witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chroń rzepak!

BizonFan321    374

Chciałbym wykonać oprysk na rzepak 15 mocznika + 4 kg Kristalonu Zielonego . Jest to faza gdy pąk jest juz ładnie na wierzchu ale nadal pozostaje zielony . Nie zaszkodzi ta mieszanka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

W skupie :). Potrącenia są za zbyt dużą wilgotność, zanieczyszczenia. Najbardziej potrąca cene chyba przytulia, jak będziesz jej miał dużo to możliwe, że nic nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

a ile średni mają zanieczyszczeń rzepaki

Edytowano przez ZETTI77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Różnie. W ubiegłym roku miałem poniżej 2% więc potrącen nie było wcale ale znam takich co miewali i po 10% średnio jest 3-6%

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

czy kontraktujecie rzepak czy poprostu odwozicie po cenie dnia, zastanawiam się co zrobić bo będę miał ze 50ton i u nas różnie ludzie mówią. Fakt tylko jest taki że rzepaków jest sporo i boję się czy nie będzie problemów ze skupem. Z tego co słyszałem to u mnie proponują bodaj 1700 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy kontraktujecie rzepak czy poprostu odwozicie po cenie dnia, zastanawiam się co zrobić bo będę miał ze 50ton i u nas różnie ludzie mówią. Fakt tylko jest taki że rzepaków jest sporo i boję się czy nie będzie problemów ze skupem. Z tego co słyszałem to u mnie proponują bodaj 1700 netto

a kto w opolskim kontraktuje z ceną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

witam

 

Czy ktoś może napisać w jaki sposób odbywa się szacowanie szkód w rzepaku po gradobiciu ? Od 14-tej miałem trzykrotne kilkunastominutowe opady. Po pierwszej lustracji tragedii nie ma ale warto by był się potargować z ubezpieczycielem kiedy się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

zauważyłem, miejscami trafia się w rzepaku jakiś odrost który ma inny kształt łuszczyn taki krótki i gruby ale wyrsta z odgałęziemnia bocznego rzepaku czy coś takiego jest możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

u mnie tez sie takie trafiaja, nawet całe rosliny, ale jest tego na tyle małó ze nie ma co sie nimi przejmowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Koledzy,

w poprzednią sobotę miałem gradobicie na jednym kawałku rzepaku (0,6ha VI kl.). Na moje oko na 40% łuszczyn są ślady w postaci białych przebarwień (prawdopodobnie w miejscach celnych "trafień"). Po otwiarciu łuszczyny na jakieś 25-30 nasionek trafiają się 1-3 które są wyraźnie ciemniejsze od pozostałych - wygląda na to że juz zamierają. Czy warto taką szkodę zgłaszać do ubezpieczyciela, czy dać sobie spokój? Może ktoś ma doświadczenia w temacie?

 

Poniżej link do zdjęcia- z góry przepraszam za jakość - robione tabletem.

 

EDIT: https://docs.google.com/file/d/0B3mTx5hUeNlDVjFxb1VibkZSVTA/edit?pli=1

Edytowano przez Marq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

też mam białe plamy po gradzie, do łuszczyn jeszcze nie zaglądałem, jeśli masz polisę to zgłaszaj szkodę, gdyż nawet jeśli nie uznają szkody to nie generuje to dla Ciebie żadnych kosztów, ja jeszcze dokładniej zlustruje plantację i zgłaszam szkodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Zgłaszaj. Płacisz to niech przyjadą i wycenią, u mnie w zeszłym roku miałem taki sam problem po pierwszym gradzie wycenili szkode na 4%, a za pare dni znowu po gradzie też wycenili na 4% razem był już 8% a mój pakiet obowiązywał od 10% zeby wypłacili. Szkody się sumują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Kiedy ruszyć ze sklejaniem? Zazwyczaj robiłem to ok 4 tyg przed zbiorem ale po amistarze xtra rzepak jest bardzo intensywnie zielony i nie wiem czy za 4 tyg będzie się nadawał do koszenia. Rzepak jest dość równy, nie będzie desykowany, a gdyby mnie zaskoczył to tydzień przed omłotem potraktuje go reglone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam . Co wybrać na sklejanie Nu Film (405 zł -5l) czy Spodnam (265 zł -5l)??


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie jak myślicie desykować rzepak??? Mam 9ha rzepaku Californium rzepak jest równy, w miarę czysty i nie wysoki został skrócony regulatorem CCC tam gdzie koła tylko po ścieżkach to tam rośliny były nie równe. Opłaci się przy tej cenie sklejać i desykować rzepak. Bo jak narazie to tylko 1ha myślę desykować bo tam jest trochę gorszy ale 8ha wygląda wporządku co o tym myślicie??? Zresztą u mnie w galerii mam taki właśnie rzepak to możecie zobaczyć.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a chodzi Ci o cenę zabiegu desykacji i sklejacza czy o cenę rzepaku? Nikt nie jest wstanie Tobuie powiedzieć czy robić ten zabieg czy nie. Najlepiej znasz swoją plantację i musisz podjąć decyzję. Ja np część będę chciał zrobić bo kwitnął coś za długo i trafiają się sporadycznie chwasty ale to już chyba bez sklejacza bo dwa razy nie będę jeździł. A jak tam u Was ceny? U mnie Chemirol daje na dziś cenę kontraktacyjną 1660 zł netto, trzy dni temu była 1710!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja wczoraj miałem propozycję z Agroloku 1700 netto. Też nie wiem co robić. pisać umowę czy trzymać do listopada? bo w żniwa na pewno cena poleci na łeb szyję....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a po co kontraktować a kto wie czy grat jutro nie wytnie i zamjast 4 ton bedzie 400kg a nic dziwnego nie bedzie jak bedzie po 1950 w zniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Powiedzcie mi co zrobić z rzepakiem który będzie miał dużo zanieczyszczeń? mam jeden kawałek gdzie słabo zadziałał oprysk i jest troche rumianku i innego badziewia ;[ da rade trochę to jakos przeczyscic? lub skupują gdzies taki rzepak?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli będzie dużo zanieczyszczeń to warto poszukać czyszczalni (30-50zł/t), gdyż potrącenia przy wysokim poziomie zanieczyszczeń są dużo większe niż koszt czyszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

zalezy ile tego zanieczyszczenia. Jesli nie wiele to idzie takim przetakiem przesiac ale jesli jest spora ilosc to wtedy pasowaloby poszukac petkusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

No przetak to raczej odpada bo tego bedzie z 2h :( zobacze jak bede kosił co poleci do zbiornika, a na pektusie ładnie wyczyści?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj