witek

Rzepak

Polecane posty

grego    385

u nas całą noc padał deszcz lekki bo lekki ale zawsze coś bo juz było nieciekawie. Ja juz mam zaorane za parę dni siew w odleżaną glebe mam nadzieje że wilgoć nie ucieknie szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

rzepak zasiany, odmiana Adriana, 2,5 kg/ha, na jutro został jeszcze oprysk


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Rzepak zasiany 27.5ha w jeden dzień termin też nie jest zły w sumie miało być siane 20 ale pogoda nie pozwoliła w tym roku mam zasiane 15.5ha bezorkowo i następujące odmiany na 11ha mam odmiany półkarłowe, PX104, D07, D03 i 4,5 Es Danube, a 12 ha uprawą orkową zasiane odmianą Elektra F1 ciekawa odmiana nasiona 1,5mln nasion ważyły 13.5kg co daje około 4.5kg/ha. Jutro pobudka skoro świt i jedziemy z opryskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rzepak zasiany, odmiana Adriana, 2,5 kg/ha, na jutro został jeszcze oprysk

to ile jednostka miała wagi moja miała 12 kg a posialem 3kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

U mnie 1,5 mln nasion ważyło 7,4kg, Mi wyszło 2,6 kg na ha, odmiany nie pamiętam. Mam nadzieję że będzie git.

Mam pytanie ponieważ jutro zapowiadają przelotne opady a muszę opryskać (do 3 dni po siewie) ile nie może padać po oprysku i czy ziemia może być mokra w trakcie oprysku (po opadach)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli to środek typowy doglebowy to tuz po deszczu czy nawet w czasie opadów nie powinno zmniejszyć skuteczności. W trakcie o ile to deszcz przelotny a nie ulewa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Rzepak zasiany ADRIANA 3.3kg na ha i tak zmniejszyłem wysiew bo na 2ha jednostka ważyła 8.2kg. i Marathon 3.1hg na ha jednostka ważyła na 3ha 9,5kg mtn 6g. dzisiaj oprysk poszedł metazanex 1,5l+0.18command

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jednostka Adriany 2 mln nasion 12,3 kg


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Widze że dużo osób sieję adrianne :) Jak wam plonowały? Ja mam też posianą około 3,4kg/ha Jednostka 2mln nasion - 12,4kg na 3 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ja sieje californium 2 rok i masa mtz sie zmieniła na wyższą. po tym sezonie zmienie może na mieszanca. ale co roku wysiewam 3-3,2 kg na 1 ha i przy zrównoważonym nawożeniu wyciągnełem te 3 t hai wyżej ale jak na starą liniówke to dobry wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

witam,jak myslicie czy rzepak co ma 4 liscie,pozno siany ma jakies szanse przezimowac czy jest po prostu za maly???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

trochę mały ale może przynajmniej do tych 6 liści dobije bo pogoda jest dobra i nie wiadomo kiedy wegetacja ustanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

witam,jak myslicie czy rzepak co ma 4 liscie,pozno siany ma jakies szanse przezimowac czy jest po prostu za maly???????

Czemu nie, już nie raz bywało tak że ten mały rzepak lepiej przetrwał zimę niż te duże ale z wyniesionym pąkiem wierzchołkowym.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,jestem pszczelarzem i mam do Was pytanie . Czy zauważacie różnice w plonie rzepaku w zależności z napszczeleniem plantacji . Wiem , że trudno o objektywną ocenę bo każdy rok to inne warunki pogodowe ale wszelkie spostrzeżenia mile widziane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Z tego co wiem to rzepak musi nektarować, aby pojawiły się pszczoły.W ubiegłym sezonie pszczoły pojawiły się pod koniec kwitnienia.W moim regionie nikt nie oferuje się aby wstawić ule.Jest mało pszczelarzy i pasieki małe.Sieje hybrydy i nie zauważyłem aby plony rosły ponieważ jest bardzo mało pszczół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pszczoły przed rzepakiem zbierają z mniszka i z sadów . Z naszego pszczelarskiego punktu widzenia na rzepak warto wstawić ule po oprysku na słodyczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na słodyszka trzeba pryskać w fazie pakowania, wtedy pszczoła nie ma co robić w rzepaku. Gdy rzepak wytworzy pierwsze kwiaty to już opryski na słodyszka jest bezcelowe bo będzie zainteresowany wyłącznie kwiatami, podobnie pszczoły.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na opryskach , ale rzepak jest często opryskiwany w drugim lub w trzecim dniu kwitnienia i na pewno nie jest to obojętne dla pszczół . Dlatego z troski o moje pszczółki wolę na rzepak jeździć gdy już " dobrze " kwitnie . Jakie zabiegi z użyciem ŚOR wykonuje się w trakcie kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale w czasie kwitnienia słodyszek i inne tego rodzaju gady są pożyteczne dla rzepaku, więc po co je zwalczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj