tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

loquito    240

Ale polifoska 21 a polifoska 6 to trochę różnica jest. Może proponuje Ci ją na mineralizacje słomy, a polifoska 6 swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja daję na gorszym stanowisku polifoską krzem ok 300kg a na lepszym kornkali jeśli rzepak wyjdzie to wtedy najwyżej rzucę saletry


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Rzepak musi mieć odpowiednio dużo azotu na jesieni by miał co jeść , do zimy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

@zetor50super do mnie to napisałeś ? bo juz sie pogubiłem
ogólnie chce nawieść gnój stalerzować i przed orką rozsiać polifoskę, i do tego dorzucić jeszcze tego mocznika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Ja planuje dac 200kg soli potasowej i 200kg polidapu. Cena podobna do polifoski 6 a lepszy skład czystego składnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

chyba jednak zostanę przy 300kg polifoski 6 bo już tyle przepisów na nawożenie sie naczytałem że sam już nie wiem co sypac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

przelicz, co się bardziej opłaca, 300kg polifoski 6 czy 120kg polidapu + 150kg soli potasowej. Do tej drugiej opcji w zasadzie nie trzeba już dorzucać azotu dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Od dawna daję npk w jednej granuli bo była niewielka różnica. Jak obecnie cenowo to wychodzi w wersji importowanej ze wschodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Oczywiście że polidap + sól. Do polifoski 6 trzeba by dorzucić później azotu trochę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
9 minut temu, jahooo napisał:

przelicz, co się bardziej opłaca, 300kg polifoski 6 czy 120kg polidapu + 150kg soli potasowej. Do tej drugiej opcji w zasadzie nie trzeba już dorzucać azotu dodatkowo

Przy tych proporcjach będzie miał podobną ilość azotu co w 300 kg polifoski 6 i dodatkowo mniej siarki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ale za to więcej fosforu i potasu. Ja w tym roku rozsypię importowaną polifoskę 5-20-30 plus mocznik, a wujo na większy areał daje polifoskę 6 plud 100kg soli potasowej plus 100kg siarczanu magnezu. Zwykle ma plon około 3,5t rzepaku lub więcej.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Jakie przyjmujecie ceny soli,polidapu i póki?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Sól potasowa 1550zł, Polidap 1900zł, Polifoska 6 1750zł,  Załóżmy  ze dam 200kg polidapu i 200kg soli potasowej to mam 36kgN, 92kg P, 120kg K, i 10kg S, Cena 690zł. 

Polifoska 6 400kg/ha, daje 24kg N, 80kg P, 120kg K, 28kg S, Cena 700zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Też jestem skłonny do tego polidapu i soli tylko to pod plug lepiej czy pod agregat? Mam niecałe 4ha do zasiania i jeszcze czekam na wapno i tak niewiem jak to zrobić co pod plug dać a co pod agregat🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

A u mnie na jednej działce poszło 300kg polidapu 🤣bo pomyliłem bb i jak go rozciolem.. Kur  wa polidap ale już wpadł do rozsiewacza a że było już tam że 600kg npk no to dawka została bez zmian, no i też pewnie urośnie xd. 

Swoją drogą pierwszy raz sialem nawóz na ścieranie i faktycznie dużo lepiej niż pod agregat! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj