Skocz do zawartości

16HDR008

Members
 • Zawartość

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

5 obserwujących

O 16HDR008

 • Ranga
  Użytkownik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  okolice Świdnicy
 1. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Czy kolejność mieszania Pictora i Proteusa ma znaczenie ?
 2. Pszenica ozima arkadia 22.04.2017

  Te białe plamki to grzyb czy jakieś inne dziadostwo ? Też jestem ponad dwa tygodnie po T1 Delaro i jest tego pełno.
 3. Pszenica Ozima i jara

      Zadzwoniłem z pytaniem do Syngenty. Po konsultacji z osobami od "płynów" oddzwoniono do mnie. Modus i CCC potrzebuje około 7 godzin na dobre wchłoniecie w roślinę ( temperatura na plus). Późniejsze przymrozki nie zaszkodzą.
 4. Pszenica Ozima i jara

  Czy jutro mogę zastosować CCC i Modus jeżeli w środę w nocy zapowiadają przymrozki rzędu -1, -2 stopnie  ? Później dzień około 10, noc +3.  
 5. Arkadia

  Co to za dziwne białe, drobne plamki oraz te paski jakby nadgryzienia po skrzypionce ?
 6. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Witam       Pytanie z innej beczki. Wczoraj do oprysku jesiennego na samosiewy sprzedano mi  Labrador 05 EC z informacją że można stosować od fazy dwóch liści. Jednak dzisiaj przeczytałem etykietę i jest jak byk że stosuje się go wiosną.    Substancja czynna jak w Tardze  która ma w etykiecie stosowanie jesienne. Czy ktoś stosował Leoparda jesienią? Czy bezpieczna będzie dawka 1,4 l/ha - w etykiecie  widzę maksymalnie 1,2 w innej 1,5 ? Rzepak faza 2-4 liście. Do oprysku chciałbym dodać coś na robaczki. Chyba nie będzie problemu ?  
 7. Pszenica Ozima i jara

      Ok, ale któryś jest ostatni ? Wystarczy tylko policzyć liście. W ubiegłym roku pojawił się temat w mojej grupie. Podyskutowaliśmy , później policzyliśmy i udało się ustalić. Teraz nie pamiętam. Jutro popytam, no chyba że ktoś kojarzy ?   Chłopaki/panowie  bardziej zaawansowani/doświadczeni pomożecie ?
 8. Pszenica Ozima i jara

  Witam   Który liść jest flagowym w pszenicy ozimej ? 5 czy jest jeszcze 6 ? 
 9. Pszenica Ozima i jara

  Witam       Ma ktoś może doświadczenie ze zwalczaniem owsa głuchego po przekwitnięciu pszenicy ? W jednej z firm z ŚOR słyszałem że rolnicy stosują Axial (wg etykiety do falgówki) i pszenicy nic nie szkodzi. A czy ktoś z Was może to praktykował ? Czy środek może wpłynąć na jakość ziarna ?
 10. Rzepak Visby

     A ja właśnie skończyłem opryski - Pictor i Proteus.Ogólnie jest słabiej niż w latach wcześniejszych, zawsze problem z odnalezieniem ścieżki ze względu na wielkość, ilość rozgałęzień co zwieszało gęstość łanu, a dzisiaj bez większych problemów. Brak opadów zrobił swoje.  Desykacji nie planuję więc teraz tylko patrzeć w niebo i modlić się aby gradu lub  innej cholery nie było. Twój rzeczywiście jeszcze chwila, czy tydzień ??? Pogoda pokaże.
 11. Pszenica ozima Arkadia

  dzieki panowie, wrzuciłem też zdjecia na forum i takie sama zdanie, zawsze lepiej niż owies głuchy i nauczka na przyszłość że jak sie gpspodarzy hobbistycznie ze starym sprzętem to trzeba jechać kompleksowo z podorywką bez uproszczeń
 12. Pszenica Ozima i jara

    więc nie ma co pryskać i specjalnie się teaz przejmować, no chyba że jakością zboża w żniwa
 13. Pszenica Ozima i jara

  Hej     Co to jest ? Orak na raz, przedplon pszenica ozima.
 14. Pszenica ozima Arkadia

  tylko orka bez podorywki, przedpolon pszenica ozima
 15. Pszenica ozima Arkadia

  biorę to pod uwagę ale może inni urzytkownicy się wypowiedzą, boje sie czy to nie jakiś perz, trawa, wcześniej brałem pod uwage owies głuchy
×