tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

przemek28_28    2095

Kolego dobrze napisałeś na Mazurach, zrozum ze niby jeden kraj ale mamy ,,inny” klimat. Jak zaczyna ruszać w kwietniu to kiedy masz żniwa- pewnie w sierpniu? U mnie żniwa rzepaczane, wyjątek ubiegły rok to zawsze tak drugi tydzień lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymus512728    1

Południowy zachód zawsze minimum 2 tyg szybciej żniwa ma jak pół wschód. W podlaskim w tamtym roku żniwa rzepaczane zaczynałem po 5 sierpnia a zboża po 15. Termin siewu rzepaku do 15 sierpnia to wegetacja prawie 12mies trwa to i inne terminy dawek nawozów są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

I co z tego jak i tak zakwitnie początkiem maja, także jak ktoś drugą dawkę rzuca w połowie kwietnia to żegna się z plonem bo ostatnia dawka +- miesiąc przed kwitnieniem. Ci co nie dali N to raczej w całości będą dawać - południe podlaskiego. 

Są rzeczy których nie przeskoczysz. 

 

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Dziś byłem na polu pooglądać rzepak i jak jeszcze 2 dni będzie pogoda to bez problemu da się wjechać z nawozem. 

W tych miejscach gdzie sarny zgarnęły śnieg to rzepak jest ladny zielony ale ma przemaznięty korzeń i już wiem że nic z niego nie będzie bo przy próbie wyrwania korzeń się urywa przy samym wierzchu chociaż wypuszcza korzenie milimetry pod ziemią  i będzie do czasu aż wierzchnia warstwa ziemi nie przeschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ogólnie to kto wcześniej dał azot a nie będzie silnych deszczów to będzie ok bo azotu nie wypłucze. Rzepak i tak nie pobierze azotu jednego dnia i wiadomo że najszybciej wypada dać RSM. Ja zrezygnowałem na razie z RSMU bo właśnie na mazurach za zimno po prostu jest i nie ma kopa po moczniku. Za długo trzeba czekać na efekty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Panowie poradźcie mi co zrobić. planowałem w sobotę dać saletrosan jak przymarznie i się da wjechać, ale w mojej okolicy jest jeden skład nawozu gdzie mają saletrosan jednak od dłuższego czasu go nie dowieźli i może będzie pod koniec przyszłego tygodnia. Dać teraz saletrę a na drugą dawkę saletrosan? a może zastąpić go jakimś innym nawozem żeby dać siarkę,tylko jakim?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5
24 minuty temu, Quercus78 napisał:

Panowie poradźcie mi co zrobić. planowałem w sobotę dać saletrosan jak przymarznie i się da wjechać, ale w mojej okolicy jest jeden skład nawozu gdzie mają saletrosan jednak od dłuższego czasu go nie dowieźli i może będzie pod koniec przyszłego tygodnia. Dać teraz saletrę a na drugą dawkę saletrosan? a może zastąpić go jakimś innym nawozem żeby dać siarkę,tylko jakim?

Da się go zastąpić sulfanem z yarey o ile masz do takiego dostęp polifoską 21 albo jakimś siarczanem kizerytem itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Przedwczoraj poszedł Macrospeedgreen w dawce 100kg/ha wczoraj saletra 34% w dawce 300kg/ha. Rzepaki oceniam nie źle, była okrywa śnieżna straty spowodowane przez wymoknięcia, placki zjedzone przez ślimaki i sarny nie przekraczają 0,2ha na powierzchni 13,2ha,  martwi mnie bardziej zbliżające się ochłodzenie...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Na tym forum panuje cenzura taka jak za czasów komunistycznych .ADJE dla tego forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Jaka cenzura ja piszę że nie lubię kota i to publikują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    132

Ja tydzień temu podałem azot a w okolicy są tacy, którzy twierdzą, że nawóz posieją po świętach bo na razie za zimno i za wcześnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

warmia-mazury 03.03 dawałem 200saletry w poniedziałek daje 200mocznika.

po mrozach z końca lutego robiłem próbę na 5 roślin 5 żyło rzadki jest trochę ale żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29
11 godzin temu, dzidzia202 napisał:

warmia-mazury 03.03 dawałem 200saletry w poniedziałek daje 200mocznika.

po mrozach z końca lutego robiłem próbę na 5 roślin 5 żyło rzadki jest trochę ale żyje.

na mazurach to w ogóle nic nie urosło i do 10kwietnia zimno to po co w nijakiej fazie mocznik. Saletra nawet nie działa jeszcze. W ogóle mało kto wyjechał. Dzisiaj ruszyli trochę ale mało kto. W zasadzie zima w pełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Świętokrzyskim zima w pełni, mróz -1 przy gruncie odwilż, nawet ziemia nie zamarzła. Ja się pytam gdzie te prognozy na - 15 stopni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305
23 godziny temu, Zenonim napisał:

czemu pod pług?

Urwałeś się z choinki.Śniegu nie było ,mróz jak diabli i do tego słabo rozwinięty na jesień i masz odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
11 minut temu, gustaww napisał:

W Świętokrzyskim zima w pełni, mróz -1 przy gruncie odwilż, nawet ziemia nie zamarzła. Ja się pytam gdzie te prognozy na - 15 stopni?

To się ciesz żebyś jeszcze nie płakał jak przyjdzie nam na pograniczu kujaw i Wielkopolski daję ostro popalić odczuwalna koło -15 bez okrywy rzepak po tym ataku zimy raczej do orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie piszę o kujawach a swoim regionie. Zrobiłem zrzut ekranu pogody z 12.03  i wg prognoz dziś w nocy miało być - 15 więc się pytam gdzie..?  Wydaje mi się że temperatura odczuwalna nie gra roli. Wg prognozy odczuwalna jest -12  obecnie a jak pisze odwilż się szykuje koło południa. Współczuje  Wam, u nas 3 lata temu było za to bardzo sucho i rzepaki po jęczmieniu też poszły pod pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

U mnie przez noc napadało śniegu. Miejscami jest więcej jak pół metra. 

Współczuje tym co nie mają śniegu bo 2 najbliższe noce mają być z dużym mrozem i wiatrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Powiat płocki zimno i wieje zero śniegu i tak przez całą zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj