Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Spróuj wziąć to na tj. na 0 i próbuj wtedy opuszczać, bo u mnie jak te czujniki nie działają bo tam powiny być takie czujniki draftu przy ramionach i one sterują podnośnikiem. I jak u siebie wezmę na np. 3 to wariuje podnośnik. Może akurat a jak nie to to niemam pojęcia co może być.

Opublikowano

U mnie po obu stronach podnosnika z tyłu są takie małe wtyczki nie podpięte do niczego, bo nie ma gdzie. Próbowałem już na różnych pozycjach z tym potencjometrem nr 2 i nic to nie zmienia. Jest z tyłu jeszcze koło ramiona prawego takie pokrętło ze skalą bez liczb, to jest chyba ustawienie siły podnośnika. Na tylnym błotniku tez są 2 przyciski od podnośnika i tylko jeden działa ten chyba w dół.

Opublikowano
Dnia 5.09.2017 o 20:31, kamilc017 napisał:

A może to wina czujnika bo ja znowu miałem taki przypadek że czujnik był za mało dokręcony i jak podniesło na max to mi cały czas pompa pracowała bo czujnik nie zczytywał położenia ramion. U Ciebie może to wyglądać tak że jest za głęboko wkręcony spróbuj go wykręcić i będziesz widział może to coś pomoże.

Problem wciąż nierozwiązany... Dałem ten czujnik troszkę na dół i w tej sytuacji podnosi ramiona do końca, ale nie chce opuścić na sam dół tylko stajeol około 40 cm od ziemi... 

 

  Orientuje się ktoś co może oznaczać taka sytuacja???

U mnie nie ma tego czujnika draftu, musi on być?

Opublikowano

Generalnie ma ,,rozłączać" pompę podczas podnoszenia żeby ta nie była pod obciążeniem przy max podniesionym podnośniku czyli ramiona max do góry i przekręcamy czujnikiem żeby nie było słychać (buczenia, wycia) czy jak zwał tak zwał pracy pompy pod obciążeniem i tyle a oczywiście pokrętło od wys. podnośnika też na max w górę przy tej operacji. Jeśli o to chodziło to tyle mi wiadomo o więcej kieruj się do bardziej wtajemniczonych

  • Thanks 1
Opublikowano
3 godziny temu, sznajdik napisał:

Generalnie ma ,,rozłączać" pompę podczas podnoszenia żeby ta nie była pod obciążeniem przy max podniesionym podnośniku czyli ramiona max do góry i przekręcamy czujnikiem żeby nie było słychać (buczenia, wycia) czy jak zwał tak zwał pracy pompy pod obciążeniem i tyle a oczywiście pokrętło od wys. podnośnika też na max w górę przy tej operacji. Jeśli o to chodziło to tyle mi wiadomo o więcej kieruj się do bardziej wtajemniczonych

Zrobiłem i wydaje mi się że jest ok bo jak podniesie to rozlacza pompe

Opublikowano
Dnia 16.08.2019 o 14:18, sznajdik napisał:

Generalnie ma ,,rozłączać" pompę podczas podnoszenia żeby ta nie była pod obciążeniem przy max podniesionym podnośniku czyli ramiona max do góry i przekręcamy czujnikiem żeby nie było słychać (buczenia, wycia) czy jak zwał tak zwał pracy pompy pod obciążeniem i tyle a oczywiście pokrętło od wys. podnośnika też na max w górę przy tej operacji. Jeśli o to chodziło to tyle mi wiadomo o więcej kieruj się do bardziej wtajemniczonych

Pojawił się kolejny problem.  Kiedy zapialem do mojego mf 6190 plug polzawieszany i starałem się to unieść to podnosnik tylko drgnął na chwilę i nie podniósł. Bez podpietej maszyny działał bez problemu. 

Kiedy ubioslem za pomocą przycisków na zewnątrz, wtedy uniósł maszynę na pełną wysokość. I wtedy nie działał przycisk wewnątrz ciągnika. W instrukcji obsługi wyczytałem jednak że jeśli podnosi się za pomocą przycisków na zewnątrz to wtedy przycisk w kabinie się blokuje dla bezpieczeństwa. 

 

Dodam jeszcze że próbowałem na różnej konfiguracji ustawień i Nic. 

Czy możliwe, że to przez błędne ustawienie czujnika położenia ramion?

 

Opublikowano (edytowane)

A na pusto dłowi Ci traktor jeśli by podnosić na przyciskach do końca? Przynajmniej u mnie wtedy czujnik położenia nie kontroluje... bo się zastanawiam czy zawór bezpieczeństwa nie puszcza

Edytowane przez lukbold
Opublikowano
2 godziny temu, sznajdik napisał:

ale na pusto podnosi a czujnik wtedy też działa moim skromnym zdaniem czujniki draftu trzeba by sprawdzić albo pokrętło od ustawień siły uciągu

Czyli problem pojawia się jak dostanie obciążenie, a czujnik draftu nie działa przy podnoszeniu z blotnika jak rozumiem?

 

1 godzinę temu, lukbold napisał:

A na pusto dłowi Ci traktor jeśli by podnosić na przyciskach do końca? Przynajmniej u mnie wtedy czujnik położenia nie kontroluje... bo się zastanawiam czy zawór bezpieczeństwa nie puszcza

Tak, było słychać dławienie do momentu kiedy nie użyłem przycisku opuszczania

Opublikowano
1 godzinę temu, plati napisał:

Czyli problem pojawia się jak dostanie obciążenie, a czujnik draftu nie działa przy podnoszeniu z blotnika jak rozumiem?

 

Tak, było słychać dławienie do momentu kiedy nie użyłem przycisku opuszczania

Aż tak to tego nie wiem bo nie miałem okazji grzebać żeby się na tym poznać tylko czysta logika tak mówi

Opublikowano
8 godzin temu, sznajdik napisał:

Aż tak to tego nie wiem bo nie miałem okazji grzebać żeby się na tym poznać tylko czysta logika tak mówi

Ustawiłem czujnik położenia ramion według instrukcji i teraz wszystko działa. 

Jedynie kiedy podnoszę przyciskami na błotniku to podnosi wyżej. To normalne?

 

Sprawa nr 2, plug jest polzawieszany na kole z tylu unoszony silownikiem. Jak już pisałem wcześniej gdy  podniosę na cięgnach plug i podnise silownik hydraulika ciągnika to podnosnik się jeszcze trochę podniesie. To też jest normalne? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez RybbA1999
      Witam mam problem z wyjecie walka wom w mf 3080 rokrecitwm go z tyłu i przodu jednak nie mogę go wyjac wie ktoś może jak to zrobić i drugie pytanie czy na tym koszu sprzęgłowym powinien byc taki luz ? Walek wychodzi tylko centymetr do tyłu 
      20250825_192311.mp4  
      20250825_192436.mp4    

    • Przez ziolek1996
      Czy ktoś z was posiada lub niedawno zakupił instrukcje z naprawami i obsługą MF3xxx? i czy są tam przydatne rzeczy?

      taka jak w linku
      https://allegro.pl/oferta/instrukcja-napraw-massey-ferguson-3050-3070-3060-9937756038?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    • Przez LeszekJędrzejczak
      Witam. Mam problem z wom. Po załączeniu na ciepłym oleju wałek startuje ale po chwili zaczyna migac cisnienie skrzyni. Nastepnie walek sie rozlaczy i miga kontrolka od wałka. Sprawdzone cisnienie na porcie jest slabe wiec stwierdzam ze problem jest na koszu. Moje pytanie brzmi: Jak dobrac sie do kosza? czy trzeba rozpoławiac ciagnik? czy moze uda sie to zrobic od tyłu? no i czy sa jakies niespodzianki typu ze cos trzeba skrecic zeby podczas demontazu sie nie posypało. 
      Ciagnik to MF 3070 z 1987r,  
    • Przez danio0207
      Cześć
      Posiadam fergusona 3610 problem pojawił się podczas zmiany zakresów żółw/zając. Po demontażu bocznej pokrywy pod schodkami okazało się, że widełki popękały. Do wymiany trzeba rozjechać traktorem czy bez tego da sie jakoś to wyciągnąć ?
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v