tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Tigon    1490

- 15 to dosłownie na wschodnich krańcach, oglądałem parę prognoz i na wschodzi max -10-11 im bardzie w kraj to wiadomo cieplej a ma być tak 1-2 noce max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma co panikować, znają sie na pogodzie jak świnia na gwiazdach, 3 dni temu nie było mowy o przymrozku. Ciach wczoraj diametralna zmiana będzie mróz -10. Poczekajcie ze 2 dni będzie z -3. U mnie rzepak puścił liście, rozeta już ma widoczne przyrosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyui    2

Witam, Panowie nie podałem jeszcze pierwszej dawki azotu, bo nie było jak wjechać. Jest szansa w środę o ile nie będzie żadnych opadów. Tylko teraz pytanie czy jechać w środę z Saletrosanem czy poczekać po weekendzie, bo zapowiadają temperatury w okolicach -10 st? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 minutę temu, tyui napisał:

Witam, Panowie nie podałem jeszcze pierwszej dawki azotu, bo nie było jak wjechać. Jest szansa w środę o ile nie będzie żadnych opadów. Tylko teraz pytanie czy jechać w środę z Saletrosanem czy poczekać po weekendzie, bo zapowiadają temperatury w okolicach -10 st? 

Też się zastanawiam. Najgorzej jak napada śniegu to znowu że dwa tygodnie się nie wjedzie. Więc chyba lepiej będzie przed tymi mrozami, tylko nie wiem czy do weekendu obeschnięciu na tyle żeby wjechać.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

weekend zapowiada się dobrze, byle by tylko śniegu nie napadało za wiele, a najlepiej w ogóle.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

pierwszą falę mrozów mój rzepak dobrze przetrzymal, mam nadzieje że druga fala już nic złego nie zrobi. zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie Saletrosan się rozpuścił w około 10h pozostawały tylko kropki na ziemi po nim. Więc nawet jak po jednym dniu od sypania nawozów spadnie śnieg to będzie ok. No chyba że spadnie 30cm to popłynie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Dzisiaj w pogodzie mówili że na południu w  weekend intensywny śnieg. I wyjdzie po mojemu jak pisałem parę dni temu. Spokojnie panowie z tym zasilaniem. Jednego roku kto da wcześniej to wygra, w tym roku raczej się przegra.... U mnie na mazurach kilka lat temu latali po polach jak ze sraczką jeden patrzył na drugiego, w tym roku nikt prawie nic nie dał poza siarką, ewentualnie kizeryt i cisza. Ja nigdy przed 15marca nie dawałem azotu i nie narzekam bo u nas zaczyna rosnąć dopiero w połowie kwietnia. Czytam tu na forach jakieś brednie i niestworzone historie typu dałem azot w lutym i rzepak dał 6 ton a pszenica 10.... takie banialuki. U mnie w okolicy też takie brednie słyszę a potem widzę jaka nędza w gospodarstwach bo na nic nie ma, na testy ciągniki biorą tylko bo nie stać na kupno i takie tam. Ja nie chwalę się ile mi sypie ale widać co stoi na podwórku. I nie koszę 10 t pszenicy ani 6 rzepaku... P.S niech mrozi to cena rzepaku podskoczy bo lipa jest...

Edytowano przez petro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Cieszę się z twego sukcesu ale nie każdy miał takie szczęście że był w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
6 godzin temu, petro11 napisał:

Dzisiaj w pogodzie mówili że na południu w  weekend intensywny śnieg. I wyjdzie po mojemu jak pisałem parę dni temu. Spokojnie panowie z tym zasilaniem. Jednego roku kto da wcześniej to wygra, w tym roku raczej się przegra.... U mnie na mazurach kilka lat temu latali po polach jak ze sraczką jeden patrzył na drugiego, w tym roku nikt prawie nic nie dał poza siarką, ewentualnie kizeryt i cisza. Ja nigdy przed 15marca nie dawałem azotu i nie narzekam bo u nas zaczyna rosnąć dopiero w połowie kwietnia. Czytam tu na forach jakieś brednie i niestworzone historie typu dałem azot w lutym i rzepak dał 6 ton a pszenica 10.... takie banialuki. U mnie w okolicy też takie brednie słyszę a potem widzę jaka nędza w gospodarstwach bo na nic nie ma, na testy ciągniki biorą tylko bo nie stać na kupno i takie tam. Ja nie chwalę się ile mi sypie ale widać co stoi na podwórku. I nie koszę 10 t pszenicy ani 6 rzepaku... P.S niech mrozi to cena rzepaku podskoczy bo lipa jest...

Kolego wnioskuję że patrząc przez twój pryzmat to w całej Polsce wegetacja rusza jednocześnie, uwierz że między zachodem a w schodem polski jest prawie miesiąc różnicy, więc nie pisz proszę że my z wlkp czy dolnego Śląska mamy wyjeżdżać po 29 marca z nawozami. Gratuluję nowych sprzętów w gospodarstwie szczerze...co do plonów hmm, powiem tak dla mnie 6 ton pszenicy lub 3 rzepaku to porażka a ciągnika nigdy na testy nie brałem i też żyje.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyui    2

To jak zapowiadają intensywne opady śniegu to lepiej nie jechać dziś z saletrosanem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrobisz jak uważasz ale ja z saletrsanem bym jechał, nawet u siebie myślę z saletrą na zboża pojechać bo już ładnie obeschło jak widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyui    2

Też tak mi się wydaje, bo jak napada 30 cm śniegu to do kwietnia nie będzie można wjechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

Panowie tez nie wiem co robic bo dopiero co obeschlo  a mam przygotowany saletrosan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Ja chyba jednak rozsieje saletre i na rzepak i na zboża przed tym atakiem zimy . No a potej zimie będzie czas na drugą dawke w rzepaku tak myślle . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja Wam powiem że mam zasilone 80% zbóż zaksanem i całość rzepaku w tym część saletrosanem a część saletrą, poszło tego już nie zmienię, zboża ruszyły a rzepak nie wiem czy nie zgnije bo dostał konkretnie bo był mocno przystrzyżony przez sarny


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
19 godzin temu, petro11 napisał:

Dzisiaj w pogodzie mówili że na południu w  weekend intensywny śnieg. I wyjdzie po mojemu jak pisałem parę dni temu. Spokojnie panowie z tym zasilaniem. Jednego roku kto da wcześniej to wygra, w tym roku raczej się przegra.... U mnie na mazurach kilka lat temu latali po polach jak ze sraczką jeden patrzył na drugiego, w tym roku nikt prawie nic nie dał poza siarką, ewentualnie kizeryt i cisza. Ja nigdy przed 15marca nie dawałem azotu i nie narzekam bo u nas zaczyna rosnąć dopiero w połowie kwietnia. Czytam tu na forach jakieś brednie i niestworzone historie typu dałem azot w lutym i rzepak dał 6 ton a pszenica 10.... takie banialuki. U mnie w okolicy też takie brednie słyszę a potem widzę jaka nędza w gospodarstwach bo na nic nie ma, na testy ciągniki biorą tylko bo nie stać na kupno i takie tam. Ja nie chwalę się ile mi sypie ale widać co stoi na podwórku. I nie koszę 10 t pszenicy ani 6 rzepaku... P.S niech mrozi to cena rzepaku podskoczy bo lipa jest...

Jak spadnie śnieg przed tymi dużymi mrozami to nic nie wygrasz bo śnieg zejdzie i u tych co zasili bujnie się raps i się będzie aplikować drugą dawkę chwila moment, a ty wtedy wlatujesz z pierwszą dopiero albo obiema. Raczej przyznasz mi rację. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Niech każdy robi po swojemu i powiem jeszcze jedno kto z Nas wie co będzie jutro za tydzień itd. Ja będę siał wtedy kiedy będę mógł wjechać po mrozie na pole inaczej nie wjadę ani małym ani dużym traktorem- Warmińsko Mazurskie i Kujawsko Pomorskie. Rozsiewałem od 5 do 7 marca pierwszą dawkę a teraz planuję drugą od 19 marca. A dochód liczę z 5-7 lat i póki co to mamy złoty czas w rolnictwie od kilku ładnych lat.

Edytowano przez sawka71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
14 minut temu, sawka71 napisał:

Niech każdy robi po swojemu i powiem jeszcze jedno kto z Nas wie co będzie jutro za tydzień itd. Ja będę siał wtedy kiedy będę mógł wjechać po mrozie na pole inaczej nie wjadę ani małym ani dużym traktorem- Warmińsko Mazurskie i Kujawsko Pomorskie. Rozsiewałem od 5 do 7 marca pierwszą dawkę a teraz planuję drugą od 19 marca. A dochód liczę z 5-7 lat i póki co to mamy złoty czas w rolnictwie od kilku ładnych lat.

Oj! Lepszy niż był ale nie dobry... ale pogadaj z zachodnimi farmerami to oni pamiętają dużo lepsze czasy, czyli należy rozumieć że może być dużo lepiej! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Lukejro ma rację nakręcacie się nie potrzebnie ,mam pszenicę zasianą z końcem listopada ,w fazie szpilki była w styczniu i bardzo ładnie do marca podrosła a w marcu wiadomo jak było na dzień dzisiejszy zieleniutka azot już dostała za nim zacznie działać to te mrozik minie to samo tyczy się rzepaku jakoś mi go nie wymroziło a mam go na pagorkach i dolinach wszędzie jednakowy jest super azot i siarkę już dostał ,widzę że najbardziej obawiają się Ci którzy nic jeszcze nie posiali a teraz sieją panikę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Jak spadnie śnieg przed tymi dużymi mrozami to nic nie wygrasz bo śnieg zejdzie i u tych co zasili bujnie się raps i się będzie aplikować drugą dawkę chwila moment, a ty wtedy wlatujesz z pierwszą dopiero albo obiema. Raczej przyznasz mi rację. 

Na Mazurach jest czas i na pierwszą i na drugą dawkę bo wegetacja nie ruszyła i nikt w mojej okolicy nie sypał azotu. Rzepak ruszy na początku kwietnia u mnie w tym roku bo to widać. Obecnie wszyscy mamy sporo zastoisk wody i nie ma sensu na wyrzucanie kasy w błoto które spłynie do rzek. Do dwóch tygodni zejdzie się i dopiero 1wsza dawka pójdzie. Ani rzepak ani pszenica nie pójdzie do góry do póki nie będą noce bez przymrozków. Szybko działająca forma azotu i niech sobie rośnie. Ma czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj