Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Emil39    60

Dziś zasiane 7 ha trocha pogoda słaba Ale ziemia ostro te 8 stopni trzyma tylko rzepaki zrobiły się kiepskie mrozy swoje zrobiły i susza oby tak z QQ nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
Dnia 15.04.2020 o 20:20, nikolas29 napisał:

Nie.  Malinowski 

Skąd jest ten malinowski co ci sieje i jaki ma siewnik i czym sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
Dnia 16.04.2020 o 21:29, Gringo1 napisał:

Skąd jest ten malinowski co ci sieje i jaki ma siewnik i czym sieje

Z redocin. Sieje Deutz em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

tak mnie czy innych hejtowaliście o wczesny siew kukurydzy a o to kolejny przykład że roślina nie boi się przymrozków i nawet w suche zimne wiosny trzeba ją siać bardzo wcześnie a dlaczego...
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Pewnie w przyszłym tygodniu jeśli tylko poprawi się wreszcie ta pogoda. W poprzednich latach w okolicy zaczynali tak od 5 kwietnia ja około 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Co to rejon kraju że tak wcześnie? W zeszłym roku siewy z końca kwietnia na mazowszu to długo się męczyła z zimna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5592

Wątpię, że gleba zdąży się nagrzać chociaż do tych 8 stopni... Tym bardziej, że w tym tygodniu nadal prognozowane są przymrozki


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

No nie w tym tygodniu na pewno już, zobaczymy jaka pogoda bedzie w 2 pol kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Teraz ma być od piątku pare dni ciepła więc  po połowie przyszłego tygodnia wjadę napewno, może nie za koleją jak leci ale z 10 ha trzeba zasiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Wschodnie mazowsze, rok temu wielu ludzi zraziło się wczesnym siewem, patrząc na to co dzieje się w pogodzie nie wcześniej niż po niedzieli 25.04 ruszą. Tym bardziej że na koniec przyszłego tygodnia spadki temparatur do 7-8 stopni w dzień zapowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

ja to wiem tylko że w przeciągu tygodnia napewno nie zasieje a co bedzie pozniej to nikt nie wie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

od poniedziałku cieplej powyżej 10-12 stopni to pewnie zaczną siać, normalnie 10 kwietnia już startowały siewy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

U mnie normalne siewy zaczynały się koniec kwietnia, tylko w tamtym roku było wcześniej siane, nie ma co się śpieszyć bo później miesiąc wychodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

u mnie w okolicy zach polski FMI  jeden zaczął siew , ja czekam do maja , mam  jeszcze 400 ton obornika do rozrzucenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj