Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

zorro87    0

Łodzkie nr 22xx umowa podpisana dzisjaj pierwsze poprawki początek kwietnia,powodzenia wszystkim czekającym

Laver    4

Mam pytanie odnośnie naliczenia ESU do wniosku na modernizacje. Decyzje z młodego rolnika otrzymałem w grudniu 2010r gospodarstwo przejałem w styczniu 2011. Czy do wniosku na modernizacje powinienem mieć naliczone ESU z roku 2010 czy z 2011 tzn. z planowanych upraw?

Prezes1352    14

Panowie. Wiecie może czy można jakieś podanie czy coś w tym stylu złożyć do ARiMR w sprawie zwiększenia pieniędzy na np: ciągnik.

Wiadomość z agroFakt.pl

Marl    15

Możesz zmienić zestawienie R-F czyli zmnienjszyć cene jednej maszyny a dołożyć do drugiej lub zrezygnować z jakiejś maszyny a kase dołożyć do innej.

Nie ma możliwości zwiększenia zwrotu niż tego co mamy zapisany na ostatniej stronie wniosku o MGR, czyli jeśli masz np: 200000 zł zwrotu to tylko tyle dostaniesz pomimo tego, że kupiłbyś maszyny za 500000zł a refundacji masz 50 %, powinni oddać 250000zł ale wedle przepisów nie oddadzą więcej niż to co było zadeklarowanie przy składaniu wniosków.

sebaskorpio    2

Czy przypomni mi ktoś jak duże zmiany powierzchni gruntów i struktury upraw trzeba zgłaszać do ARIMR w przypadku korzystania z działania MGR?

Marl    15

Zmiany powyżej 30% trzeba zgłaszać. Liczone w góre i w dół.

Dostałeś poprawki a może podpisałeś już umowę na MGR?

Pamiętam, że jesteś ze świetokrzyskiego.

jowisz753    0

Ja wczoraj złożyłem wniosek o płatność za pierwszy etap. W Rzeszowie akurat jedna osoba podpisywała umowę.

Marcin133    21

Witam.zakonczyłem drugi etap i mam złożony poprawnie wniosek o płatność 25 kwietnia ale pani powiedziała ze czeka mnie kontrol.o ile może wydłużyć mi sie czekanie na zwrot kasy i ile czasu ma kontrol na przyjazd?dokumenty jakie musze mieć to faktury,bedą sprawdzać numery na maszynach,tablica zamontowana czy coś jeszcze sprawdzają?

Marl    15

Ja wniosek o zwrot dałem w wrześniu 2010 a zwrot w 1 grudzień 2010. Czyli wyrobili się w 3 miesiące.

Kontrola była, nie dokuczali: sprawdzili faktury, tabliczki na maszynach,i w zasadzie tyle. Nawet umowy z AriMR nie chcieli.

Rafal2703    0

Koledzy powiedzcie mi czy kupujac rozrzutnik obornika na Modernizacje musi on miec hamulce?? Bardzo to dla mnie wazne. Jezeli ktos wie i jest tago na 100% procent pewny niech napisze. Musze wiedziec na bank. dzieki z gory

pioter03    26

Z tą dodatkowa kasa to prawda czy bujda, bo jakoś to strasznie ucichło?

kami    2

Zaraz po świętach miałabyć podjęta decyzja w jaki sposób zostaną te środki rozdane a tu już miesiąc minął i niccccccccccc :D

Marl    15

Kasa w kwietniu jest zatwierdzona przez nasz rząd. Będzie, bez obaw. Ogólnie to na czerwiec jest to planowane do wdrożenia.

Pewne przepychanki są bo planowane jest utworzenie listy ogólnokrajowej z punktacją taką jak obecnie była.

Najogólniej mówiąc, w "mocnych" województwach gdzie brakło kasy jest dużo takich wysoko punktowanych gospodarstw, które "wypchną" z listy te gospodarstwa z województw o mniejszym potencjale np: moje świętokrzyskie, gdzie koniec zielonej listy to około 11 ESU bez GVA.

Sprzeciwiają się temu Ci, którzy na tym stracą wiec nieco się przedłuża. Jaki rezultat finalny będzie to się okaże już niedługo.

Te dodatkowe pieniądze zaspokoją budżet MGR na poziomie około 90% ale wiadomo, ze ileś wniosków odpadnie więc moze wszystkie wejdą do rozpatrzenia.

Aha, nie wiem czy pisałem wcześniej: poprawki ze swiętokrzyskiego już powyżej nr 1400 dostają rolnicy :D .

kozulek2    228
Napisano (edytowany)

Ciekawe jak połączą mlecznych z niemlecznymi ,to inna punktacja i wymogi?Jeśli to zrobią to podlaskie wyprze sporo gospodarstw z innych województw ,moim zdaniem zostanie po staremu bo jak zmienią na listę krajową to będzie sporo dodatkowej roboty z naliczeniem punktów(a czas goni).Jak coś to po winne być dwie listy dla mlecznych oddzielna bo u nas całkiem inne zasady punktacji.

Edytowano przez kozulek2

kami    2

w agobiznesie miesiąc temu mówili że mają aż cztery warianty jak rozdać te pieniądze, więc pole do manewru jest, a tu czas leci a ceny tak samo rosną ciągników i maszyn...

w świętokrzyskim zielona lista kończy się plus minus 12 esu mnie brakuje około 10 miejsc do zielonej więc nawet bez tej dodatkowej kasiory na zieloną wskoczę w maju w pierwszym opublikowaniu listy byłem 660 miejsc poza listą ,najgorsze jest to że dużo ciągniki podrożały,ale jednak coś ich skubne.

Prezes1352    14

No właśnie najgorsze jest to że ciągniki strasznie drożeją. Co najmiej 20-30tyś już podrożały.

kozulek2    228

w świętokrzyskim zielona lista kończy się plus minus 12 esu mnie brakuje około 10 miejsc do zielonej więc nawet bez tej dodatkowej kasiory na zieloną wskoczę w maju w pierwszym opublikowaniu listy byłem 660 miejsc poza listą ,najgorsze jest to że dużo ciągniki podrożały,ale jednak coś ich skubne.

Lepiej żebyś wskoczył na zielone jak najszybciej , bo jak zrobią jedną listę to możesz bardzo daleko się przesunąć( z podlaskiego przeskoczy cię około 2 tys gospodarstw).

kozulek2    228

My mamy punkty za kwotę mleczną,(esu nie liczy się do punktacji)mamy wyliczane bo jest taki obowiązek....ja mam 28 esu i jestem w połowie listy ,mój sąsiad ma 17 esu i jest prawie na końcu bo kwota mała,jest różnie ale z reguły gospodarstwa mleczne mają wysokie esu bo krowy i jałówki mają dobry przelicznik.

co ty piszesz wogule jak może podlaski rolnik wewalić się w kieleckie żebym się przesunoł o 2000 miejsc to musieliby zabrać wszystkie pieniądze z kielc i jeszcze ze śląsiego zabrać prawie wszystko żeby zaspokoić podlaskiego baora, moim zdaniem to wszystkich po trochu zadowolą i dadzą po pare złotych ,a jeżeli mają zmieniać zasady w trakcie gry to niech zrobią nowy nabór wniosków to wielkopolska weżmie lwią część a podlasiowi zostanie figa,ogólnie ten nabór to jakaś porażka bo kto ma krowy to ciągnik w pierwszej kolejności się należy a reszcie nie koniecznie jest potrzebny,moim zdaniem podlaskie dawno przekroczyło swój limit mlecznej kasy więc lista zielona po dokładce powinna się przedłużyć o 0000.dziękuje za uwagę.

Marl    15
Napisano (edytowany)

Jeśli chodzi o nabór mleczny to Bruksela kazała, aby było działanie MGR specjalnie dla "mleczarzy". A, że kasy było mało, wymyślono, ze będą składać wnioski w pierwszej kolejności a to co zostaje damy innym rolnikom...

Nie czytałeś kilku moich postów do tyłu. Chodzi o to, że chcą zrobić listę krajową według punktacji obecnej i wtedy nasze wnioski z świętokrzyskiego mające mało ESU i bez GVA będą niżej niż wniosek z innych województw gdzie ESU jest większe i zarazem punktacja.

Pod pozorem troski o to, żeby kasa była w pełni wykorzystana może się okazać , ze ktoś straci.

Już w młodym rolniku utworzono liste krajową i przesunięto środki aby zaspokoić potrzeby naboru.

Narazie to są przymiarki, poczekajmy jak to rozwiążą.

Dziwi Cię zmienianie zasad podczas PROW 2007-2013?

Już biegnę z przykładem :) :

Młody Rolnik, najpierw 50000 zł, potem 75000 zł ,a na dwa ostatnie lata 0 zł bo kasy zabrakło!

Bo znowu ktoś w rządzie źle policzył, dać było po 50000 zł i na pewno wielu więcej by zaspokoiło w skali kraju.

Albo nie branie w MGR sprzętów wziętych wcześniej w leasing, w poprzednich naborach można było. Ilu rolników zostało na lodzie?? Tysiące.... :unsure:

Edytowano przez Marl

Rafal2703    0

Koledzy powiedzcie mi czy kupujac rozrzutnik obornika na Modernizacje musi on miec hamulce?? Bardzo to dla mnie wazne. Jezeli ktos wie i jest tago na 100% procent pewny niech napisze. Musze wiedziec na bank. dzieki z gory

kozulek2    228
Napisano (edytowany)

co ty piszesz wogule jak może podlaski rolnik wewalić się w kieleckie żebym się przesunoł o 2000 miejsc to musieliby zabrać wszystkie pieniądze z kielc i jeszcze ze śląsiego zabrać prawie wszystko żeby zaspokoić podlaskiego baora, moim zdaniem to wszystkich po trochu zadowolą i dadzą po pare złotych ,a jeżeli mają zmieniać zasady w trakcie gry to niech zrobią nowy nabór wniosków to wielkopolska weżmie lwią część a podlasiowi zostanie figa,ogólnie ten nabór to jakaś porażka bo kto ma krowy to ciągnik w pierwszej kolejności się należy a reszcie nie koniecznie jest potrzebny,moim zdaniem podlaskie dawno przekroczyło swój limit mlecznej kasy więc lista zielona po dokładce powinna się przedłużyć o 0000.dziękuje za uwagę.

.....widzisz możesz się bardzo zdziwić,czego Ci osobiście nie życzę...nie jestem za zmienianiem obecnych zasad choć też nie są one sprawiedliwe jak słusznie zauważyłeś...a co do baora z podlaskiego to wybacz ale bardzo mocne i silne gospodarstwa mleczne się nie załapały bo program jest dla średnich gospodarstw ..w naszym regionie sporo naprawdę dobrze punktowanych gosp. czyli 9 pkt. oczekuje na białym ,tak więc jak zrobią krajówkę to ostro się zamiesza...i nie od nas to niestety zależy,możemy tylko czekać co nam mądre głowy wymyślą.Czy mi to się podoba?-NIE...ale co z tego?

Edytowano przez kozulek2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha