Zaloguj się, aby obserwować  
ignas5340

Claas'y 76, 86 z silnikiem FORDA, warto kupowac z takim silnikiem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ignas5340    0

Witam Agrofotowiczów!

Rozgladam sie za kombajnami juz dłuzszy czas. Przeglądałem oferty allegro, gazety itd. Pojechałem ostatnio do pewnego handlarza i spotkałem dwa claasy 86 w podobnej cenie (57tys). Ten pierwszy jest w w dużo lepszym stanie tech. pasy, łożyska wydają sie w porządku. Nigdzie nie spawany, zdaje sie ze został wymieniony podajnik ziarnowy na nówke oryginał moze rok może dwa lata temu. Tutaj wszystko ładnie pięknie tylko gdy podniosłem pokrywe silnika szczena mi opadła bo pierwszy raz w zyciu zobaczyłem taki silnik. Jest to silnik FORDA podobno ma 145KM Widać ze był remontowany równiez rok temu bo blok silnika "maźniety" jest zółtą farba i nabita jest nowa tabliczka. Co o tym silniku sądzicie? moze ktoś z was (miał/ma) taki silnik w swoim kombajnie? pomóżcie mi bo nie wiem co robic. Maszyna jest ok tylko boje sie silnika. Ślicznie pracuje, cicho, jak sie rozgrzał i dodał gazu to lekki czarny dymek poszedł czyli według mnie silnik zdrowy. Drugi kombajn jest z silnikiem mercedesa ale jeśli chodzi o stan tech. podzespołów to pozostawia wiele do życzenia. Prosze o pomoc.

Z góry dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

sąsiad kupił Claysona m135 z silnikiem forda 6cyl i bardzo sobie chwali. Wcześniej miał fortschmita 512 i mówił że to co fortschmitem spalił przez 3 dni to claysonem będzie 1 tydzień kosił(może i przesadził :D). Sam mam ciągnik forda i bardzo sobie chwale. Silnik jest mocny, dość oszczędny, wytrzymały. W okolicy widze coraz więcej kombajnów z silnikiem forda to może i o czymś świadczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Lepiej kupic z Fordem niz z kulawym Perkinsem ze stojaca pompa wtryskowa. Ja urzytkowalem 10 lat 4 cyl Forda w NH 1520 i tylko zawory raz regulowalem przy nim.Tak tylko olej co roku nowy i jazda w pole. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

w mojej okolicy miał jeden new hollanda serii 8000 z silnikiem forda ale z tego co wiem to co kilka lat robił silnik prawdopodobnie przez problemy ze smarowaniem a działo się to za przyczyną bardzo dużych przechyleń terenu jakie u nas są na roztoczu , czy go jeszcze ma to nie wiem ale przed hollandem robił bizonem i consulem na perkinsie , consulem dalej robi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj