Polecane posty

sim200    3

Jak można sprawdzić ten potencjometr? Może ktoś ma telefon do jakiegoś fachowca z lubelskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Sam jestem z lubelskiego i ciężko tutaj o dobrego mechanika, u mnie teraz siadła pompa i wszystko sam robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Samemu można w jakiś prosty sposób to sprawdzić? Prawda o dobrego mechanika trudno jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Spróuj wziąć to na tj. na 0 i próbuj wtedy opuszczać, bo u mnie jak te czujniki nie działają bo tam powiny być takie czujniki draftu przy ramionach i one sterują podnośnikiem. I jak u siebie wezmę na np. 3 to wariuje podnośnik. Może akurat a jak nie to to niemam pojęcia co może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

U mnie po obu stronach podnosnika z tyłu są takie małe wtyczki nie podpięte do niczego, bo nie ma gdzie. Próbowałem już na różnych pozycjach z tym potencjometrem nr 2 i nic to nie zmienia. Jest z tyłu jeszcze koło ramiona prawego takie pokrętło ze skalą bez liczb, to jest chyba ustawienie siły podnośnika. Na tylnym błotniku tez są 2 przyciski od podnośnika i tylko jeden działa ten chyba w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3
Dnia 5.09.2017 o 20:31, kamilc017 napisał:

A może to wina czujnika bo ja znowu miałem taki przypadek że czujnik był za mało dokręcony i jak podniesło na max to mi cały czas pompa pracowała bo czujnik nie zczytywał położenia ramion. U Ciebie może to wyglądać tak że jest za głęboko wkręcony spróbuj go wykręcić i będziesz widział może to coś pomoże.

Problem wciąż nierozwiązany... Dałem ten czujnik troszkę na dół i w tej sytuacji podnosi ramiona do końca, ale nie chce opuścić na sam dół tylko stajeol około 40 cm od ziemi... 

 

  Orientuje się ktoś co może oznaczać taka sytuacja???

U mnie nie ma tego czujnika draftu, musi on być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ktoś wie na jakiej zasadzie reguluje się czujnik położenia ramion? 

Jest jakaś zasada czy trzeba to ustawiać empirycznie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Generalnie ma ,,rozłączać" pompę podczas podnoszenia żeby ta nie była pod obciążeniem przy max podniesionym podnośniku czyli ramiona max do góry i przekręcamy czujnikiem żeby nie było słychać (buczenia, wycia) czy jak zwał tak zwał pracy pompy pod obciążeniem i tyle a oczywiście pokrętło od wys. podnośnika też na max w górę przy tej operacji. Jeśli o to chodziło to tyle mi wiadomo o więcej kieruj się do bardziej wtajemniczonych

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
3 godziny temu, sznajdik napisał:

Generalnie ma ,,rozłączać" pompę podczas podnoszenia żeby ta nie była pod obciążeniem przy max podniesionym podnośniku czyli ramiona max do góry i przekręcamy czujnikiem żeby nie było słychać (buczenia, wycia) czy jak zwał tak zwał pracy pompy pod obciążeniem i tyle a oczywiście pokrętło od wys. podnośnika też na max w górę przy tej operacji. Jeśli o to chodziło to tyle mi wiadomo o więcej kieruj się do bardziej wtajemniczonych

Zrobiłem i wydaje mi się że jest ok bo jak podniesie to rozlacza pompe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
Dnia 16.08.2019 o 14:18, sznajdik napisał:

Generalnie ma ,,rozłączać" pompę podczas podnoszenia żeby ta nie była pod obciążeniem przy max podniesionym podnośniku czyli ramiona max do góry i przekręcamy czujnikiem żeby nie było słychać (buczenia, wycia) czy jak zwał tak zwał pracy pompy pod obciążeniem i tyle a oczywiście pokrętło od wys. podnośnika też na max w górę przy tej operacji. Jeśli o to chodziło to tyle mi wiadomo o więcej kieruj się do bardziej wtajemniczonych

Pojawił się kolejny problem.  Kiedy zapialem do mojego mf 6190 plug polzawieszany i starałem się to unieść to podnosnik tylko drgnął na chwilę i nie podniósł. Bez podpietej maszyny działał bez problemu. 

Kiedy ubioslem za pomocą przycisków na zewnątrz, wtedy uniósł maszynę na pełną wysokość. I wtedy nie działał przycisk wewnątrz ciągnika. W instrukcji obsługi wyczytałem jednak że jeśli podnosi się za pomocą przycisków na zewnątrz to wtedy przycisk w kabinie się blokuje dla bezpieczeństwa. 

 

Dodam jeszcze że próbowałem na różnej konfiguracji ustawień i Nic. 

Czy możliwe, że to przez błędne ustawienie czujnika położenia ramion?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

ale na pusto podnosi a czujnik wtedy też działa moim skromnym zdaniem czujniki draftu trzeba by sprawdzić albo pokrętło od ustawień siły uciągu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A na pusto dłowi Ci traktor jeśli by podnosić na przyciskach do końca? Przynajmniej u mnie wtedy czujnik położenia nie kontroluje... bo się zastanawiam czy zawór bezpieczeństwa nie puszcza

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
2 godziny temu, sznajdik napisał:

ale na pusto podnosi a czujnik wtedy też działa moim skromnym zdaniem czujniki draftu trzeba by sprawdzić albo pokrętło od ustawień siły uciągu

Czyli problem pojawia się jak dostanie obciążenie, a czujnik draftu nie działa przy podnoszeniu z blotnika jak rozumiem?

 

1 godzinę temu, lukbold napisał:

A na pusto dłowi Ci traktor jeśli by podnosić na przyciskach do końca? Przynajmniej u mnie wtedy czujnik położenia nie kontroluje... bo się zastanawiam czy zawór bezpieczeństwa nie puszcza

Tak, było słychać dławienie do momentu kiedy nie użyłem przycisku opuszczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
1 godzinę temu, plati napisał:

Czyli problem pojawia się jak dostanie obciążenie, a czujnik draftu nie działa przy podnoszeniu z blotnika jak rozumiem?

 

Tak, było słychać dławienie do momentu kiedy nie użyłem przycisku opuszczania

Aż tak to tego nie wiem bo nie miałem okazji grzebać żeby się na tym poznać tylko czysta logika tak mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
8 godzin temu, sznajdik napisał:

Aż tak to tego nie wiem bo nie miałem okazji grzebać żeby się na tym poznać tylko czysta logika tak mówi

Ustawiłem czujnik położenia ramion według instrukcji i teraz wszystko działa. 

Jedynie kiedy podnoszę przyciskami na błotniku to podnosi wyżej. To normalne?

 

Sprawa nr 2, plug jest polzawieszany na kole z tylu unoszony silownikiem. Jak już pisałem wcześniej gdy  podniosę na cięgnach plug i podnise silownik hydraulika ciągnika to podnosnik się jeszcze trochę podniesie. To też jest normalne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj