Skocz do zawartości
Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kukurydza po oziminach?

andrzej2110    529

ja mam prawie 2 ha w 5 kawałkach :lol:. Właściwie to można powiedzieć że 3 bo 2 pola przedziela droga na której tylko podnosiłem siewnik i jechałem dalej.

Wiadomość z agroFakt.pl

1rajdzik    14

hehe miało być 1 ha na ziarno a skońćzyło się na 0,20 ha a na zielonke 0,30 ha. Po prostu śmiech a cóż bydła się duzo nie trzyma. Typowe zajęcie hobbystyczne :lol:

A z siewnika jestem zadowolony, na moje warunki to będzie i będzie.

Lesin    1

ja zasiałem w zeszły piątek. Jest tego nie wiele- 1,5 ha na ziarno i 30 arów na zielonke- na bierzące zużycie

sirmnemonic    1

12 ha, wszystko na zielonkę, 5 kawałków, ale na szczęście blisko domu. Mało ziemi bo powinno się zasiać przzynajmniej 20 ha.

Bamboocha    7

2 ha w jednym kawałku Może piszcie jaką kukurydze te z siejecie (nazwa) na jakich glebach...???moja w tym roku to COXXTO

Lesin    1

ja mam nasiona z firmy limagrain- LG a jakie tam są odmiany to nie mam pojęcia, bo na tym kawałku co mam na zielone to jest jakies 15 odmian!Tak dużo bomój wujek pracuje w tej firmie i prowadzi jakieś doświadczenia i wyszło tak a nie inaczej.A może znacie Adama Majewskiego??to własnie moj wujek

Pavel    10
Ja 8 ha w 2 kawałkach 1 ha i 7 ha ( na tym polu narazie rośnie żytko )

o i to jest sposób na maksymalne wykorzystanie swoich ha przy produkcji krów-czesto go spotykam w mojej oklicy:)

ja spadłem z 8 w tamtym roku do w tym (jeden kawałek) na ziarno między innymi dlatego ze mam zapasu dużo jakies 100ton kukurydzy i 25 zboża a niestety dla swinek kukurydza może stanowic tylko 1/3

pioter    44

a ja dzisiaj skonczyłem siać 7,8ha w jednym kawałku.sialem odmiany Buran i Viarus.mogłoby popadać bo na glinie kiepsko widzę wschody :lol:

MichalR    33

17 ha w czterech kawałkach. Wszystko na ziarno. Nasiona CWS - jak dotąd chyba najlepiej się u mnie sprawdziły odmiany calas i fiord w tym roku jeszcze próbuję dwóch nowych odmian salgedo i jaszcze jednej, któej nazwy nie pamiętam...

kubi    0

W tym roku 15ha wszystko na kiszonkę jutro z samego rana zaczynam akcje sianie kukurydzy 2007.Na dolnymśląsku przynajmniej u mnie sucho to się nie śpieszę.Zresztą w tamtym roku posiałem pod koniec kwietnia to póżniej była złamana na pół.Gościu z wioski posiał w czerwcu i żebyście widzieli jaka u niego zdrowa była ta kukurudza.

Ps:aha kukurydza się połamała bo była zaatakowana przez omastnicę(onastnicę).Pryskaliście już kiedyś kukurydzę od tego?Bo podobno pryska się w czasie kwitnienia a wtedy kukurydza już duża.Pozostaje albo helikopter nająć albo wyciąć ścieżki na ciągnik przerobić opryskiwacz żeby wżej podnosił(chociaż nie widzi mi się ganiać z sierpem na 15ha :lol:

atomik    145

ja w sobote jade 3 ha na kisoznke i sorga dosieje 1 ha potem

stasio1    2

Ja sieje 18ha wszystko z przeznaczeniem na kiszonke dla krówek w 5 kawałkach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez benek79
      witam. mam zamiar na wiosne zasiac pierwszy raz kukurydze na ziarno. nigdy wczesniej nie interesowałem sie ta uprawa i chciałbym sie dowiedziec co ile i czego musze zastosowac zeby wszystko było oki.kukurydza bedzie zasiana na 3 klasie gleby{2ha} pozdrawiam.
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez kotwczapce
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak się młóci w zimie.Co się dzieje z ewentualnym szronem/śniegiem, czy dostaje się do ziarna , czy wialnia to wywieje. Na pewno na forum są praktycy, zostało mi do ścięcia jeszcze i nie wiem czy da radę, bo na razie tam nie wiedzie, może w mróz. Gdy temperatura była koło zera, to sita się strasznie zakleiły zaraz.
    • Przez mx_racer
      Witam. Nie udało się mi skosić wszystkiej kukurydza na kiszonkę z powodu pogody więc reszte będę kosił na ziarno i kisił w big bagach. Mam pytanie. Ile czasu może lezeć takie ziarno kukurydzy prosto z pola żeby nie spleśniało? Czy może one lezeć pod chmurka czy musi być pod dachem? Czy jeśli popada na nie deszcz to coś się stanie? Pytam dlatego bo kosił będę jednago dnia,  a kisił pewnie pare dni potem. Widziałem jak u znajomego rolnika kosili i ziarno lezało na podwóru, a deszcz na nie padał tylko że on je sprzedał, a ja zamierzam zakisić. 
    • Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac