u nich szukać niskich cen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

 

@bobienko od kiedy spaliła im się fabryka wszystko poszło strasznie do góry w samo ... Sanbull na worku poszedł około 10zł do góry ... Także teraz nie ma co u nich szukać niskich cen ;)

Sano poszło z dymem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Gdyby tak dawać ile producent  na worku podaje to żadna hodowla by się nie opłacała ... To może być jak dodatek kilkanaście % a nie pasza główna 

@bobienko od kiedy spaliła im się fabryka wszystko poszło strasznie do góry w samo ... Sanbull na worku poszedł około 10zł do góry ... Także teraz nie ma co u nich szukać niskich cen ;)

Tylko tutaj mowa o paszy pełnoporcjowej, a nie koncentracie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

@bobienko     No w jakimś kraju fabryka im się spaliła i dla tego ceny poszły w górę ;) dowiedziałem się od gościa co pasze do nas przywozi 

@KrowieBieszczady ja też mówię o pełnoporcjowej ;) np. sanbull HP daje 2-3 worki na około 850kg śrutu (mieszalnik) więcej tego nie warto pakować bo to za duże koszty zakupu  a nawet takie kilka % w śrucie coś pomorze + do tego kreda, sól paszowa i coś wysoko białkowego i skład śrutu znośny według mnie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

na co komu jakies sano czy inne bzdety w żywieniu opasów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

no na paszy po 1300 i wiecej za tone to na 100% sie nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie na premiksie i zboże, śrut rzepakowa i kreda mają 730-830 kg. Oczywiście żywione tmr. I jakoś nie planuję zmian. A niech ci jeszcze zdechnie taki byk to strata dużo większa. 

Zobaczcie co w tym koncentracie jest i sami sobie zrobicie koncentrat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Chłopaki mam sprawę  i tak i tak muszę dokupywać zboża bo swojego nie starcza. I mam opcję kupienia suchego ziarna kukurydzy w podobnych pieniądzach do pszenżyta czy jakiejś tam mieszanki. Mam gniotownik i co w tej sytuacji robić brać kukurydze czy jednak zboże? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
Ozzborn tobie to na samej wodzie i pokrzywach się nie opłacało:) Kukurydza to energia inne zboża dostarczają też trochę białka. Kup trochę kukurydzy ale też i zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

bo u mnie 2-2=0 a u ciebie 2-2=4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
Zależy w jakiej są wadze i wieku. Im starsze to potrzebują coraz więcej energii a już troszkę mniej białka. Poczytaj na necie jest sporo artykułów o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
5 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Tak tak tylko dziwne że tylko tobie się nie opłaca:) Dziwne że korzystanie z internetu Ci się opłaca:)

jestes na forum od 2014 roku a jeszcze nawet 1 raz nie przedstawiłes szczegółowej kalkulacji ile zostaje ci srednio na jednym opasie także cos jest na rzeczy 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
Jak widać zostaje mi jak postawiłem w ciągu kilku lat opasu kolejny budynek na opasy:) Suche wyliczenia możesz sobie wsadzić nie powiem gdzie:) U mnie widać jak rozwijam gospodarkę z opasow właśnie a Ty przez tyle czasu nie dodałeś zdjęcia na stałe tylko kogoś wstawiasz a potem kasujesz... Teraz odpowiedz sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

wole suche kalkulacje niz zachowanie panienki która chwali sie całemu swiatu swoimi zdjeciami 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

I ile te byki mają na tym koncentracie ?  

Teraz pojechał HF 760kg 

A mm ogólnie 750-900kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No to jak masz na tym koncentracie zysk to rób tak dalej. Ale nie wmawiajcie sobie że ten koncentrat robi cuda, po prostu jest dobrze zbilansowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@leszek1000 No dokładnie, chłop zobaczy ze koncentrat 40% białka, handlowiec mu jeszcze zamydli bardziej oczy, a popatrzysz w skład i białko w większość z mocznika. Najlepiej robić samemu ze zbóż, śruta rzepakowa, witaminy i kreda, ew można dać z 10% premiksu i wtedy obniżyć ilość śruty rzep i wyrzucić witaminy i tez będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
9 godzin temu, Karollorak93 napisał:

Chłopaki mam sprawę  i tak i tak muszę dokupywać zboża bo swojego nie starcza. I mam opcję kupienia suchego ziarna kukurydzy w podobnych pieniądzach do pszenżyta czy jakiejś tam mieszanki. Mam gniotownik i co w tej sytuacji robić brać kukurydze czy jednak zboże? 

a Twój gniotownik ogarnie kukurydzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj