tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

rocco0987    112

u nas góra już z 10 dni a dół min pare dni potrzebuje... plonu raczej nie będzie, łuszczyn jak nigdy ale albo puste albo pare ziaren w dodatku upały załatwiły mtz.. Czemu tak mało ziaren w łuszczynach? wydaje mi sie ze przez zimny mokry maj rzepak kwitł prawie do czerwca i zwariował wydał mase łuszczyn na raz po połowie maja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma3ciej    3

17ha skoszone średni plon 3.5t gleba mozaika od 4 do 6 odmiany Kuga atora i dk exizit lub jakoś tak. W płonie różnicy nie było jedynie DK ciężko się kosiło młocarnia jęczała choć był zadszy od pozostałych i nie był  mocniej zielenszy od pozostałych wilgotność od 6.9 do 8 rzepak bez randapu okolice Pniew wielkopolska

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15
Tomek90 napisał:

4 minuty temu, rolniczek098 napisał:

Chciałbym zobaczyć ten rzepak 5T nie mówię tego z ironią a ni też z zazdrością po prostu mój połowę tego zrobił w tym roku także szacun. możesz podać klasę i nawożenie ? I rejon PL?

3ab z łatami 4. Podlaskie

350 profoska

400 saletrosan

400 rsm 32

rsm podałeś w kg ? A jeszcze możesz zdradzić ochronę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Kg wszystko. Caramba jesien i wiosna, płatek Pictor - pełne dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

To w sumie tak reasumując to ze 3 patyki włożyłeś? Sam grzyb ponad tysiąc . A jeszcze chwasty, jakiś bor skracanie dwa razy i robal. Duży nakład ale widać warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Nie wiem czy taki deszcz 140l obecnie z czego ponad 40l już nie wpłynęło na plon. Nizina podlaska możesz sobie sprawdzić. Wjadę w pszenżyto to połowy tego nie bedzie w plonie może. 

5 minut temu, rolniczek098 napisał:

To w sumie tak reasumując to ze 3 patyki włożyłeś? Sam grzyb ponad tysiąc . A jeszcze chwasty, jakiś bor skracanie dwa razy i robal. Duży nakład ale widać warto.

Grzyb z 500 niecałe. W tamtym roku liczyłem na karcie pola 2600 albo 2800 bez amortyzacji, kredytów i podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Wczoraj skoszony Chrobry, plon 3.4t/ha, ziemia IVb. Jak na ten rok jestem zadowolony. 
Nawożenie:
370 kg Dominator Plus
480 kg saletry 34%
200 kg MgS
Ochrona: 
jesień Tebu 0,75 + 0,35 Stabilan
Wiosna Toprex 0.6l
Płatek Zamir 1l + Afrodyta 0,5 l
Ogólnie koszty bez amortyzacji ale z podatkiem i ubezpieczeniem wyszły ok 2900 PLN/ha

Edytowano przez pieter1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Toprex 1l/ha? Jaki efekt dała podwójna dawka?

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja dałem wiosną podwójna dawkę na jedynym przejeździe i żadnej różnicy nie zauważyłem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Jakie nawożenie przedsiewne polecacie ? chce dać obornik na ściernisko i zaorać to na 15-17cm żeby za głęboko w ziemie nie poszedł, co jeszcze dać przed siewem ? wyczytałem że jak da sie obornik to najlepiej polifoske 6 i do tego jeszcze polifoske 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja w tym roku daje wszystko pod talerzówkę i bede oral przed siewiem. 350 polifoska 6 i do tego 100-120 mocznika. Zawsze dawałem pod agregat ale za płytki korzeń jest wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

no właśnie też czytałem że pod pług najlepiej dawać, ale co to bedzie dobre tak wszystko na raz ładować ? tzn. obornik i nawozy, no i drugie "ale" czy nawóz nie pójdzie za głęboko ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

po głowie mi chodzi dać obornik, stalerzować, później 300kg polifoski 6, 200kg polifostki 21 i zaorać to

albo druga opcja zamiast 200kg polifoski 21 to 100kg polifoski i 100kg saletrzaku 27

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Południe lubelskiego plon 3,5t/ha, cena 1520zł netto. Odmiana DK Exprit i DK Exception.  Koszony 18 lipca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2t/ha kws sherlock lubelskie  poleci ktoś dobrego mieszańca? kws sergio dobry? populacja quartz ktoś coś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Rescator 3t,quartz 2.5, okolice Lublina, w lubelskim w tym roku quartz kiepsko, ogólnie ludzie mają po 2.5 do 3 t w lubelskim i to jeżeli chodzi o te zadbane rzepaki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

kuga 3,2t mercedes podobnie .pod pług poszło 550 polifoski 6 i 150 polifoski 21,na wiosne 400kg saletrosanu i 370 rsm 26+S,porażka ,nie chce mi sie liczyć bo nie ma co.Lubelskie okolice Zamościa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30
2 godziny temu, 85Tomekkk napisał:

kuga 3,2t mercedes podobnie .pod pług poszło 550 polifoski 6 i 150 polifoski 21,na wiosne 400kg saletrosanu i 370 rsm 26+S,porażka ,nie chce mi sie liczyć bo nie ma co.Lubelskie okolice Zamościa 

U mnie po sasiedzku trochę lepiej Rescator i Mandril narazie 8 ha wycięte i jest 3.6 t/ha przy 7.7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj