BUSTED

Jaki alternator C-385 do 1954

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wierzba1272    8

Co do mocowań1 to poszukaj po sklepach z częściami do maszyn rolniczych, lub w internecie.

A co do alternatora to zależy ile chcesz dodatkowych odbiorników zastosować.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Wiec mam problem z ładowaniem w ursusie 904 alternator łądował pieknie jak go kupiłem 5 lat temu to poprzedni włascicicl załozył nowy z agromy.

i nagle cos mu sie stało i nieładuje wogule.wiec mam alternator magneton 55A w którym wymieniłem czczotki bo miałem go załozyć do 4011 ale tata kupił nowy 70A zamiast zepsutej pradnicy :)

wiec moje pytanie brzmi.jak go podłączyc aby działa poprawnie wczesniej był w u c-385 ale ja robilismy remont kapitalny tata załozył nowy a ten lezy juz długo na pułce i chiał bym go uruchomic koszt naprawy tamtego wyniusł by mnie drogo bo chyba sie coś z doidami stało przez srare akumulatory które zakończyły zywot ;/ jeszcze łozyska by trzeba wymienic wiec pomyślałem o magnetonie .wrzucem fotke

http://pokazywarka.pl/hojvc7/#zdjecie2115951

Edytowano przez lukaszursus904

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba było nie zakładać nowego tematu a poszukać informacji w dziale elektryka i elektronika w rolnictwie. Tam kolega Elektrotech podał jak podłączyć alternatory 6 i 9 diodowe co prawda A124F ale podłączenie jest takie same dla innych. Ten regulator to możesz od razu wyrzucić, bo ja kupiłem nowy i zaraz padł. ze zdjęcia tego nie widać, ale czy mocowania są takie same jak w oryginalnym alternatorze, chodzi mi o "fasolkowaty" otwór.

 

Masz wyręczyłem Cię.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/4001-schemat-ladowania-akumulatora-w-oparciu-o-alternator-zuk-6-diodowyz-sygnalizacja-ladowania-dla-ursus/page__p__719363__hl__żuk__fromsearch__1#entry719363

 

 

 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/4007-schemat-ladowania-akumulatora-w-oparciu-o-alternator-zuk-9-diodowy-z-sygnalizacja-ladowania-dla-ursus/page__p__572836__hl__żuk__fromsearch__1#entry572836

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart3k    0

Ja w 12 mam taki problem ze alternator nie daje sobie rady z tylu 4 halogeny + normalne swiatla drogowe z przodu ale to nie wystarcza i bede jeszcze montowal 4 halogeny z przodu, i tu pytanie jaki alternator podola takiemu obciazeniu? Z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Najlepiej to by był 70A.Ale mniejszy to też by może pociągnął.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart3k    0

dzieki jak zamontuje halogeny i nowy alternator to dam znac jaki efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125

Standardowo typowo teoretycznie alternator 55A powinien udźwignąć obciążenie 660 W zaś 70A - 840W zyskujemy 180W (3 halogeny po 12V/55W). W 902 masz 55A czy 44A?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja miałem problem z alternatorem i regulatorem to pojechałem na szrot i dostałem za 50zł alternator od jakiegoś bmw 70A. kabel do zarówki i drugi do aku i tyle a ładuje od niskich obrotów z zapalonymi lampami w ciagniku i 2 przyczepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Założyłem w tamtym roku alternator boscha z bmw 300i, który kupiłem na szrocie. Po niecałym roku przestał ładować. Tzn kontrolka gaśnie ale amperomierz słabo się wychyla a przy włączonych światłach jest na -. Dzisiaj wymieniłem szczotki razem z regulatorem bo były wytarte, ale dziwnie wytarte bo jedna prawie wcale a druga dośc mocno zjechana. W każdym schemacie jest rozrysowane żeby duży zacisk puścić bezpośrednio do akumulatora a nie jeszcze przez amperomierz. Ma to jakieś znaczenie? Nie chce wieźć do elektryka go bo za 200-250 zł można mieć nowy alternator pasujący do ursusa od MF tylko że 44A.

Edytowano przez Yoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Po pierwsze....Zawsze jedna szczotka będzie mocniej wytarta od drugiej.

Po drugie... Podłączenie alternatora bez amperomierza jest od razu do rozrusznika, a z amperomierzem to kabel z alternatora idzie do amperomierza.Znajdź schemat do 385 z amperomierzem i tam jest wszystko opisane.A ten alternator ci w końcu ładuje czy nie?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Chyba ten amperomierz jest walniety bo po południu po zapaleniu ciagnika odłączyłem akumulator i zapaliłem długie światła to na wolnych obrotach świeciły normalnie. Zrobiłem tak że wpiąłem amperomierz szeregowo między akumulator i alternator. "zasilanie" stacyjki wpiełem w amperomierz od "strony" akumulatora więc teraz pokazuje tylko ładowanie a nie bedzie pokazywał na minusie. I wskazówka się wychyla na plus ale minimalnie przy zapalonym silniku i niezaleznie od tego czy świata są włączone czy nie wskazówka się nie porusza przy przełączaniu.

Edytowano przez Yoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Podłącz tak jak jest oryginalnie w schemacie i dopiero coś wyrzuć.Lub jak nie chcesz tego amperomierza to wrzuć go i już.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tego alternatora nie założysz poprawnie.Jedynie tutaj pasuje czeski PAL i polski z elmotu A124. Ewentualnie Bosch z mercedesa 190/124


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryzakk1    29

Witam mam pytanie do posiadaczy ursusow jak w temacie .

z jakich samochodow macie altelnatory lub jakie moga pasowac oprocz fiata 125 poloneza??

chcial bym wstawic jakis z wbudowanym regulatorem napiecia. oprocz tych polskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jaki będziesz miał taki zamontujesz tylko kwestia mocowania.Polskie alternatory są dobre,żeby nie powiedzieć najlepsze.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryzakk1    29

a mnie juz te polonezoskie wnerwiaja. wiecznie mam z nimi problemy a na auto zlomie nie maja jak narazie. oszczedny czlowiek ze mnie wiec wole dodac temat na forum niz kupowac nowy. pomysle nad tym od golfa. ale tez bym chcial zeby tego mocowania zbytnio nie przerabiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja też nerwy straciłem przy polskich.Ale jeszcze gorsze są czeskie :)

Od golfa to raczej nie,nieraz jest problem z utrzymaniem napięcia 14,4V

Najlepiej jakiś od mercedesa W201/124 tylko dopasowanie koła zostaje :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryzakk1    29

wlasnie mam mercedesa i wyciagalem zeby dopasowac do ursusa.

na dole nie pasuje w altelnatorze mocowanie tu co srube wsadza sie jest za szeroko a w ursusie jest wezsze wejscie i na gorze ten plaskownik tez trzeba jakos przesunac . mysle teraz czy nie ciac obudowy w altelnatorze od merca i jakos kabinowac. tez myslalem zeby od poloneza obudowe wsadzic do altelnatora z merca. wiesz moze czy by to pasowalo i wyszlo cos z tego? jak by udalo sie z merca wstawic to bym mial z glowy na dlugi czas;)

 

gorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak zakładałem ze 190 to naszego 904 to pod napinacz wciąłem obudowę.

Przekładanie obudowy nie ma sensu.Nawet nie wiem czy będzie pasowało.Wątpię.

Nie wiadomo czy byś miał z głowy na długi czas.Zależy w jakim stanie jest alternator.Jak z beznyny to wymiana łożysk.Zawszę trzeba rozkręcić,przemyć pomierzyć.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robson76
      Witam, ursus 912, pływak w zbiorniku na 3 piny,zegar też ale jak to porawnie połączyć? Bo niby podłączyłem plus do wskaźnika i pod 2 pozostałe piny podpięte są piny brzegowe z pływaka i coś niby pokazuje na sucho jak poruszam pływakiem ale jak jest w zbiorniku to nie pokazuje faktycznego stanu paliwa, ktoś pomoże?



    • Przez ceston
      Witam jaki akumulator powinien być w tym ursusie. Kupowałem go rok temu a teraz przez to że przywozi tylko kiszonkę więc nie chodzi za dużo to się rozładował. Mam w nim 2 akumulatory 90ah/720A i się zastanawiam czy takie powinny byc
    • Przez Szymon94
      Witam ma ktoś opis do schematu instalacji elektrycznej do ciągnika jak w tytule? W oryginalnej instrukcji obsługi jest schemat w postaci luźnej wkładki ale nie ma opisu poszczególnych odbiorników i urządzeń.
      Co to takiego odmiana F ? Chodzi o wersję eksportową FIN? Wklejam też zdjęcie deski rozdzielczej z instrukcji. Taka jest właśnie w ciągniku do którego przydał by mi się bardzo opis schematu instalacji.






    • Przez MagdaWasielewska
      Witam wszystkich ,czy jest jakiś tańszy silniczek  wycieraczki do Ursusa 1012. Lub czy da radę wymienić sam pręt z frezami ? Chyba ,że od innego ciągnika można założyć? 
    • Przez rajczak
      Witam! Chcę Was prosić o radę jakie lampy robocze-halogenowe kupić do mojego ursusa C-385. Halogeny mam zamiar zamontować nad przednią szybą ale niewiem jaki rodzaj lamp wybrać. Z jednej strony rozpraszające są dobre ale mają mały zasięg natomiast dalekosiężne zazwyczaj twożą wiązkę światła w postaci poziomej kreski a pozanią światło nie pada nigdzie indziej. Proszę Was o dobre rady bo często zdaża mi się robić w polu w czasie nocy i chcę mieć dobre oświetlenie. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj