tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wojtek1609    5

Bo 10 ton kurzaka to już maksymalna dawka. Swego czasu też stosowałem, ale to jeszcze przez pół dawałem.

Ps. Za takie pisanie bzdet ban, a tak w ogóle to sam bym konto usunął na miejscu osób piszących różnorakie pierdoły. Po co jest to forum ?. Do nabicia postów dla co nie których, im więcej ma postów, tym większy znawca. Jestem na tym forum od dobrych kilku lat, kiedyś było inaczej, bardziej merytorycznie. Teraz gównarzeria  opanowała forum. Nikt nie wie wszystkiego, ale bez przesady. Szkoda to pisać, ale niestety taka jest prawda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak jak piszesz  kurzak staje się bardzo degradujący powyżej pewnej ilośći


a nie mówiąc że jest to odpad o wysokim ph  przenawozić bardzo łatwo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Hmm dokładnie nie wiem jaka dawka kurzaka, nie wnikałem, ale plon mogę potwierdzić bo byłem na usłudze. Żeby nie przepały na piachach to plon wyższy napewno.

 

@Wojtek1609 bzdety nie bzdety, nie byłeś, nie widziałeś także za dużo do gadania nie masz tak ogólnie. 

 

Pomiot a obornik kurzy różnica jakaś jest? Ten chyba dość słomiasty chodz nie przyglądałem się z bliska. 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1609    5

Tak żeby była jasność, druga część mojego poprzedniego postu nie dotyczy wyłącznie tego wątku. Tyczy się do jakości całego forum i wielu innych błędnych informacji, nabijania postów itd. Pełno bezmyślnego klepania w klawiaturę można tutaj znaleźć.

To co miałem do powiedzenia to powiedziałem. Jeśli była tam dana dawka 40 ton/ha to pojedziesz sobie na usługę, ale za 3-4 lata na to pole.


 

Edytowano przez Wojtek1609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

 

Tak żeby była jasność, druga część mojego poprzedniego postu nie dotyczy wyłącznie tego wątku. Tyczy się do jakości całego forum i wielu innych błędnych informacji, nabijania postów itd. Pełno bezmyślnego klepania w klawiaturę można tutaj znaleźć.

To co miałem do powiedzenia to powiedziałem. Jeśli była tam dana dawka 40 ton/ha to pojedziesz sobie na usługę, ale za 3-4 lata na to pole.

 

Co do jakości forum Ameryki nie odkryłeś zaczęło się sypać 3-4 lata temu.

 

Co do usługi zapewnie tak wyjdzie 3-4 lata bo tak przypadnie raps w pkodozmianie ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Pozostały mi do usunięcia dwuliścienne w rzepaku, chciałbym też wykonać zabieg dolistny mocznikiem, siarczan magnezu + NPK, oba te zabiegi chciałbym wykonać przed strzeleniem w pęd i mam pytanie czy poprawnie będzie jeśli tylko temperatura pozwoli wykonam odchwaszczanie,a później po 3-4 dni wykonam dolistnie nawożenie? No i gdzieś trzeba będzie wepchać drugą dawkę azotu bo pierwsza była 5 marca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Czym lepiej sypmąć rzepak ? Saletrosan czy polifoska 21 ? Mam zamiar wysypac 400 kg na ha tylko niewiem ktory nawoz wybtac . saletrosan jest u nas po 1160 za tone a polifoska 21 po 1050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

Czym lepiej sypmąć rzepak ? Saletrosan czy polifoska 21 ? Mam zamiar wysypac 400 kg na ha tylko niewiem ktory nawoz wybtac . saletrosan jest u nas po 1160 za tone a polifoska 21 po 1050

 

Dopiero myślisz o 1 dawce ? Jak tak to saletrosan jak ładny rzepak a jak słaby to saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Ja jestem z Lubelskiego i w mojej okolicy tylko nieliczni posypali rzepaki , na moich polach było mokro i tak czekam żeby obsechło ale dzisiaj znowu deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Wczoraj na części rzepaku (na tej najgorszej 10,5ha miejscami nic nie ma) Rozsiałem 2,8t saletrosanu = 265kg miało być 350kg ale siałem większym ciągnikiem i źle przeliczyłem ustawienie. Co teraz zrobić? Siarki wystarczy w takiej dawce? Dosiać brakujące 85kg czy lepiej skoro to najgorszy rzepak to dorzucić mu N w postaci saletry za około tydzień 100kg? 

Co zrobić z resztą dosyć ładnego rzepaku którego wczoraj nie zdążyłem zasilić 7,5ha a saletrosanu zostało mi 3,2t wysiać to na te 7,5=425/ha jutro jak da się wjechać czy zostać przy dawce 350kg, a reszte na zboże lub za rok? doradzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

ja też jestem z lubelskiego i mokro na polach ,może uda sie w nastepnym tygodniu jak nie bedzie padać, 2 dni słońca i można wjezdzać jak nie ma jeziora na na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

Ja też jestem z Lubelskiego na rzepak rozsiałem 5.03.2016r. 300 kg/ha saletrosanu i trochę pszenice zacząłem podsiewać ale teraz cały czas leje i nie wiadomo kiedy będzie możliwość wjazdu. U mnie kilku rolników rozsiało nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adzik6    0

Panowie trochę off topic ale tak najłatwiej się skontaktować. Chętnie wywiozę pszczoły na plantacje rzepaku w woj podkarpackim em. małopolskim. 602 757 493. Pozdrawiam i życzę udanego sezonu! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czym lepiej sypmąć rzepak ? Saletrosan czy polifoska 21 ? Mam zamiar wysypac 400 kg na ha tylko niewiem ktory nawoz wybtac . saletrosan jest u nas po 1160 za tone a polifoska 21 po 1050

z tych dwóch na chwile obecną tylko saletrosan - chociaz i na niego jest już trochę późno. Ale zdecydowanie lepiej niz polifoske


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Jest 10 marca i ty mówisz że jest za póżno na polifoskę i saletrosan  Ja posiałem dziś polifoskę siałem i jutro bd lał rsm więc twoim zdaniem trzeba było kupić jakiś nawóz szybko działający a ten zostawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Nie wiem z jakiego regionu jesteś ale w opolskim na rzepak co najmniej tydzień temu azot powinien być podany, a azot amidowy, amonowy jeszcze prędzej . A w RSM jest azot azotanowy więc śmiało możesz lać i szybko zadziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

A co myślicie o takiej technologii jeśli chodzi o makroskładniki, przed siewem polifoska, na wiosnę najpierw kizeryt a potem 2x RSM.

Oczywiście w odpowiednio dużych dawkach. Stosuje ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie macie doświadczenia co do skuteczności substancji zawartych w fungicydach stosowanych na płatka w rzepaku.Pytam bo to mój pierwszy rzepak i brak jeszcze doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Powiem Ci tak że w twojej technologi wielkiej filozofii nie ma, jedynym niuansem może być 2x RSM, nawóz fajny działa szybko ki stosunkowo długo ze względu na trzy formy azotu i nie jest tak bardzo uzależniony od wilgoci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. czy stosował ktoś z was preparat ROOTER na jesień ?? i co myślicie o tym preparacie ?? zastanawiam sie czy nie zasilić rzepaku i zboża tym nawozem odżywką ponieważ mam bardzo słabo rozkrzewione zboża a 150 kg saletry już poszło w wielkopolsce idzie siać bez problemu nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

 

 

Powiem Ci tak że w twojej technologi wielkiej filozofii nie ma, jedynym niuansem może być 2x RSM, nawóz fajny działa szybko ki stosunkowo długo ze względu na trzy formy azotu i nie jest tak bardzo uzależniony od wilgoci

nie chodziło mi o jakąś wielką filozofię, zastanawiam sie po prostu czy to dobrze by funkcjonowało, nie mam ochoty na inwestowanie w 

większy i lepszy rozsiewacz skoro niedawno wymieniłem opryskiwacz i zacząłem rozlewać rsm na zboże. 

Ciekawi mnie kiedy by trzeba podać 2 raz rsm i czy wtedy da radę bez węży tylko końcówkami.

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jest 10 marca i ty mówisz że jest za póżno na polifoskę i saletrosan  Ja posiałem dziś polifoskę siałem i jutro bd lał rsm więc twoim zdaniem trzeba było kupić jakiś nawóz szybko działający a ten zostawić ?

Poprawiasz rsm-em wiec sytuacja troche inna. Co do nawozu, wiadomo jeżeli ktoś już zakupił to nie bedzie zostawiał i kupował drugiego. Ale moze warto sie zastanowić na przyszłe sezony.

W moich okolicach rzepak ruszył w okolicach 25.II - 2-3 III (zależnie od plantacji) więc azot powinien być dostępny w tych dniach (max. do 5 marca) Jeżeli teraz siejesz polifoske (najwolniejsza z opcji) to na formę amonową rzepak musi poczekać 10-14 dni, na amidową w obecnych temperaturach ponad 3 tygodnie. I to jest okres "głodu" dla roślin. Silne plantacje może tego nie odczują ale na słabszych.....

Wasza sprawa kto co sieje....

 

Koledzy jakie macie doświadczenia co do skuteczności substancji zawartych w fungicydach stosowanych na płatka w rzepaku.Pytam bo to mój pierwszy rzepak i brak jeszcze doświadczenia

stosowałem przez 3 sezony pictor, w ubiegłym sezonie acanto + tebu. Z obu rozwiązań byłem zadowolony. Przy pictorze trzeba pamiętać żeby nie opóźniać zabiegu - pierwszy płatek spadnie i jechać (a nawet 2-3 dni wcześniej nie zaszkodzi) bo czasem są problemy ze zbiorem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj