tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Michalmeer    483

Umnie na rzepak pójdzie ta

500 kg saletry

100 kg fosforanu

150 soli potasowej

150 kizerytu

plus siarczan magnezu dwa zabiegi po 7 kg na ha


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

do możliwe ze troche mało go dałem pod siew i chce troche nadrobić


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

To raczej nic z tego fosforanu nie będzie bo należy go wymieszać z gleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

można dawać fosfor pow warukniem że ziemia bedzie wilgotna .. czytałem o tym dużo i jest taka możliwosc


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

@Michalmeer doczytaj jeszcze, albo jak już chcesz tak na upratego to daj Nitrofoskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To chyba opracowania firmy produkującej nawozy fosforowe. ;) Mnie uczyli że fosfor nawet po wielu wielu latach pozostaje tak gdzie go się rozsieje jedyna możliwość przemieszczenia go to zabiegi uprawowe no i osobną kwestią jest dostępność nawozów fosforowych w 1 roku... Może czytałeś o potasie...

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

no to bede musiał szukac coś do dolistnego dokarmiania


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Umnie na rzepak pójdzie ta

500 kg saletry

100 kg fosforanu

150 soli potasowej

150 kizerytu

plus siarczan magnezu dwa zabiegi po 7 kg na ha

Mam pytanie czemu tak mało w jednym zabiegu siarczenu magnezu dajesz, dolistnie można do 5% roztworu, czyli przy 300l/ 1ha wychodzi 15 kg na 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Sypie worek na aparat czyli około 8 kg na ha bo jednym pryskiwaczem robię 3 ha


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja daję 25 kg na 2 ha i 50 kg mocznika :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfaholik    1

Myślałem o taki zestawieniu.1 dawka 150kg/Ha a 2 dawka 200KG/Ha saletry plus odzywki.

Macie jakieś inne sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Trochę małe to nawożenie azotem.Na start daje się 100 kg czystego azotu.Druga dawka w zależności od spodziewanego plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Myślałem o taki zestawieniu.1 dawka 150kg/Ha a 2 dawka 200KG/Ha saletry plus odzywki.

Macie jakieś inne sugestie

Na pszenicę może być ;) ale na rzepak zdecydowanie za mało, to nie tani biznes z nawożeniem rzepaku ale jak nie dasz to i nie będziesz miał, proste... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Myślałem o taki zestawieniu.1 dawka 150kg/Ha a 2 dawka 200KG/Ha saletry plus odzywki.

Macie jakieś inne sugestie

Bardzo bardzo ubogo tego azotu. Jeżeli chcesz tak słabo nawozić to po co w ogóle posiałeś rzepak?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

ja planuję dać 330kg saletrosanu + 60kg saletry + 100kg polifoska8(polifoska poszła również na jesieni ale że mam gleby lekkie to podzieliłem na dwa zabiegi). I druga dawka 300kg saletrzaku.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Panowie różnie to bywa z tym azotem znajomy sieje około 12ha co roku rzepaku i daje 200kg saletry 1 dawka i 200kg saletry 2 dawka a pod korzeń tylko 200kg/polifoski 6. średni plon z tamtego roku to 4,5t/ha. Ja osobiście będę dawać na 1 dawkę 300kg saletrosanu a na 2 dawkę 150kg saletry+ 100kg mocznika. A na inne pole 1 dawka 185kg saletrosanu+ 125kg saletrzaku z borem, 2 dawka 150kg saletry+100kg mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Tylko jaka klasa ziemi? Z tego co pamiętam uprawiasz jedynkę, gdzie dużo azotu magazynuje się w próchnicy, której jest na jedynce co najmniej 80-100cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfaholik    1

Na pszenicę może być ;) ale na rzepak zdecydowanie za mało, to nie tani biznes z nawożeniem rzepaku ale jak nie dasz to i nie będziesz miał, proste... B)

Bardzo bardzo ubogo tego azotu. Jeżeli chcesz tak słabo nawozić to po co w ogóle posiałeś rzepak?

Rok temu zamiast siarczanu dałem polifoske 21 i saletre w takich samych dawkach i miałem plon 4.1T z ha

Jesienią było dawane ok 400kg lubofosu plus 100kg saletry plus odzywki

Napisłem ten post z myslą o tym ze mi doradzicie czy siarczan nadaje się na pierwsza dawkę czy tez nie .Rożnica w cenie jest dość spora bo 210zł miedzy saletra a siarczanem a wartości chemiczne bardzo podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tylko jaka klasa ziemi? Z tego co pamiętam uprawiasz jedynkę, gdzie dużo azotu magazynuje się w próchnicy, której jest na jedynce co najmniej 80-100cm.

Ja też mam 3a i 3b . A jeżeli chodzi o znajomego to klasy ziemi od 2do 4 więc przy takim nawożeniu 4,5t/ha to dobry wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

na gleby IVa i IVb 400 kg saletrosanu 1 dawka + 100 kg soli potasowej , 2 dawka 200 kg saletry amonowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

witam zaznaczę że sieje rzepak pierwszy raz mam glebę 3 klas. Chcę dać 100 kg siarczanu i 250 l rsm na pierwsza dawkę tylko nie wiem kiedy wjechać z tym w pole czy lać rsm na zamarzniętą ziemię ? na drugą dawkę też 250 rsm plus później mocznik dolistnie około 25 kg na ha. Z góry dzięki za odp,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834

lej rsm na zamarzniętą glebę, jeśli chcesz w dwóch dawkach rsm to dałbym 2x 200l, a zamiast tych zbędnych 100l dałbym więcej saletrosanu 200-300kg.. Jak dla mnie ten mocznik w oprysku to głupota, raz że możesz uszkodzić rzepak a dwa policz sobie azot 2x200l rsm + 200-300 saletrosanu, ale na moje oko wychodzi dobrych 150kg N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj