wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

ŻemPitek    24
2 godziny temu, sybiuszek24 napisał:

Witam ma ktoś namiary na dobre wapno dolomitowe bo badania wykazały że właśnie dolomit jest zalecany 

Dobre wapno magnezowe to radkowit standard a jeszcze lepsze premium. Firma Lafarge z Radkowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Tu za dolomit mam za niecałe 3 koła za patelnię resztę cen nie znam więc pytam o konkret i o jakość jeden kolega brał z Niemiec i z Polski a różnica byla w jakości na korzyść niemiec bo badał ale to było 2 lata temu szczegółów nie znam 

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

@bialy2005 ile czasu trzeba czekać na dostawę radkowit premium? Podeślesz cenę na priv z dostawą pod 19-104 bo w miarę szybko potrzebuję jedno auto 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ogólnie kolejka długa ale czasem zdarzają się ponadprogramowe z dnia na dzień


Podaj miejscowości na pw


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Dnia 3.06.2019 o 12:42, sybiuszek24 napisał:

Witam ma ktoś namiary na dobre wapno dolomitowe bo badania wykazały że właśnie dolomit jest zalecany 

Romanowo, Agrodol 03 super dolomit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
14 godzin temu, lonoh napisał:

Romanowo, Agrodol 03 super dolomit

Faktycznie, Agrodol jest niezły. Z polskich wapien magnezowych jeśli chodzi o rozdrobnienie, będzie na drugim miejscu po Radkowicie Premium. Sporo grubszy od Radkowitu Premium i z kamykami ale jednak drobniejszy niż zwykłe wapna. Martwi mnie tylko, jak z jego reaktywnością. Ten dolomit z Romanowa jest biały, jak marmur:) moze być troszkę twardy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

https://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/wapnowac-z-dotacja-juz-mozna,86372.html

 

Jeśli bedzie tak jak piszą to granulat 200% ceny będzie, bo będzie bardziej opłacalny niż sypkie luzem

Ciekawe jak podejdą do takiej faktury jak np. Agrolok wystawia, czyli wapno razem z ukrytym kosztem transportu, jeśli to przejdzie to nie będzie się opłacać u mniejszych przewoźników gdzie faktura jest na 30 zł/tona bo tylko za wapno

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

niby jak granulat, jak tona czystego składnika wyjdzie wtedy po 600-800 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
4 godziny temu, mariuszzz napisał:

Faktycznie, Agrodol jest niezły. Z polskich wapien magnezowych jeśli chodzi o rozdrobnienie, będzie na drugim miejscu po Radkowicie Premium. Sporo grubszy od Radkowitu Premium i z kamykami ale jednak drobniejszy niż zwykłe wapna. Martwi mnie tylko, jak z jego reaktywnością. Ten dolomit z Romanowa jest biały, jak marmur:) moze być troszkę twardy. 

 

Tam nie ma żadnych kamykow, wszystko zmielone na miałko i lekko wilgotne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
14 minut temu, geo2 napisał:

niby jak granulat, jak tona czystego składnika wyjdzie wtedy po 600-800 zł?

Coś mi się ujeb**o że tam w tym artykule było że do tony CaCO3 wtedy granulat byłby praktycznie za darmo jeśli teraz jest po 350 za tonę a 300 dotacji dostaną ci co go kupowali

W takim razie, mimo wszystko luz wyjdzie dużo taniej, a już szczególnie dla większych rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, PATr napisał:

https://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/wapnowac-z-dotacja-juz-mozna,86372.html

 

Jeśli bedzie tak jak piszą to granulat 200% ceny będzie, bo będzie bardziej opłacalny niż sypkie luzem

Ciekawe jak podejdą do takiej faktury jak np. Agrolok wystawia, czyli wapno razem z ukrytym kosztem transportu, jeśli to przejdzie to nie będzie się opłacać u mniejszych przewoźników gdzie faktura jest na 30 zł/tona bo tylko za wapno

To mozna już kupować to wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
Przed chwilą, staszek131415 napisał:

To mozna już kupować to wapno?

Ja juz kupilem ze 2 tygodnie🤔 i skladam wniosek jutro bo podobno dostaną pierwsi Ci, którzy oddali głos na Pis a i gratis czapeczka z Logiem partii 😀➡️ 🧢

  • Haha 1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989

  Kasy jest w opór tylko trza jechać i składać na duch bo czekają tam na nas 🤩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Program zostanie uruchomiony za 2-3 tygodnie. Trwa jeszcze dyskusja nad wyborem operatora – najprawdopodobniej będą nim ODR-y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
21 godzin temu, drobny napisał:

Program zostanie uruchomiony za 2-3 tygodnie. Trwa jeszcze dyskusja nad wyborem operatora – najprawdopodobniej będą nim ODR-y

W tym problem. Konferencja ministrów z zapowiedzią programu była miesiąc temu. Powiedzieli, że szczegóły będą za 2 - 3 tygodnie. I cały czas nic nie wiadomo, ciągle ta sama odpowiedź: program ruszy za 2-3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15396
Dnia 7.06.2019 o 11:09, staszek131415 napisał:

To mozna już kupować to wapno?

Jeszcze chyba nie, bo jak przeglądam łolejiksa to ceny nie wzrosły 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil723    0

Koledzy po zbożu chcę rozsiać wapno oraz dać obornik.Jak to zrobić,żeby miało to sens?Można zaorać obornik a po zaoranym posypać wapnem węglanowym?Jaki musi być minimalny odstęp czasowy między wapnem a obornikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tak możesz tak zrobić. Sam często tak robię.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil723    0

A jakie wapno polecasz na dobre gleby?Węglanowe z morawicy może być?

Jeżeli rozsiałbym wapno po podorywce z obornikiem w lipcu,a w październiku znowu bym przeorał to pole na zimę to duże straty będą w wapnie?Nie wyląduje wapno na samym dole?

Edytowano przez Kamil723

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Ja po wapnie planuję 2 razy przejechać talerzówką 1 raz zaraz po rozsianiu a 2 raz przedsiewnie i siew dość głęboko żeby z jak największa warstwa ziemi wymieszać mam tolmeta na 560mm talerzach wiec powinien zrobić robotę bez pługa ale tylko na ten rok tak planuję później już z pługiem uprawa 

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxpb    1

Zapraszam  na stronę  Agria mają  duży wybór wapna kredy  I dolomitów.

Można  przy  większych  zamówieniach  fajną cenę utargować.

Transport  jest  gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj