tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Alio    118

Ja co 20 bo taki mam siewnik (leje co 10 cm a sieję co drugi). Też rzędy widać tylko na początku. Teraz nic. Tu mi wygląda na co najmniej 40 cm i chyba punktowy. Ale niech się kolega wypowie. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    118

Mnie się marzył siew punktowy siewnikiem do buraków. Mam kleine unicorn 2. Niestety jak zapytałem o cenę tarcz do rzepaku to zrezygnowałem. 1200 netto komplet tarcza, blacha i półksiężyc na jedną sekcję a mam ich 8. Przy moich 10 ha rzepaku taki wydatek nie zwróci się nigdy nawet przy zmniejszonym wysiewie do 1.5-1.8 kg/ha. Zyskam raptem 0.5 kg nasion na ha. Tak sieję zwykłym od 2 do 2,5 kg/ha. Co prawda nie ma takich ładnych rzędów jak na tym zdjęciu ale i tak plon nawet do 5 t/ha więc nie ma co kombinować. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Majes chyba się nie łudzisz że z tego rzepaku coś będzie. On po prostu zgnił z nadmiaru wilgoci. Szykuj pług jeśli sie nie zacznie zielenić w najbliższych dniach a napewno nie zacznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A na jakiej podstawie twierdzisz że zgnił? To jest siew Strip-til jak już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a to opucha w rzepaku byla tak i wymarzla teraz co na zdjeciu zalaczam ? jest ona na polu w jednym miejscu taki plac jest i teraz pytanie dlaczego akurat na tym kawalku wystepuje czyzby ze tam jest kwasna ziemia w tym miejscu czy jak ?

post-129947-0-53482400-1489940821_thumb.jpg

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A na jakiej podstawie twierdzisz że zgnił? To jest siew Strip-til jak już

Na takiej że u nas w okolicy jest sporo takich miejsc gdzie jest mokro że rzepak tak wygląda a 20 dalej gdzie jest suszej zieleni się i rośnie. Na zdjęciu ewidetnie widac że jest bardzo mokro. Nie wiem co będzie dalej może odbuje ciezko powiedziec ale nie wróże tu już plonu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

panowie a to opucha w rzepaku byla tak i wymarzla teraz co na zdjeciu zalaczam ? jest ona na polu w jednym miejscu taki plac jest i teraz pytanie dlaczego akurat na tym kawalku wystepuje czyzby ze tam jest kwasna ziemia w tym miejscu czy jak ?

Łapycha występuje placowo ,taki masz piękny rzepak ,a bałeś się że wymarzł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

to żeście mnie pocieszyli. Drugi rok z rzędu będę przesiewał rzepak. Od 4 lat sieje i tylko raz zebrałem. 2x wymarzł i raz grad wymłócił, masakra.

I tak muszę czekać bo z pługiem też tam nie wjadę, zobaczymy co z tego wyjdzie ale tak jak mówicie ma za mokro i nie rośnie, wierzchołki zrobiły się fioletowe (nie wymarzł) tam gdzie jest trochę suszej (może ze dwa małe place na polu) rzepak się zieleni.

Co do siewu, siany siewnikiem punktowym.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Majes niestety knoro93 ma rację szykuj pług a nie rozsiewacz 

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Łapycha występuje placowo ,taki masz piękny rzepak ,a bałeś się że wymarzł

 

to zalezy w ktorym miejscu jest ladny akurat tu jest ok ale sa miejsca ze liscie sa fioletowe . no moze w tym roku rzepak odda jakis plon bo w tamtym roku wymarzł caly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

Witam ze względu na ciężkie warunki pogodowe 1 dawkę udało się rozsiać dopiero 13 marca , poszedł saletrosan 26 w ilości jakieś 370kg/ha , jak myślicie kiedy zastosować drugą dawkę w postaci saletry , myślałem o 2 tygodniach przerwy , czy saletrosan nie zacznie za późno działać może wjechać z częścią saletry na dniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja rozsiałem saletrosan 26 w ilości 400 kg na ha 11 marca i z drugą dawką jadę około 200kg saletry 3 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Raczej z ta saletrą trzeba jechać tak końcem tego tygodnia lub początek następnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

U nas z pierwszą dawka jeszcze niektórzy nie dali rady wjechać na rzepak bo ciągle mokro i pada co drugi dzień po trochu. A rzepak jaki był taki jest nic praktycznie się nie rusza bo zimno. Plon pewnie troszkę w dół pójdzie przez tak późne podanie nawozu bo najwcześniej za tydzień jak nie popada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U siebie rozrzuciłem saletrosan 4 i 6 marca ok 380 kg, a w ostatnią sobotę poszedł rsm 28 320-350 litrów. Myslę, że to optymalny termin. Teraz niech rosnie.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36

Północne mazowsze nie mam mowy w dalszym ciągu o rozsianiu nawet pierwszej dawki nawozu. I cały czas nadają deszcze.

 

Zrób lepsze zdjęcia tego rzepaku z bliska pojedynczych roślin na takim zdjęciu zrobionym z drogi nic nie widać wyrwij kilka roślin zobacz czy nowe białe korzenie przyrastają czy korzeń jest twardy czy szyjka korzeniowa nie jest miękka czy nie śmierdzi no i czy nowe liście przyrastają orka to ostateczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

u nas niektórzy już dają drugą dawkę saletry lub rsm. Myślę że trochę przesadzają. Po roślinach specjalnie nie widać żeby skorzystały z azotu z 1 dawki, a tu już dają drugą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co powiecie o środku Tilmor warty jest tych pieniędzy,jak sobie radzi z chorobami i regulacja rzepaku na wiosnę ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

choroby bardzo dobrze sporo lepiej niż caryx lub toprex , regulacji praktycznie brak, w sumie to można powiedzieć że działa tak dobrze na choroby jak caryx skraca a tak słabo skraca jak caryx słąbo działa na choroby. więc pomieszaj oba w dawkach obniżonych o połowę i będziesz miał bardzo dobry efekt skracania i ochrony grzybowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie co myślicie o 0.5 l toprex i 1l tebu na ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    472

jesli 1 dawka leci na poczatku marca to druga najpozniej do polowy marca.... jesli przyjdzie wysoka temp to roslina bedzie chlonela azot jak gabka a nie zapominajcie ze jak w poniedzialek posiejecie to we wtorek jeszcze azot nie bedzie dostepny bo musi sie on najpierw przemiescic w glab gleby a to troche czasu zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

choroby bardzo dobrze sporo lepiej niż caryx lub toprex , regulacji praktycznie brak, w sumie to można powiedzieć że działa tak dobrze na choroby jak caryx skraca a tak słabo skraca jak caryx słąbo działa na choroby. więc pomieszaj oba w dawkach obniżonych o połowę i będziesz miał bardzo dobry efekt skracania i ochrony grzybowej

 

czyli co caryx sma stosowany mowisz ze lipa u nas caryx zawsze stosujemy sam i jest ok sasiad nasz tez caryx i jeszcze kilku znajomych sam caryx stosuje i ok jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj