News
18mateo18

Wymiana uszczelniaczy w przednim moście

Polecane posty

18mateo18    0

Witam

Czy rozbierał ktoś przedni napęd i wymieniał uszczelniacze lub ma ktoś jakiś schemat napędu mam most stożkowy olej cieknie mi z tych amortyzatorów i muszę to koniecznie zrobić

czy uszczelniał ktoś przedni napęd pisać

Wiadomość z agroFakt.pl

kukum    8

Dobra a takie pytanie jak wywierce ta dziure to nie bedzie sie syf sypał do zwolnicy ?

mani51    151

Nie będzie się nic sypać do środka chyba że zrobisz go na wylot bo coś mi się wydaje, że nie bardzo zdajesz sobie sprawę gdzie on ma być :P

kukum    8

racja a teraz takie pytanie jak ta tuleje ściągnąć trzeba otworzyć u góry ten dekielek ? bo chce uszczelniacz na ośce wymienić i nie wiem jak za bardzo a zwolnice już zrzuciłem i tak podejrzewam ze trochę oleju z mostu przesączyło sie do zwolnicy i przez to mi tak lało z góry dzięki a a może ktoś zrobić zdjęcie gdzie to ma być ten otwór bo za bardzo nie wiem a wole być pewny zanim coś zrobię głupiego i drogiego

seweryn20    798

Tu masz przekrój przedniego most

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72019-zwolnica-przednia-mtz-82/?hl=%2Bzwolnica&do=findComment&comment=1382918

Post nr. 63 zdjęcie otworu w tulei zwrotnicy

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/40410-jak-i-czym-jest-smarowania-zwrotnica-w-mtz-82/page-4

A tu rysunek

http://www.pronar.pl/zmiany/1997/zk_1997.pdf

Żeby wymienić uszczelniacz na poziomej i pionowej półosi musisz odkręcić pokrywkę, odkręcić 6 śrub trzymających tuleję zwrotnicy, jeden robaczek blokujący łożyska półosi poziomej.  Rozbieranie czysto intuicyjne nie trzeba instrukcji.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

mani51    151

Ja bym nie ruszał żadnych uszczelniaczy. W niemal 100% za wycieki oleju ze zwrotnicy odpowiada brak tego otworu. Zrobić go, uzupełnić oleje w przekładniach i obserwować ich poziom. 

Oczywiście od razu wykonać otwory pod kalamitki albo przynajmniej porządnie nasmarować tuleje w górnej części.

seweryn20    798

Chce wymienić uszczelniacze w przekładni kątowej bo podejrzewa że przepuszcza do zwolnicy. pewnie ubyło w niej oleju.

lepiej zrobić to od razu niż za miesiąc obudzić się z wyrąbanymi zębatkami na wałkach. To nie wiele roboty.

kukum    8

Panowie teraz tak ,siedziałem i głowiłem się nad tymi dziurami i stwierdziłem ze ich nie będę robił bo było dobrze do teraz przez 12 lat nic nie lało ale wpadłem na pomysł z zaworkami ciśnieniowymi które by to ciśnienie nadmierne odprowadzały. bo wtedy nie musiał bym smarować tych tulei bo by to olej robił i teraz głowie się jakie zaworki zamontować aby :

1.smarowało te zwrotnice

2. Jakie maks cienienie wytrzymują oringi , uszczelniacze a dziury na  zaworki takie myślałem wywierci gdzieś wyżej jak korek oleju

I pytanie takie czy ma sens wgl takie coś robić i czy jak bym zamontował te zaworki ciśnieniowe to podczas ich otwierania może się lać olej chociaż że są  wyżej jak stan oleju?

seweryn20    798

Nie przekombinujesz. W całej zwolnicy w czasie jazdy poniewiera się olej i gdzie byś dziury nie zrobił to będzie nią waliło olejem. Tylko to jedno miejsce za łożyskiem jest spokojne i tylko tamtędy wydostanie się ono na zewnątrz bez oleju. Nie ma wiele roboty. Przy okazji wywalisz otwory na kalamitki bo inaczej łapie zwolnicę z czasem. ja mam je zrobione na samej górze obudowy na zgrubieniu. Smaruje dosłownie dwa razy w roku i nie ma grama oleju na obudowie.

hemi    17

A u mnie i tak się lało mimo obecności "tego" otworu i nowych tulei, co ciekawe na starych z luzami nie lało się. Definitywnie rozwiązałem to, montując odpowietrzenie w postaci 1m wężyka silikonowego. Wężyk zawinięty w dół, żeby syfu nie łapał i tyle.

post-6498-0-17147000-1424030788_thumb.jpg

seweryn20    798

U mnie pomogło na sto procent. Tylko kalamitki robiłem bo łapało zwolnice. 

kukum    8

Na razie stwierdziłem ze zamontuje po staremu bo traktor to tylko mi do ciężkich robót polowych potrzebny a tak to 60 tka daje rade z reszta.  Wymienię uszczelniacze i do kiedy wytrzymają to wytrzymają ale jak puszcza to zamontuje te wyżej wspomniane zaworki ciśnieniowe może się ten patent sprawdzi kto wie   i na bank jak to zrobię napisze mniej więcej na forum jak to działa i wgl na razie robię według oryginału dzięki panowie za pomoc w tej sprawie

kukum    8

ta tuleje to trzeba wybić z legowiska czy ona ma sama spaść ? pukam młotkiem to do okola sie kreci tak z 2 cm w jedna i druga stronę  bo cholera rozebrałem tam kopułkę i patrze sucho tylko smar chwała panu ze ojciec przewidział co może się stać i nawalił smaru bo tak to zęby by poleciały a o tego robaczka to ci chodzi o ta mała srubke zaraz pod zebatka ? bo prubuje ja wykrecic ale co z tego jak korpus ja trzuma i nie da rady jej wykrecic

Edytowano przez kukum

seweryn20    798

Po odkręceniu sześciu śrub ma spaść na dół. Nie koniecznie po dobroci.

damianraki3    7

Zapytam przy okazji kolegów może ktoś ma stare albo zna wymiary koła talerzowego zwolnicy tego głębokiego i ataku? Dobrym olejem jest venol gl 5 tylko temperatur nie pamiętam dokładnie albo dla szukających szybkiego ratunku półpłynny smar epx 00 do przekładni.

seweryn20    798

Wymiary kola zwolnicy przedniego napędu jutro mogę ci podać bo mam to na górze. Jednego i drugiego.

seweryn20    798

Koło  duże przedniej zwolnicy średnica mierzona po największym obwodzie 290 mm, ilość zębów 58.

Małe koło stożkowe średnica mierzona po największym obwodzie około 75 mm. Ciężko je zmierzyć w zwolnicy, ilość zębów 12.

Edytowano przez seweryn20

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez BAD80
      Witam,
      posiadam mtz-82 z 96r. jestem jego drugim włascicielem. W ciągniku po dokonaniu zakupu zauwazyłem, że brakuje na spodzie ciągnika pokrywy tu pod tarczą sprzegłową.
      Dopiero podczas pracy uświadomiłem sobie z jakiego powodu - ciągnik jak się rozgrzeje to przez ten otwór wycieka olej. Jak chwilę postoi to pod spodem tworzyła się mała kałuża z oleju bo kapało. Widocznie nie ma tej pokrywy bo inaczej olej by się gromadził i by zaolejał tarcze sprzegłową ( tak myslę sam) Ostatnio musiałem zrobić przegląd, więc postanowiłem dorobić tą pokrywę tymczasowo, tak by nie nakapało na stacji;) Po powrocie i krótkiej pracy w polu zauważyłem, że olej zaczyna wyłazić naokoło szczeliny tu gdzie jest złączony przód ciągnika z tyłem ( tak myśle, że pewnie obracające się sprzegło tak rozbryzgało aż szczelinami olej wyszedł?), postanowiłem wykrecić tą pokrywe pod sprżegłem i wtedy wylało się sporo oleju i dosłownie ciurem się leje teraz jak jest rozgrzany i zwłaszcza wtedy gdy jest załączony WOM, natomiast na tej pokrywce zostało sporo syfu - tylko po jednym dniu. Moje pytanie jest takie skąd on się tam bierze i co mogło puścić? najpewniej przedostaje się ze skrzyni biegów bo tam stwierdzam ubytek oleju. Od spodu widzę, że olej gdzieś z góry wycieka i chyba bez rozpoławiania ciągnika nie da się stwierdzić gdzie jest defekt. Czy ktoś się już spotkał z czymś takim? Może ktoś posiada jakieś rysunki/katalog części gdzie jest narysowane co tam po kolei jest? W załączeniu kilka fotek... Z gory dziękuję za pomoc, mam ten ciągnik od niedawna, więc dopiero się go "ucze"

• Przez Mateusz95
      Witam. jestem zainteresowany kupnem belarusa. i czytałem ze jedne maja taka skrzynie a drugie taka. czym sie rózni skrzynia zsynchronizowana od niezsynchronizowanej. i która jest lepsza?
    • Przez ceston
      Czy jest możliwość kupienia samej gwiazdy na 8 szpilek do mtz 820 na przednie kola?
    • Przez MazurTOP
      Witam!!!

Mam problem w MTZ 82 wyskakuje mi co jakis czas po trasie 9wiątka co jest???. skrzynia cicho pracuje
    • Przez johenek
      Witam
      Przepraszam jeśli temat się powtaża ale zalerzy mi na szybkiej odpowiedzi, a nie mogę nigdzie znaleźć podobnego tematu

Mianowicie mam problem z odpalaniem mojego Belarusa, gdyż czasami odpala normalnie z kluczyka, a czasami słychać tylko takie tyknięcie przekaźnika po przekręceniu kluczyka i trzeba odpalać na zwarcie.
      Nie wiem co może być popsute ponieważ nie znam się dobrze na elektryce.
      Może ktoś się już z takim problemem spotkał i wie co trzeba wymienić

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.