Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
ignas5340

Claas'y 76, 86 z silnikiem FORDA, warto kupowac z takim silnikiem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
ignas5340    0

Witam Agrofotowiczów!

Rozgladam sie za kombajnami juz dłuzszy czas. Przeglądałem oferty allegro, gazety itd. Pojechałem ostatnio do pewnego handlarza i spotkałem dwa claasy 86 w podobnej cenie (57tys). Ten pierwszy jest w w dużo lepszym stanie tech. pasy, łożyska wydają sie w porządku. Nigdzie nie spawany, zdaje sie ze został wymieniony podajnik ziarnowy na nówke oryginał moze rok może dwa lata temu. Tutaj wszystko ładnie pięknie tylko gdy podniosłem pokrywe silnika szczena mi opadła bo pierwszy raz w zyciu zobaczyłem taki silnik. Jest to silnik FORDA podobno ma 145KM Widać ze był remontowany równiez rok temu bo blok silnika "maźniety" jest zółtą farba i nabita jest nowa tabliczka. Co o tym silniku sądzicie? moze ktoś z was (miał/ma) taki silnik w swoim kombajnie? pomóżcie mi bo nie wiem co robic. Maszyna jest ok tylko boje sie silnika. Ślicznie pracuje, cicho, jak sie rozgrzał i dodał gazu to lekki czarny dymek poszedł czyli według mnie silnik zdrowy. Drugi kombajn jest z silnikiem mercedesa ale jeśli chodzi o stan tech. podzespołów to pozostawia wiele do życzenia. Prosze o pomoc.

Z góry dziękuje!

rafal4610    59

sąsiad kupił Claysona m135 z silnikiem forda 6cyl i bardzo sobie chwali. Wcześniej miał fortschmita 512 i mówił że to co fortschmitem spalił przez 3 dni to claysonem będzie 1 tydzień kosił(może i przesadził :D). Sam mam ciągnik forda i bardzo sobie chwale. Silnik jest mocny, dość oszczędny, wytrzymały. W okolicy widze coraz więcej kombajnów z silnikiem forda to może i o czymś świadczy...

szczewko    31

Lepiej kupic z Fordem niz z kulawym Perkinsem ze stojaca pompa wtryskowa. Ja urzytkowalem 10 lat 4 cyl Forda w NH 1520 i tylko zawory raz regulowalem przy nim.Tak tylko olej co roku nowy i jazda w pole. Polecam.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej78    44

w mojej okolicy miał jeden new hollanda serii 8000 z silnikiem forda ale z tego co wiem to co kilka lat robił silnik prawdopodobnie przez problemy ze smarowaniem a działo się to za przyczyną bardzo dużych przechyleń terenu jakie u nas są na roztoczu , czy go jeszcze ma to nie wiem ale przed hollandem robił bizonem i consulem na perkinsie , consulem dalej robi .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez klaas
      Witam w moim 96 padł silnik chyba więc czy mogę zamontować silnik z samochodu mam na oku om 421  .
    • Przez 12145
      Witam potrzebuje porady osoby która powiedziała by mi jak wyjąć ślimak z hederu w Claasie mercatorze 75
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Posiadam kombajn claas cosmos z silnikiem cztero cylindrowym perkinsa. Do tej pory wszystko było ok. Z tlumnika zaczął lecieć bialawo niebieski dym jakby coś sie palilo. Po zgaszeniu musiałem poczekać trochę by go odpalic. Po odpaleniu silnik ładnie zaczol chodzić. Nic nie dymił ani nic aż po około 15 minutach znów zaczol schodzić z obrotów i dymić. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Stefan15031990
      Witam serdecznie kolege mam do kupienia calssa mercator 60 z niemiec na dniach bede ogladal pierwszy wlasciciel przebieg podobno 1280 mtg silnik 6 perkins ogolnie bardzo lady bez kabiny z daszkiem moje pytanie na co zwrocic uwage przy ogledzinach oraz czy cena to w przeliczeniu 17:tys zl + 6 tys transport jest w miare oplacalna? Barzo dziekujr za pomoc
    • Przez Szymek889
      Witam, posiadam kombajn claas dominator 80, mam problem z nierównym podnoszeniem heder tzn widać że pierwszy podnosi siłownik z prawej strony po chwili dopiero lewy przez co heder jest przekoszony, tak samo dzieje się też z podnoszeniem motowideł najpierw podnosi się z prawej strony dopiero po chwili z lewej. Nie mam pojęcia gdzie leży problem. Czy może być to rozdzielacz? Miało by to związek z hederem i motowidłmi?? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.