wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

mich18    89

Mam pytanie nabyłem dzierzawe i chce rozsiac wapno teraz a umowe dzierzawy bede miał 12 wrzesnia i chce złożyć na dofinansowanie dopiero jak bede miał umowe dzierzawy czy przejdzie to ? 

 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

no tak będe miał tylko mi chodzi o to czy moge teraz kupić wapno a dopiero jak zrobie umowe składac na dofinansowanie 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
mich18 napisał:

no tak będe miał tylko mi chodzi o to czy moge teraz kupić wapno a dopiero jak zrobie umowe składac na dofinansowanie 

a już masz to we wniosku o dopłaty? bo umowy ich nie obchodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    165

Witam jeśli teraz teraz będę wapnowal pole, wapnem weglanowo magnezowym to kiedy będzie można dać obornik ? Dawka 3.5t na ha

Edytowano przez macius11157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256

Co masz na myśli pisząc tlenkowe magnezowe?.

Raczej będziesz siał węglanowe magnezowe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    272

teoretycznie powinno być minimum 6 tygodni między wapnowaniem a obornikiem czy nawozami fosforowymi. ale skoro to dolomit to bym się za mocno nie przejmował terminami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Wrglanowe poszło pod orkeypare dni temu. Mogę za parę dni dać npk pod rzepak i siać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
11 godzin temu, Zigi94 napisał:

teoretycznie powinno być minimum 6 tygodni między wapnowaniem a obornikiem czy nawozami fosforowymi. ale skoro to dolomit to bym się za mocno nie przejmował terminami

W tym roku poszło 5t dolomitu pod talerzowke i za 2 tyg 20t kurzego. Niech się dzieje bo ziemia ani jednego ani drugiego nie widziała nigdy chyba.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225
Dnia 21.08.2021 o 21:28, macius11157 napisał:

Witam jeśli teraz teraz będę wapnowal pole, wapnem weglanowo magnezowym to kiedy będzie można dać obornik ? Dawka 3.5t na ha

Dawka to chyba 35 ton na ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    165

@andrzej612b każdy się chyba domyślił że chodzi o dawkę wapna .. więc nie wiem w czym masz problem ? 

Obornik chciałbym dać dopiero pod orke zimowa także jakoś koniec października nie wcześniej a nie będę miał co z nim zrobić za bardzo bo większość pola będzie wapnowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Ciekawe czy to robi jakąś różnicę czy jest tydzień czy miesiąc. Mocno w to wątpię. 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Ja stosuje dolomit to znowu piszą że wolno działa więc nie powinno się gryźć. Zobaczymy za miesiąc dwa bo już rośnie na tym rzepak. W tamtym roku Bamber rozsiewał wapno na to rzucał obornik oral i rzepak jak ta lala.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

Panowie a taki dolomit lepiej rozsiewać na rzysko czy na orkę żeby chociaż trochę działało w pierwszym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256

Na rżysko, przemieszać talerzówka I płytka orka siewna.

W ten sposób przyspieszysz właściwy rozkład słomy

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    53

Witam was, mam pytanie czy ktoś może wie jak ustawić rozsiewacz typu piast ten co na zdjęciach tak aby wysiewał wapno w ilości +/-  3t/ha ? Sam nie mam dużego doświadczenia i może ktoś bez zastanowienia udzieli mi pomocy. Rozsiewacz ma napęd hydrauliczny, bez wałka wom.  Wapno węglanowe Morawica bez magnezu, suche - od wiosny przykryte plandeką. Raz już nie przykrywałem to później jeden na siewce z łopatą, a drugi w ciągniku :) wtedy było to wapno węglanowe Kujawit i już nie pamiętam jak było ustawione - rozsiewacz pożyczony.

z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam

239262914_1212490562510195_115390188863585746_n.jpg

236347297_3153870878229244_486209181466310271_n.jpg

238516258_216272370548510_2488592053956588364_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastin    0

Witam jestem nowy w temacie wapnowania.. 

Lada dzień powinny przyjsc wyniki z oschr i zastanawiam sie nadal nad wapnem standard cal ktory polecil znajomy lub z pobliskiej kopalni z gorazdzy lhoist jest to cos warte czy sam piach i kamyczki? 

Ziemie srednie i lekkie 4-6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    25

Panowie potrzebuje pomocy, ojciec zamówił wapno odmiany 04, przyjechał cały samochód, mam certyfikat, zawartość CaO 54%, ale nie wiem do końca czy jest to wapno tlenkowe czy węglanowe :/ Da się to jakoś odróżnić? Pytam bo jeśli to tlenkowe to chyba należy je wysiać w wielkości 2t/ha na nasze gleby 4a. Załączam certyfikat

IMG_20210824_151132.jpg

Edytowano przez Hubert10624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj