Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
yoda. kiedyś bralem po 860 netto ale to z rok temu. była bez bufora drożdży i witamin czyli bez szału. raz kupilem i wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, KrowieBieszczady napisał:

Nie wiem czy nie lepiej byłoby zrezygnować z kiszonego ziarna qq na np. Śrutę rzepakowa ;) 

A ile tej rzepakowej na opasa można dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, staszek131415 napisał:

A ile tej rzepakowej na opasa można dać?

Kwestia tego ile % masz białka w paszy treściwej, najlepiej skomponować na około 18%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

A ile dać mocznika? bo w sumie to jest pytanie ponieważ tmr dostają wszystkie taki sam od małego do dużego i tak aby tym małym nic nie zaszkodziło i ile kredy na taką ilość paszy? 

Obecnie zjada to 80 sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79
Witam czy da się wyliczyć dawke dla buhaja Blonde d'Aquitaine 400 kg z tych trzech rzeczy siano drugi pokos owies i żyto. Przyrost dzienny obojętnie chodzi mi tylko o wiedze czy się da bo ja już drugi dzień się głowie i licze i nijak mi z nich niewychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

patryk 1222 a ile kg ma pełny paszowóz?? pewnie ok 1,5 tony?? ja mieszam ok 200kg treściwej ale w tym 50kg rzepaku plus witaminy i kreda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79
z obiętościowej wychodziło mi 0,75 energi więc był deficyt bez względu jaki przyrost bym wybrał gdy równoważyłem ją treściwą to miałem problem z wyliczeniem zapotrzebowania na białko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79
jak mam dwie pasze objętościowe to żeby obliczyć czy pokrywa zapotrzebowanie energetyczne to mam je razem zsumować i dopiero liczyć GEO czy każdą osobno? Bo w tej książce są podawane przykłady ale tam jest tylko zawsze jeden rodzaj paszy objętościowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchaj    5

witam wszystkich, jestem nowym rolnikiem, można powiedzieć, że przejmuje zadania po kimś starszym, ale mam wątpliwości co do wagi sprzedawanych przeze mnie byków. 

Byków razem z cielakami mam kolo 30 sztuk. 

zastanawiam się czy dobrze je karmię, wczoraj sprzedałem dwa hf ponizej 550kg i jednego mieszance kolo 650, byki miały 24 m-ce.

Z rana daje im śrut z Sambula, jęczmienia i pszenzyta i sianokiszonke a na wieczór poje, daje kiszonke z kukurydzy i znowu śrut + siano czy to normalne, ze tak slabo te tyczki wyrosły? może za mało im daje żarcia? czy dłużej je trzymać? 

wydaje mi sie, że sprzedac hfa za 3500zl to jest śmieszne, pomóżcie co robię zle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

tylko wieczorem poisz? :D, nie wiesz że bydło potrzebuje całyczas wody do picia, to nie krowa że pójdzie na pastwisko i naje się mokrej trawy że wytrzyma pół dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia Tuesday, October 09, 2018 o 14:51, kuchaj napisał:

witam wszystkich, jestem nowym rolnikiem, można powiedzieć, że przejmuje zadania po kimś starszym, ale mam wątpliwości co do wagi sprzedawanych przeze mnie byków. 

Byków razem z cielakami mam kolo 30 sztuk. 

zastanawiam się czy dobrze je karmię, wczoraj sprzedałem dwa hf ponizej 550kg i jednego mieszance kolo 650, byki miały 24 m-ce.

Z rana daje im śrut z Sambula, jęczmienia i pszenzyta i sianokiszonke a na wieczór poje, daje kiszonke z kukurydzy i znowu śrut + siano czy to normalne, ze tak slabo te tyczki wyrosły? może za mało im daje żarcia? czy dłużej je trzymać? 

wydaje mi sie, że sprzedac hfa za 3500zl to jest śmieszne, pomóżcie co robię zle

 

A jak małe się odchowuja ? Częsta sraka i zapalenia płuc i potem ch*jowo rośnie 

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchaj    5

poje tylko raz bo nie mam możliwości, aby miały wodę cały czas. przy wysokich temperaturach 2 albo 3 razy dziennie. a z cielakami jest różnie zapalenie płuc miałem tylko raz i najśmieszniejsze jest to, ze maly ma 3 miesiące a jest najwiekszy przy byle jakiej biegunkę wołam weterynarza wiec wychodzi na to, ze mam słabe cielaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
57 minut temu, kuchaj napisał:

poje tylko raz bo nie mam możliwości, aby miały wodę cały czas. przy wysokich temperaturach 2 albo 3 razy dziennie. a z cielakami jest różnie zapalenie płuc miałem tylko raz i najśmieszniejsze jest to, ze maly ma 3 miesiące a jest najwiekszy przy byle jakiej biegunkę wołam weterynarza wiec wychodzi na to, ze mam słabe cielaki

a odrobaczasz je wszystkie po miesiącu życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchaj    5

nie wydaje mi sie, że to może być przyczyna, zwierzaki nie wychodzą poza obory, nie mam nic luzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, kuchaj napisał:

nie wydaje mi sie, że to może być przyczyna, zwierzaki nie wychodzą poza obory, nie mam nic luzem

wystarczy ze koty srają w zboże i już masz tasiemczycę.odrobaczać trzeba koniecznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchaj    5

hmm, dwa dni temu kupilem nowego cielaka wiec jak skończy msc to to odrobacze, może pomoże. 

 

 

a podpowiecie mi jak często odrobaczac i jaki dokładnie preparat używacie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

ja u weterynarii jednorazowy chyba go dawać jak najlepiej skonczy 5 tygodni cielak. nieznam nazwy bo, mało cielaków kupuję to nie opłaca mi się na allegro większą ilość tego płynu zamawiać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
7 godzin temu, kuchaj napisał:

poje tylko raz bo nie mam możliwości, aby miały wodę cały czas. przy wysokich temperaturach 2 albo 3 razy dziennie. a z cielakami jest różnie zapalenie płuc miałem tylko raz i najśmieszniejsze jest to, ze maly ma 3 miesiące a jest najwiekszy przy byle jakiej biegunkę wołam weterynarza wiec wychodzi na to, ze mam słabe cielaki

Nie lepiej było by pobawić się trochę i poidła pozakładać ? Przecież bydło co chwilę chce pić a nie 1-2 razy dziennie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj