Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam

Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowego do C-4011.

Nie wiem który będzie lepszy - z przednim wałkiem czy bez..

patrzyłem na te agregaty:

2,4 m

https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo/2423-agregat-apollo-o-szer18m-.html

2,1 m

https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo-z-walkiem-z-przodu/2434-agregat-apollo-o-szer-18m.html

 

Pola mam płaskie, bez górek. III-IV klasa. Agregat nie może być za ciężki, żeby mi przodu ciągnika nie podnosiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Aby dobrze uprawić to 2.4 nie wiem czy pociagniesz. Musisz jeździć na 3im biegu. Z 2.5m bomet c360 nie daje rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Śmiało bierz 2.40 spokojnie dasz radę ja c360 ciałami 2.5m 3 biegiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

Ja bym wybrał 2.1m osobiście pożyczyłem 2.4m takiego dziekana z przednim wałem do c360 i mimo kompletu obcaznikow przejazd przez bruzdy czy nawet delikatny pagorek kończył się przednimi kołami w górze.  Jeśli nie masz obciaznikow będziesz miał problem z podniesieniem i jednego i drugiego mam talerzowke 2x10 z wałem pojedynczym i sąsiad 4011 nawet nie podniósł jej bo go zwiodlo A wagi tego 2.4 i talerzowki są podobne do tego dochodzi ich długość Ale myślę że 2.1 bez przedniego wału i z obciaznikami będzie śmigal.  Mam fotkę w galerii z tym agregatem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 8Seba8 napisał:

Ja bym wybrał 2.1m osobiście pożyczyłem 2.4m takiego dziekana z przednim wałem do c360 i mimo kompletu obcaznikow przejazd przez bruzdy czy nawet delikatny pagorek kończył się przednimi kołami w górze.  Jeśli nie masz obciaznikow będziesz miał problem z podniesieniem i jednego i drugiego mam talerzowke 2x10 z wałem pojedynczym i sąsiad 4011 nawet nie podniósł jej bo go zwiodlo A wagi tego 2.4 i talerzowki są podobne do tego dochodzi ich długość Ale myślę że 2.1 bez przedniego wału i z obciaznikami będzie śmigal.  Mam fotkę w galerii z tym agregatem 

szukam takiego z max masą 450 kg,. Talerzówkę też chcę kupić 2m, tylko, że bez wałłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

No sam wał waży coś koło 150kg to taka 2x10 myślę że da radę wszystko zależy czy masz z przodu obciążniki jakieś A co do agregatu ja do swojej c360 kupił bym 2.1 z przednim i 2z tylu w tej chwili uprawiam wszystko talerzowka i odpuszczę sobie agregat efekt prawie ten sam . wiadomo 2 wały zrobią lepszą robotę Ale i z jednym nie ma probl2mu przy siewie ani przy zbiorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 4011 trochę trudniej zrobić dociążenie na przód :/Agregat 2.4m to ponad ok 550 kg. Jak szczepiłem kultywator 2.1m i brony 3 własnej roboty to miałem zestaw ok 3.5 m długości i na oko wychodziło prawie 500 kg. Przy szybkiej zmianie kierunku jazdy przód podnosiło. Muszę szukać coś do max 450 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

2.4 to chyba coś koło 650kg tak jak mówię 2.1 bez przedniego powinno śmigać bez problemu bo ma mniejsza długość, mniejszego nie ma co bo nie zakryje ciagnika właśnie te 4011 jedynie w koła i to musiał byś zmienić bo masz większe chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

sąsiad też ma 4011 i ja mu wszystko uprawiam talerzowka bo uparł się kiedys na próbę czy podniesie i niestety podnośnik podniósł przednie koła zamiast talerzowki


To chyba max 80kg w oba koła byś dodał trochę mało do 2.4 A i jeszcze koszt dodatkowy . 2.4 za duże na takie sprzęty jak posiadamy lepiej 2.1 A z większą prędkością i glebokoscia jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

mam teraz kultywator 2.1m na szerokich zębach  z wałkiem, ale nie robi ten wałek roboty. Chcę coś z wąskimi łapami do uprawy pod pszenicę, bo ten co mam to na wiosne się tylko nadaje..

 

. pomyślę jeszcze nad tym ..

Edytowano przez agropiotrmosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

myśl Ale jak brać to 2.1 z 2walami z tylu będziesz miał niewiele ciężej niż z kultywatorem żebyś napisał to w sobotę to bym zrobił i wysłał zdjęcie jak mam uprawnione talerzowka pod kukurydzę po wiosennej orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

2,4 apollo  spokojnie pociągniesz na 3 biegu  przy uprawie do 10cm ,sam takim bonetem pracowałem przez kilka lat zanim rusek zawitał 

wąskie redlice nie stawiają dużych oporów ,a waga znośna dla 40tki

 

2 godziny temu, Rob355 napisał:

Aby dobrze uprawić to 2.4 nie wiem czy pociagniesz. Musisz jeździć na 3im biegu. Z 2.5m bomet c360 nie daje rady. 

coś z 60 nie halo skoro steka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

2.1m z przednim wałkiem to na 60 czy 40 tke jest max. 2.4 z przednim wałkiem to nie jest robota. 3 musisz jechać żeby to ładnie było. Po zimowym to jeszcze ale wjedz 2.4 w świeża orke tym ciagnikiem to 2 i jeszcze chmura dymu. Osobiście mam 2.1 m bez przedniego walka ale mam gury i gliny więc 3 podchodzi i ma co robić . W twoim przypadku nie słuchaj głupot bo 2.4 to możesz sobie przejechać tak żeby graczki było widać na 3cm ale nie żeby uprawiać dobrze. Jak chcesz to ci podeślę na priv film jak lata moja z 2. 1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Kup sobie bometa 2.5m na wuja ci lepszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Zrobisz jak zechcesz ale 2.1 m i przedni wałek to pod 60 jest idealny agregat żaden inny 2.4 czy  2.5 m bo to nie jest do tego ciągnika!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

Sąsiad ma 2,4 m Dziekana z podwójnym wałkiem pod C360. Jakoś to robi, ale brakuje prędkości dla lepszego efektu. No i musi mieć w miarę dobre warunki na polu, w mokre nie wjedzie. Podpiąłem do MF-a 675- większa prędkość, pole lepiej wygląda, i wtedy dopiero wałki pracują jak trzeba. I mimo wszystko, 2,4 dosyć buja, bo ciężkie wałki są na końcu i robi się duża dźwignia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem dziekan apollo 2.1m z wałem podwójnym. Do c-4011 bez przedniego dociążenia max dziekan apollo na kołach podporowych 2.1m z wałem podwójnym. Uciągnie szerszy, ale będzie podnosić przód ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arek84
      Jak w temacie, poszukuję agregatu unia kombi 3,7 m rozkładany hydrauliczne  rozważę  każdą propozycje najlepiej nie malowany w oryginale i w obrębie tarnowa, krakowa,  katowic i kielc.
    • Przez Pawel0418
      Witam,potrzebuje pomocy stoję przed zakupem agregatu uprawowo siewnego do zetora 7745  73km.
      Znalazłem taki o to zestaw,ale nie wiem czy zetor da rade bo gdzie nie gdziee mam gline.https://www.olx.pl/oferta/agregat-aktywny-uprawowo-siewny-lely-nie-amazone-maschio-rabe-CID757-IDmXW4I.html#d20a5ed7cb  proszę o jakieś informację,a może coś innego.
       
       
       
       
       
    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj