tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

To sobie przypomniales pod koniec listopada... Po pierwsze to jak w to wjechaća, po drugie to jest chłodno i raczej robak nie występuje i już zaczynają się przymrozki. Ale to tylko moje zdanie mogę się mylić, ale niech się wypowiedzą ci co się lepiej znaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
12 godzin temu, AleksanderX napisał:

ja to jeszcze opryskuję oziminy

Chyba święconą wodą , bo nic innego rzepak nie przyjmie .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ale tylko punktowo,  nie cała powierzchnię i należy do takiego podlewania Mocznik iem wybrać największe i zdrowe rośliny bo małe można poparzyc 

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy można rozsiać na rzepak jesienią wapno magnezowe w celu podania magnezu ok. 40kg MgO, czy lepiej luty/marzec?

Chodzi mi jedynie o magnez ponieważ było wapniwane przed siewiem. Nawozy typu siarczan magnezu/kizeryt wiosną raczej nie ponieważ jest juz kupiony saletrosan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533
Sprawdza się u was saletrosan, bo ja mam mieszane uczucia. Stosowałem go dwa razy i zawsze plon słabszy niż na polu gdzie na pierwszą dawkę poszedł sulfan (chodzi o proporcje form azotu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
3 godziny temu, margoo78 napisał:

Sprawdza się u was saletrosan, bo ja mam mieszane uczucia. Stosowałem go dwa razy i zawsze plon słabszy niż na polu gdzie na pierwszą dawkę poszedł sulfan (chodzi o proporcje form azotu)?

Wszystko zależy od stanu plantacji i co ważniejsze momentu rozsiania. Saletrosan powinno się odpowiednio wcześniej wysiać. Ale ogólnie to u mnie się sprawdzał.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Sulfan bajka nawóz. Ja do saletrosanu nie wroce, jeszcze w tym roku taniej kupiłem niż saletrosan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

U nas sulfan 2 lata temu był stosowany na pierwsza dawkę , leżał 2 tygodnie zanim niknął po rozsianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

No to jak to jest z tym sulfanem cudo czy jak wszystko jeśli się wie co kiedy i jak stosować to prawie wszystko jest dobre? Pytam bo jeszcze yary nie miałem i na ten sezon już mam nawozy no ale zawsze można w kolejnych latach spróbować... 

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ja napisałem jak u nas wypadły nawozy sulfan i extran, nie spełniły naszych oczekiwań , ponieważ za dużo leżały po rozsianiu - 2 tyg to za długo. Ale każdy stosuje wedle uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jak popadalo to się dopiero rozpuscil pewnie. Saletrosan tez długo leży bez deszczu. Ale co z tego ze np. Saletra pulan czy anwil rozpuści się z rosa a zaksan leży jak i tak musi spaść te 10 litrów chociaż żeby wniknelo w profil glebowy. Co kto lubi, ja na rozpuszczalnosc sulfanu nie narzekam, pieknie się sieje, nie kurzy i śmierdzi jak polski konkurent ale max. 20 zł na tonie mogę dać więcej niż za saletrosan i to chyba taka zdrowa ocena według mnie.

P.s a jaki ten extran sialeś?  Can27 czy prilled 33,5? Bo to niby can ma leżeć do deszczu zeby nie parował itp. tak magicy mówią;) 

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Śmierdzi to dobrze, sarny nie wchodzą już na uprawy. Jeśli cena podobna to jedno i drugie będzie ok, także co kto woli i jak z dostępnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
1 godzinę temu, koczas napisał:

Jak popadalo to się dopiero rozpuscil pewnie. Saletrosan tez długo leży bez deszczu. Ale co z tego ze np. Saletra pulan czy anwil rozpuści się z rosa a zaksan leży jak i tak musi spaść te 10 litrów chociaż żeby wniknelo w profil glebowy. Co kto lubi, ja na rozpuszczalnosc sulfanu nie narzekam, pieknie się sieje, nie kurzy i śmierdzi jak polski konkurent ale max. 20 zł na tonie mogę dać więcej niż za saletrosan i to chyba taka zdrowa ocena według mnie.

P.s a jaki ten extran sialeś?  Can27 czy prilled 33,5? Bo to niby can ma leżeć do deszczu zeby nie parował itp. tak magicy mówią;) 

Saletra sie rozpuścu z rosą i migruje w ziemi bo po zimie jest dużo wody w ziemi także deszcz jej do niczego nie potrzebny. Saletrosan rozsiejesz i lezy czeka na deszcz dużo wolniej sie rozpuszcza bez deszczu niż saletra dodatkowo ma wiecej formy amonowej niz saletra. Ogólnie to mi sie nie podoba ten nawóz ale ma siarke i to jego wielki plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Ja ją stosuje ,robiłem próby na jednym polu i wysiewałem pół pola polifoske 21 ,a drugą połowe saletrosan ,nie widze różnicy w działaniu ,ani rozpuszczaniu  sie nawozów ,z tym że sieje wcześnie na przymrozkach ,ostatnie dwa lata pod koniec lutego,kupuje polifoske bo ma dodatkowo troche magnezu, i cenowo wychodzi troszke taniej ,po przeliczeniu ilości składników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Saletrosan 26

forma amonowa 19 %

azotanowa  7 %

 

Sulfan 24

amonowa 12

azotanowa 12

 

nawoz jest otoczkowany dolomitem, wiec nie wiem dlaczegosulfan niby ma po 2 tygodniach rozpuszczac, jak bedzie sucho to jak sie ma to rozpuscic?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
3 godziny temu, miwigos napisał:

Ja ją stosuje ,robiłem próby na jednym polu i wysiewałem pół pola polifoske 21 ,a drugą połowe saletrosan ,nie widze różnicy w działaniu ,ani rozpuszczaniu  sie nawozów ,z tym że sieje wcześnie na przymrozkach ,ostatnie dwa lata pod koniec lutego,kupuje polifoske bo ma dodatkowo troche magnezu, i cenowo wychodzi troszke taniej ,po przeliczeniu ilości składników

Dla mnie osobiście Polifoska 21 ma trochę gorszy stosunek N do S. Dając 400-450kg/ha Setrosanu 26 wprowadzamy wystarczającą ilość siarki na 4-5t nasion. Jak ma się wysoką zawartość  magnezu w glebie to wystarczy jeszcze sypnąć sam azot i nawożenie wiosenne mamy załatwione. Ewentualnie dorzucić z 100-150kg KK.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533
Rozpuszczają się w podobnym czasie, wiadomo, że otoczka spowalnia rozpuszczanie, ale mi chodzi o to, że w sulfanie mamy więcej azotu azotanowego a więc szybko działającego, co daje większego kopa na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj