Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

miszka16    86

A moje poniedziałkowe siewy właśnie przepadły.Przed chwilą przeszła ulewa aż się ciemno zrobiło.chyba się do piętnastego nie wyrobię w tym roku.Co to za jakaś zgniła pogoda?Żeby w maju co dziennie burze szalały.Dziwne.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

jak to powiadają ,lepsza klęska nie urodzaju jak urodzaju ;) ,ale z całego serca życzę każdemu aby dobrze zarobił na swej pracy ,bo lekko nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

Wczoraj właśnie obsiałem wszystkie 7ha, tylko teraz czekam na deszcz bo sucho strasznie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

zasiałem 7-go we wtorek i tu miłe zaskoczenie, dziś patrzę a tu około 10% już sobie wyskoczyło na wierzch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Siana w sobotę o 11 :D a wczoraj deszcz... Teraz tylko aby dziki nie narozrabiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

U mnie siana 29 kwiecień i ma już 3- 4 listki, w nocy poszedł ładny deszcz będzie teraz śmigała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Po tych wszystkich ulewach moe w sobotę zasieje.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A ja zasiałem 27 kwietnia i jeszcze miescmi nie powschodziła.. Jest szansa że jeszcze wzejdzie czy będę musiał przesiewać??? Na polu zrobiło się trochę mokro przez te ulewy, więc nie wiem czy powschodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mam do Was pytanie, koledze nie powschodziła kukurydza na "glinianych górkach", siana około 20 kwietnia, czy jest jeszcze jakakolwiek możliwość zestymulowania jej do wschodów? przyczyną jest złe doprawienie gleby - bryły, nie widziałem jeszcze pola i nie wiem czy nasiona w ogóle skiełkowały i zaschły czy też nie ruszyły, zastanawiam się nad przeciągnięciem jakiegoś ciężkiego zestawu wałów na przykład campbell + crosskill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

A przpadkiem nie zasklepiło od deszczu zaraz po siewie?? Na glinkach pasuje żeby z 4 dni było bez ulewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pierwszy deszcz spadł ponad tydzień po siewie i to raczej spokojny acz obfity, liczyłem na wschody po tych opadach, ale roślin nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

A kiedy siałeś

 

siana około 20 kwietnia,

 

tam gdzie powschodziła jest już 5 liść, zaraz pojadę to zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

fotkę czego? trochę pogrzebałem w tej glinie i wcale nie wygląda to źle - wszystkie nasiona puściły kły, także zaraz będzie wychodziła, problem będzie jedynie z herbicydem, jest już 5 liści a miejscami nie ma wschodów, więc już sam nie wiem co on ma z tym zrobić, poczekać i uderzyć innovate czy już go zaaplikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

2 czerwiec a u mnie kukurydza na kiszonkę nie zasiana i raczej już w tym roku nie będzie siana mimo, że nasiona są już dawno kupione i zaprawione. Deszcz dalej pada i jest mokro, kałuż może nie ma, ale ciągnik i tak usiądzie po kilku metrach. Niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mlodyhef a czego ty się boisz?? Ja też mam nie zasianą ququ i jak tylko będzie możliwość wjechania to sieję i koniec ... Powiem Ci szczerze u nas posiali wczesniej niektórzy to już drugą przesiewkę robią ... A u nie których żółta się zrobiła i tak stoi od dobrych 2 tygodni nie mówię o wodzie która spowodowała jej częściowe wygnicie ... na dołkach co niektórzy nic nie mają już ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w zeszłym sezonie znajomy siał na początku czerwca i jeszcze kukurydzę na ziarno zebrał, te kiszonki zbierane w sierpniu i na początku września podobno słabo się przechowują, więc nie ma co się spieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ja też bym jeszcze zasiał ale niema szans na wejście w pole tak mokro że woda stoi w dołkach.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

mlodyhef a czego ty się boisz?? Ja też mam nie zasianą ququ i jak tylko będzie możliwość wjechania to sieję i koniec ... Powiem Ci szczerze u nas posiali wczesniej niektórzy to już drugą przesiewkę robią ... A u nie których żółta się zrobiła i tak stoi od dobrych 2 tygodni nie mówię o wodzie która spowodowała jej częściowe wygnicie ... na dołkach co niektórzy nic nie mają już ...

 

 

Ja ogólnie zasiałbym nawet i 15 czerwca tylko, że tego nie zrobię, bo jest i będzie mokro, a na dodatek nic nie wskazuje na to, że w najbliższym okresie ma przestać padać. A boję się tego, że coś, co zasieję zamiast ququ nie da takich przyrostów mojemu bydłu, jakich oczekuję. :)

 

Kurczę, jeśli jednak uda mi się zasiać ququ to pochwalę się na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Gdzieś w galerii była fotka kukurydzy, tylko mi wyleciała nazwa, o Fao 130, siana po jeczmieniu ozimym. Także awaryjnie byś mógł zaopatrzyć się w takie nasiona, bo dla byków kukurydza potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj