Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A może to wina czujnika bo ja znowu miałem taki przypadek że czujnik był za mało dokręcony i jak podniesło na max to mi cały czas pompa pracowała bo czujnik nie zczytywał położenia ramion. U Ciebie może to wyglądać tak że jest za głęboko wkręcony spróbuj go wykręcić i będziesz widział może to coś pomoże.

Opublikowano (edytowane)

Ten czujnik pod ramionami na dole wyjąć go? Odłaczałem od niego kostkę z przewodami i i nic to nie dawało.

Edytowane przez sim200
Opublikowano

Nie, tam czujnik powinieneś mieć gdzieś od góry wkecany nie wiem jak tam to u Ciebie jest i gdzie on wogóle jest. Taka kosta na 3pin powinna być do niego wpięta.

Bo ty odłączałeś ten czujnik co jest tam taki bolec?

Opublikowano
odświeżam, witam mam problem z ehr w mf6180, problem wygląda w ten sposób że najpierw zepsuł się przełącznik od podnoszenia i opuszczania a następnie w sterowniku od ehr przepaliła się ścieżka przez którą szedł prąd do przełącznika, ścieżkę zlutowałem i prąd dochodzi tylko nie wiem dlaczego nie reaguje nic, tylko jednym przewodem na 6 prąd idzie, żadne kontrolki nie świecą poza wykrzyknikiem który 2x mrugnie i chwila przerwy i tak jest cały czas, nie wiem gdzie szukać przyczyny, proszę o pomoc
Opublikowano

Podnośnik działa przy obsłudze z błotników?  Zapewne tak, nie działa tylko z panelu. Wskazywał by na to błąd grupy drugiej. Sprawdź i podaj tutaj dokładnie jaki jest wskazywany błąd przez kontrolkę, powinny to być dwie cyfry. Czyli przykładowo miga 2 razy (pierwsza cyfra) chwila przerwy mignie kilka razy (druga cyfra), dłuższa przerwa i wyświetla kolejny błąd lub ten sam jeśli jest tylko jeden.

Opublikowano

To nic dziwnego że i z błotników nie działa bo to jednak błąd grupy pierwszej. Błąd ten oznacza problem z przełącznikami podnoszenia/opuszczania na błotnikach. Czyli albo coś nie tak jest w samych przyciskach, w okablowaniu prowadzącym do nich, lub w panelu sterującym-są tam rezystory i zasilanie tych przycisków.

Opublikowano
Panowie w MF 6190 skończyły mi się szczotki w alternatorze, dałem do naprawy, gościu mi wymienił między innymi łożyska, szczotki wraz regulator em. I teraz mam cyrk, tzn. Gdy pracuję na obrotach to jest ok. Jak jest na małych obrotach (jałowych) to blokuje mi EHR (zaświeca się ten wykrzyknik EHR i lekko się żarzy ten wielki wykrzyknik na desce rozdzielczej ), jak od blokuję to po paru sekundach znowu się za blokuje. Jak zaświecę wszystkie światła to EHR działa normalnie
Opublikowano
Panowie w MF 6190 skończyły mi się szczotki w alternatorze, dałem do naprawy, gościu mi wymienił między innymi łożyska, szczotki wraz regulator em. I teraz mam cyrk, tzn. Gdy pracuję na obrotach to jest ok. Jak jest na małych obrotach (jałowych) to blokuje mi EHR (zaświeca się ten wykrzyknik EHR i lekko się żarzy ten wielki wykrzyknik na desce rozdzielczej ), jak od blokuję to po paru sekundach znowu się za blokuje. Jak zaświecę wszystkie światła to EHR działa normalnie
Opublikowano (edytowane)

Kurcze ucina mi resztę postu pisząc z apki z tel. 

Reszta postu up.

Wygląda jak by było za duże ładowanie. Alternator to Magneti Marelli,  12V,  R24448,  typ A127-70,  Może facet mi wsadził zły regulator czy jak myślicie???

Edytowane przez galoni
Opublikowano

To ja mam podobne problemy w 6180. Po wymianie włącznika EHR przestałdziałać. Kontrolka się nie pali. jest plus na jednej ze środkowych nóg przełącznika. Na drugiej jakby minus. Możliwe to? Czy też powinien być + ? Czy czujniki położenia te na dole są rezystancyjne? Prawy wykazuje 3,6kOm a lewy nic. Czy to może być przyczyna? Przełącznik na błotniku się rozsypał. Po zwarciu pinów na krótko we wtyczce do panelu podnośnik działa. Pomożecie?:)

Opublikowano

No i działa. Winowajcą był bezpiecznik 3A na zasilaniu po zapłonie. Ale uszkodzony jest też czujnik draftu. Błąd 3-1. Naprawialne to czy tylko nowy?

Opublikowano

Witam. W MF 3075 czasem nie  działa ehr jak wcisne przycisk od podnoszenia to obydwie lampki zaświeca się i za chwilę zgasną a podnośnik nie reaguje. Z przyciskami na błotniku jest tak samo. po jakimś czasie się naprawi i znowu jest wszystko w porządku. Gdzie szukać usterki ?

Z góry dziękuję za pomoc 

Opublikowano
Dnia 5.09.2017 o 20:31, kamilc017 napisał:

A może to wina czujnika bo ja znowu miałem taki przypadek że czujnik był za mało dokręcony i jak podniesło na max to mi cały czas pompa pracowała bo czujnik nie zczytywał położenia ramion. U Ciebie może to wyglądać tak że jest za głęboko wkręcony spróbuj go wykręcić i będziesz widział może to coś pomoże.

Problem wciąż nierozwiązany... Dałem ten czujnik troszkę na dół i w tej sytuacji podnosi ramiona do końca, ale nie chce opuścić na sam dół tylko stajeol około 40 cm od ziemi... 

 

  Orientuje się ktoś co może oznaczać taka sytuacja???

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez RybbA1999
      Witam mam problem z wyjecie walka wom w mf 3080 rokrecitwm go z tyłu i przodu jednak nie mogę go wyjac wie ktoś może jak to zrobić i drugie pytanie czy na tym koszu sprzęgłowym powinien byc taki luz ? Walek wychodzi tylko centymetr do tyłu 
      20250825_192311.mp4  
      20250825_192436.mp4    

    • Przez ziolek1996
      Czy ktoś z was posiada lub niedawno zakupił instrukcje z naprawami i obsługą MF3xxx? i czy są tam przydatne rzeczy?

      taka jak w linku
      https://allegro.pl/oferta/instrukcja-napraw-massey-ferguson-3050-3070-3060-9937756038?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    • Przez LeszekJędrzejczak
      Witam. Mam problem z wom. Po załączeniu na ciepłym oleju wałek startuje ale po chwili zaczyna migac cisnienie skrzyni. Nastepnie walek sie rozlaczy i miga kontrolka od wałka. Sprawdzone cisnienie na porcie jest slabe wiec stwierdzam ze problem jest na koszu. Moje pytanie brzmi: Jak dobrac sie do kosza? czy trzeba rozpoławiac ciagnik? czy moze uda sie to zrobic od tyłu? no i czy sa jakies niespodzianki typu ze cos trzeba skrecic zeby podczas demontazu sie nie posypało. 
      Ciagnik to MF 3070 z 1987r,  
    • Przez danio0207
      Cześć
      Posiadam fergusona 3610 problem pojawił się podczas zmiany zakresów żółw/zając. Po demontażu bocznej pokrywy pod schodkami okazało się, że widełki popękały. Do wymiany trzeba rozjechać traktorem czy bez tego da sie jakoś to wyciągnąć ?
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v