wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

misiek    31

Potrzebuję informacji o wapnie magnezowym z okolic Łagowa, podobno to jakaś tam kopalnia o. Rydzyka. to będzie to? Kopalnia WINNA ->  https://sksmkielce.pl/

Stosował ktoś? Jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Z łagowa to wapna marnej jakości. Premium pewnie ponad 50 netto na kopalni. Winna to nie rydzyka.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie wiem co to nigdy nie widziałem i nie stosowalem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

siewierz to dolomit zmielone średnio ale na polu widać efekty wapnowania  wszystko zależy od ceny  dla mnie to najtańsze źródło magnezu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Dzisiaj przyjechało do mnie wapno jaźwica to dobrze zmielone. No i dobry skład bo 44 %cao i magnezu 9,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

Wiecie czy jeśli z badań gleby w zalecanej dawce mam 3.5t/ha "CaO (CaO+MgO)" to  muszę zamówic wapno zawierające magnez czy mogę weglan np. Morawice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    358

Witam. A co myslicie o podlozu popieczarkowym? Stosowal ktos warto jest to cos warte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Temat o wapnowania a nie podłożu poczytaj w innych tematch było o podłożu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, maciej napisał:

Dzisiaj przyjechało do mnie wapno jaźwica to dobrze zmielone. No i dobry skład bo 44 %cao i magnezu 9,5

9,5 w tych 44?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek71    2

Nie polecam wapna z Siewierza  . Po 2 latach od wysiania podniosło się o 0.2  Magnez mocno podskoczył , dobrze się wysiewa , nie pyli . Teraz zamówiłem z Morawicy CaO 54 % . Sąsiedzi też z niego zrezygnowali i sieja teraz białe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
22 minuty temu, derek71 napisał:

Nie polecam wapna z Siewierza  . Po 2 latach od wysiania podniosło się o 0.2  Magnez mocno podskoczył , dobrze się wysiewa , nie pyli . Teraz zamówiłem z Morawicy CaO 54 % . Sąsiedzi też z niego zrezygnowali i sieja teraz białe .

Ja u siebie stosuje, ale jeszcze nie badałem o ile wzrosło. 

Na pewno efekt jest bo widać jak rośnie, ale co papier pokaże to zobaczymy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

Orientuje się może ktoś, czy jest dostępne wapno węglanowe, magnezowe z okolic Kielce, pakowane w big bagi?  I jaka cena by była za tonę?  Ilość jaka mnie interesuje to 24-27 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1409    2

Witam :)

Jeśli ktoś potrzebuje wapno i jest zainteresowany wapnem z kopalni Jaźwica lub Laskowa to zapraszam na ustalenie terminu dostawy i wycene :)

Kopalnia Laskowa:

granulacja: 0/2 mm 

CaO: 28-35%

MgO: 15-20%

CaO+MgO: 45-50%

pH w H2O: 8,5 ÷ 9,5

Kopalnia Jaźwica:

granulacja 0/2 mm

CaO 25-42%

MgO 8-19%

CaO+MgO 45-50%

pH w H2O 8,6 ÷ 9,0

Dostawy ok. 25-26,5 tony luzem.

Rejony dostaw w tej chwili: Ostrów Mazowiecka, Ciechanowiec, Ostrołęka, Bielsk Podlaski, Wysokie Mazowieckie, Łomża, Brok, Wyszków, Różan, Maków Mazowiecki, Przasnysz, Szczytno oraz sąsiednie miejscowości.

Wycena indywidualnie. Zapraszam na priv.

Udanych plonów życzę i pozdrawiam 😁

Mariusz 512-343-750

 

 

IMAG0804.jpg


Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
derek71 napisał:

Nie polecam wapna z Siewierza  . Po 2 latach od wysiania podniosło się o 0.2  Magnez mocno podskoczył , dobrze się wysiewa , nie pyli . Teraz zamówiłem z Morawicy CaO 54 % . Sąsiedzi też z niego zrezygnowali i sieja teraz białe .

a jakie ph było? jaka gleba i dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1409    2
Dnia 27.06.2019 o 16:21, misiek napisał:

Potrzebuję informacji o wapnie magnezowym z okolic Łagowa, podobno to jakaś tam kopalnia o. Rydzyka. to będzie to? Kopalnia WINNA ->  https://sksmkielce.pl/

Stosował ktoś? Jakieś opinie?

Chodzi Ci zapewnie o okolice Łagowa i kopalnie ojca Rydzyka czyli Wszachów :) z tego co wiem nie polecają, a loco na kopalni jest dość tanie. W tamtym roku było po 14 zł+vat. 


Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek71    2
14 godzin temu, damian12345 napisał:

a jakie ph było? jaka gleba i dawka?

Ph od 5,2 do 5.4 gleba lekka IV kl . Poszło 25 t na 8.2 hektara

Edytowano przez derek71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beekeper    5

Witam, przymierzam się do zakupu wapna, zależy mi na dość szybkim działaniu. 

Mam niedaleko od siebie zakład kredowy  "Minerał" w Trębaczewie - jakie opinie macie o nich ? 

jeżeli chodzi o ceny, to w tej chwili kreda >50% Cao u nich:

- pylista 135 netto 

- granulowana 240 netto 

Jeszcze nie wiem ile transport wyjdzie, mają do mnie jakieś 80 km. 

Planuje zakup około 50 t. 

Nie mam rozsiewacza do wapna dzień dzisiejszy, przy 50 tonach teoretycznie przy zakupie pylistego, rozsiewacz RCW za 5 tys. już powinien się zwrócić. 

 

Jak z rozsiewem kredy pylistej na rcw ? taśma czy łańcuchy - co byłoby lepsze ? nie ma dużych strat przy rozsiewie tego pyłu ? 

Czy może lepiej kupić grnaulkę i siać nawozowym ? 

(planuje wysiew 2-4t/ha)

Dzięki. 

Edytowano przez beekeper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubus92    2

Jeżeli mam już zakupione wapno,to co mam robić w pierwszej kolejności aby starać się o dopłaty?Gdzie się zgłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Trzeba mieć fakturę za wapno, badania gleby, zalecenia nawozowe i resztę dopytać w okręgowej stacji chemiczno rolniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

jaki węglan lub dolomit mi polecicie z okolic? mieszkam na pograniczu opolskiego i śląskiego. ostatnio miałem dolomit 05 z Siewierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopaki zrobiłem badania w stacji pH wyszło 5,7 ale inne składniki ich stan to wysoki. I zastanawiam się czy warto zastosować 4 tony na hektar wapna nordkalk standard cal? Czy to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj