sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

lebek5    56

oo to dobry znak u mnie cena bez zmian 5.20+vat zobaczymy jak bedzie po świętach i w nowym roku. PS. za tamte co sprzedawałem tydzień temu po wybiciu do ceny żywej dostałem +0.18gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Ferguś do kogo sprzedajesz i jakie ilości jeśli można wiedzieć?? u mnie cena 4.90+ vat fermówka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

@walkol Ty moim skromnym zdaniem powinieneś zwrócić państwu pieniądze za edukacje :] Kujawsko-pomorskie 4.70 zł waga żywa. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

100-22% =100=100% czyli 100-22% =78.

Czyli ...przykład.Kupuje ziemniaki za 100 zł ale gość mi odbija 22% bo zgnite a wię

 

100zł -22% =78 zł. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ja tak to rozumiem innej opcji nie ma.

 

100-22%=78 :lol: :lol: :lol: weż się lepiej nie ośmieszaj matematyku, co ty żyć nie możesz bez kalkulatora, głowa niech myśli a nie maszyna

100-22%=81.97 dokładnie i nie konkuruj z MATOPATEM7

hehehehe

100-18.03% =81.97.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Bartek za granice to tylko duza iloscia :) poszedl caly tir.

Tyle ze Ja cene mam troche wyzsze niz inni poniewaz jestem w grupie producentow i sprzedajemy na umowe.

Sorki ale nazwy firmy nie moge podac, ale i tak nie przyjechali by do cb, chyba ze masz z nimi kontrakt podpisany :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

100-22% =100=100% czyli 100-22% =78.

Czyli ...przykład.Kupuje ziemniaki za 100 zł ale gość mi odbija 22% bo zgnite a wię

 

100zł -22% =78 zł. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ja tak to rozumiem innej opcji nie ma.

 

 

hehehehe

100-18.03% =81.97.

Weż sobie jakąkolwiek fakturę gdzie jest vat i zobacz jak tam jest wyliczone i nie zaśmiecaj forum syfem jak nawet procentów nie umiesz odjąć


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

A ja sobie nie zyczę byś mi pisał na PW cytaty typu

 

walkol
Zaawansowany
Members
PipPipPip
301 postów
34381007
Płeć:Mężczyzna
Lokalizacja:wielkopolska
Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muza
Wysłane Dzisiaj, 18:12
skończyłeś chociaż przedszkole bucu ,idż do księgowej to może cię czegoś nauczy, bo procentów nie umieć odjąć to już trzeba być tępakiem

 

Mam nadzieje że w końcu Moderator dobierze Ci sie do skóry i skończy Ci się ubliżanie innym na forum.

Edytowano przez POL1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

O tym przedszkolu kolega do mnie też coś pisał xD Spisał coś ojcu z faktury tylko nie wiedział dokładnie co :D Może @walkol ma racje z tymi wyliczeniami :/ Ja jestem ledwo na studiach to jeszcze moge robić błędy w tak skomplikowanych obliczeniach procentowych. Wgl po jego stylu pisania i ubliżania ludziom sądzę że sieje postrach w swoim gimnazjum :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Albo się coś w matematyce ostatnio pozmieniało, albo Ty jakiś kompletny debil jesteś. Już Ci raz pisałem gdzie popełniasz błąd a Ty nadal swoje. Sory że nie na temat, ale jak widzę takie wyliczenia to masakra. Moderator weź mu nie zwracaj uwagi że nie na temat tylko mu napisz prawidłowy wynik tego działania. Temat ceny, ceny to nasze pieniądze wiec niech nie miesza ludziom w głowach, bo nie bedą sami wiedzieli ile dostają za swoje świnksy jak na tą jego matematyke patrzą.

"DEBIL" dziękuje bardzo


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Poniekąd trochę racji ma. Nie wiem czy to rozumie, ale trochę racji ma. On wylicza liczbę x do jakiej należy dodac procent liczby x aby otrzymać liczbe y. Pozostali mają liczbę x i od tej liczby odejmują procent liczby x. To są innego rodzaju działania.

 

82+(22%z82)= 82+18=100 no prawie 100 ;)

100-(22% ze 100)=100-22=78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

dokładnie 18,03 tyle jest 22% w 100 i zostaje 81,97 i do tego dołożyć 22% i jest 100 a jak dołożysz do78 22% to wyjdzie 95- logiczne?

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Proszę zakończyć te kłótnie. Jeszcze raz zobaczę, że wyzywacie się nawzajem to polecą urlopy na święta. Wytłumaczcie sobie normalnie jeden drugiemu, a nie z wyzwiskami wyjeżdżacie, bo nikt tego nie chce czytać.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

100-22% =100=100% czyli 100-22% =78.

Czyli ...przykład.Kupuje ziemniaki za 100 zł ale gość mi odbija 22% bo zgnite a wię

 

100zł -22% =78 zł. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ja tak to rozumiem innej opcji nie ma.

 

 

hehehehe

100-18.03% =81.97.

 

Wiem że nie na temat i Vat teraz wynosi 23 % ale nie chciałem już mieszać.

 

 

Jak z 100 zł -22% to pozostaje 78 zł., ale jeżeli 100 zł = brutto to żeby obliczyć ile w sumie jest netto a ile watu to liczymy w następujący sposób 100/1,22=81,97 zł /netto+22%=100 zł czyli brutto 18,03 zł.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

dokładnie 18,03

 

Nie zmienia to faktu, że Twoja metoda liczenia ni jak ma się do wyliczania wszelkiego rodzaju potrąceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dobrze to @ sadek napisał. I do końca nie wiem o co w tej kłótni chodziło bo każdy miał część prawdy. Żeby zawsze wyszło na jedno to od brutto odejmuje się mniej procentów niż dodaje do netto. Przy 23% vacie jest chyba 18,7% w drugą stronę. Czyli wychodzi 18,30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Admin a Ty może byś sie przyczynił jakoś do rozwiązania konfliktu a nie tylk ostraszysz banami ? Owszem masz racje że kultura obowiązuje ale może byś coś zrobił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli bany nic nie dają to tylko tymczasowe zamknięcie tematu jest dobre. Już to przerabiałem. Ale mam nadzieję że w końcu się opamiętacie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Nie jestem adminem tylko moderatorem, wiec musisz rozróżnić te 2 stołki. Ja nie straszę tylko ostrzegam, bo to nie miejsce na tego typu dziecinady. Proszę się zająć swoimi sprawami, a tutaj zacząć pisać na temat.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

A wiem że niektórzy mają po kilka nicków to jak dostanie bana to będzie korzystał z następnego


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To tak łopatologicznie: tusza składa się z wielu elementów bardziej smacznych lub mniej, ale żaden z tych elementów nie nosi nazwy vat, więc trudno z kabana vat usunąć nawet poprzez długotrwałe gotowanie skoro go tam brak. Wybicie swinki obliczamy odejmujac z wagi żywej, wagę tzw.odpadu czyli wnętrzności i krew i jest tego okolo 20%

Jeszcze lepszy przykład gorzałki, która w swoim składzie vatu nie zawiera a jedynie najczęściej 40% tego co cenne :D

Mam nadzieję, że przyczynię sie nieco do rozwiazania problemu, jeżeli nie, mogę sie załamać lub skopać tyłki moim nauczycielom. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Wiem że nie na temat i Vat teraz wynosi 23 % ale nie chciałem już mieszać.

 

 

Jak z 100 zł -22% to pozostaje 78 zł., ale jeżeli 100 zł = brutto to żeby obliczyć ile w sumie jest netto a ile watu to liczymy w następujący sposób 100/1,22=81,97 zł /netto+22%=100 zł czyli brutto 18,03 zł.

No wreszcie ktoś jasno wytłumaczył jak się liczy procent liczby.

A świnki po 4,8+7%vatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

A przecież ja od samego początku tak liczyłem i wszyscy byli przeciw


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

No tak - bany czy wszelkie spory tu nic nie zmienią - znowu do stajemy w du-ę - łapy opadają - i co dalej ? co robić ? koncentraty poszły na małym woreczku o dwie dychy do góry co do po przedniego roku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj