Krzysiekfigix

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ??

Polecane posty

bodzioszajs    11

Jeśli ktoś ma piachy to może pozwolić sobie na wał rurowy. Na cięższych glebach ten wał się nie sprawdza, tylko się kręci i praktycznie nic nie robi. Na cięższe warunki lepszym rozwiązaniem jest wał dyskowy z ciężkich pierścieni stalowych, daszkowy lub pierścieniowy, zależy jak producent je nazwie. 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Według mnie najlepszy jest wał tandem, rurowy i płaskownikowy. Rewelację robi, można po nim siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Czy ktos z was używa agregat talerzowy moskit z Walek daszkowym. Jak taki sprzęt nadaje sie do uprawy przedsiewnej ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10641    0

ja używam agregatu talerzowego i w uprawie przed siewnej wpisuję się bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Cześć, co wybrać do uprawy przedsiewnej pod buraka cukrowego i zboża typu pszenica i jęczmień ?? Na areal ok 14 ha ziem IIIb, IV i slabszych, raczej średnie i lekkie, mozaika z pagórkami, trafi się redzina lub inne cięższe ale niewiele; kamieni mało. Planuje wprowadzić siew poplonów czyli maszyna miałaby je również niszczyć na jesieni. Nie musi mieć hydropacku bo będę sial solo ale za to z miejscem na siewnik poplonów. Czym uprawie pod buraka i poplony porobie ?? A i jaką firme wybrać, jaki wał/wały ?? Maszyna nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Ok 85 KM. Dodam jeszcze, że próbuje skompletować park maszynowy w kontekście zbliżającego sie naboru na MR, czyli nie mam jeszcze tego ciągnika a obecnie obrabiam grzechotnikiem czyli C-360 no i graty do niego. Do lekkiej roboty mam ciapka. Dziekuje za link z PW. A "nowy" ciagnik glowny na pewno będzie używany, zachodni.

Kolego lukaschels trochę za duży i za drogi jak na niecałe 15 ha...

Siewnik poplonów zamierzam kupić oddzielnie a maszyna uprawowa w okolicach 15 tysi.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego w swoim województwie masz firme agrolift oni robią fajne agregaty za rozsądne pieniądze idzie sie z nimi dogadać sam mam od nich talerzówkę z wałem teownikowym i naprawde robi dobrą robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jeśli interesuje Cię talerzowy to Gepard od Batyry ( firma na strefie w Lublinie lub Jabłonna ) z wałem gumowym. 

Pod burak uprawa jest dość prosta i nie wymaga nie wiadomo jakiego sprzętu - wystarczy np. Herkules z firmy Dziekan ( włóka lub wał przedni, 3 rzędy łapek i podwójny wał na docisku z tyłu ). Co prawda takim agregatem nie pojedziesz w poplon bez orki ( tu jedynie talerzowy ma przewagę o ile ten poplon nie za duży ).

Pod zboża jak mokro to lepszy byłby ten na łapkach. Ale tu już musisz sobie sam sprawdzić co w okolicy lepiej uprawia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Z uprawą pod buraka mam na myśli stabilne ustawienie głębokości uprawy. Może wał z przodu ?? I poplon by wstępnie przerobił. Bezorkowa może i fajna ale na te hektary raczej mało opłacalna moim zdaniem. Siewnika talerzowego też nie widzę u siebie. Poza tym bardziej opieram się na owocach miękkich ale do tego maszyny mam w miarę przyzwoite dlatego szukam jakiegoś kompromisu na co spożytkować ewentualną premie, usprawnić pracę żeby to miało ręce i nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego siewnik talerzowy to bajka równo zasiane na jednakowej głębokości bez zapychania. Co agregatu to tak jak kolega wyżej pisał agro-lift ma fajne maszyny i ceny też normalne. Sam użytkuję i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Jeśli interesuje Cię talerzowy to Gepard od Batyry ( firma na strefie w Lublinie lub Jabłonna ) z wałem gumowym. 

Pod burak uprawa jest dość prosta i nie wymaga nie wiadomo jakiego sprzętu - wystarczy np. Herkules z firmy Dziekan ( włóka lub wał przedni, 3 rzędy łapek i podwójny wał na docisku z tyłu ). Co prawda takim agregatem nie pojedziesz w poplon bez orki ( tu jedynie talerzowy ma przewagę o ile ten poplon nie za duży ).

Pod zboża jak mokro to lepszy byłby ten na łapkach. Ale tu już musisz sobie sam sprawdzić co w okolicy lepiej uprawia.

 

Batyra już tylko w LBN na Vetterów  ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jaki agregat ścierniskowy czy gruber polecacie na 20 ha klasa ziemi od IV  do VI, na jakich łapach, z jakim zabezpieczeniem, z talerzówką czy z wałem do ciągnika 116KM 6 cylindrowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jeśli miałbyś brać coś Agro-lift to zobacz sobie jak rozwiązany jest wspomniany przeze mnie Herkules z Dziekana. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie wału i bardzo dobra jakość uprawy. 3 m do takiej mocy i będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

a jaki agregat ścierniskowy czy gruber polecacie na 20 ha klasa ziemi od IV  do VI, na jakich łapach, z jakim zabezpieczeniem, z talerzówką czy z wałem do ciągnika 116KM 6 cylindrowy 

Grubera na te klasy ziemi to bym raczej nie chciał. Niepotrzebne jej redlenie. Lepiej talerzówkę 3m, np Agromasz. Traktor ma lżej, mniej spali a robotę zrobisz szybciej. Ale mogę się mylić.

 

A co do siewnika kolego @Shaun, to tylko talerzowy, tym bardziej że wspomniałeś o poplonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

talerzówkę to mam lecz jak jest sucho to nie za bardzo i teraz jest taka moda, że wszyscy mają grubery lub agregaty podorywkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Ale nie trzeba podążać za każdą modą ;) To raz, a dwa jak jest sucho to właśnie tym bardziej talerzówką lepiej idzie niż gruberem. Wystarczy ją trochę dociążyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Możliwe że za mała ta talerzówka,
Nie chodzi aby było lżej i szybciej ale lepiej. Talerzówka aby dobrze pracowała w każdym warunkach musi mieć swoją masę, a gruber nawet w bardzo suchej ziemi potrafi pracować. Uważam że talerzówka jest lepsza przy dużych ilościach resztek pożniwnych, po kukurydzy albo rzepaku, jednak tak jak porządny gruber czy agregat podorywkowy nic nie wymiesza ścierniska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Hm, no ja mam inne spostrzeżenia. Przez te ubiegłe dwa lata kiedy to było ekstremalnie sucho, po żniwach sąsiedzi gruberami za cholere nie mogli ruszyć ścierniska, a ja na talerzówce powiesiłem 400 kg i wchodziła.

A i w optymalnych warunkach talerzówka bardzo dobrze wymiesza, tym bardziej że kolega pisał o ziemiach słabych gdzie nie ma sensu piłować głębiej gruberem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Po pierwsze to musi być odpowiedni ciągnik aby mógł pracować z dobrą prędkością. Ja mam podobne gleby i mam też porównanie po gruberze gleba jest zapocona po talerzowce zazwyczaj przwsuszona popomimo podobnej głębokości. Za to gdy jest dużo słomy to talerzowce nic nie do równa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Dobry ciągnik i odpowiednia prędkość musi być zarówno w talerzówce jak i gruberze. Jedno i drugie bez prędkości nie daje efektu.

Ja mam swoje argumenty, @lukaschels masz swoje, przynajmniej ma @marcin2057 ma materiał do przemyśleń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Tylko weźcie jedno pod uwagę że przy ciągniku tej samej mocy np.116km talerzówkę 3m pociągnie spokojnie i robota będzie dobrze zrobiona a w 3m zrywaczu nie będzie tak dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Masz rację tylko nie można jednoznacznie stwierdzić że jedna czy druga maszyna jest lepsza. Każda ma wady i zalety. Co do łatwiejszego utrzymywania głębokości w talerzówce to też wcale takie pewne nie jest. Ja tam wolę gruber. Na moich ziemiach daje lepszy efekt a mam porównanie. Tylko mam zwykły na wąskich łapach bo z podcinaczami to już trzeba odpowiednich warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Zgadzam się.Obie mają plusy i minusy.Ja porównywałem:stosunek mocy do szerokości pracy.Miałem możliwość porównania tych dwóch maszyn o tej samej szerokości i jak dla mnie wygrała talerzówka.Raz że ciągnik miał lżej,dwa resztki po QQ na ziarno lepiej wymieszane. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kaczmi
      Witam, jak w temacie jakiej firmy polecicie mowa tylko o nowej składanej i jeszcze problem taki, że mam około 110 tys.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowego do C-4011.
      Nie wiem który będzie lepszy - z przednim wałkiem czy bez..
      patrzyłem na te agregaty:
      2,4 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo/2423-agregat-apollo-o-szer18m-.html
      2,1 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo-z-walkiem-z-przodu/2434-agregat-apollo-o-szer-18m.html
       
      Pola mam płaskie, bez górek. III-IV klasa. Agregat nie może być za ciężki, żeby mi przodu ciągnika nie podnosiło.
    • Przez Rosomak22
      Witam chcialbym sie poradzić ponieważ mam w posiadabiu masseya 115km i chcialbym kupić agregat talerzowy z hydropakiem trzy metrowy i pytanie jaka firma? jaki wał? jakie talerze? Hydropak jedno czy dwu siłownikowy? Ziemia u mnie jest różna ale dużo jest glin dlatego zastanawialem sie nad walem pacera co myslicie? 
    • Przez Zetix
      Cześć. 
      Stoję przed trudnym wyborem, aczkolwiek potrzebuję kupić agregat pod siewnik Hassia dk300.  Ziemię trudne w uprawie, ciężkie. Po orce (kuhn obrotowy) wjeżdżam bronami w celu wstępnego rozbicia, później doprawiam już samym kompaktem unia mars z crosskilem. Ziemia jest dosyć uprawiona, ale do pełni szczęścia chciałbym uzbroić siewnik w agregat z hydropakiem. Najbardziej chylę się ku agro-tom ich agregat UPS z wałem gumowym, miałem w głowie też brone wirowa, ale ze względu że używki są w różnym stanie to trochę mnie odstrasza. Biernym pojechałbym szybciej i zwrotniej, a do tego wał gumowy byłby lepszy na moich glebach. Co sądzicie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj